Connect with us

Законодавство

Нові санкції за порушення у сфері ліцензування

13 вересня 2019 р. Верховна Рада України прийняла за основу законопроект №1060 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності».

Ним запроваджуються нові санкції за порушення у сфері ліцензування – зупинення дії ліцензії в повному обсязі або частково та уніфікація розміру штрафів за порушення законодавства у сфері ліцензування. Відповідні зміни планується внести до ст. 163-7, ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Встановлюється нова підстава для залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду –  наявність інформації про здійснення над суб’єктом господарювання контролю. Відповідні зміни планується внести до ст. 12 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності».

Включено нові підстави для анулювання ліцензії  – у випадку визнання недієздатним, обмеження в дієздатності, визнання безвісно відсутнім, оголошення померлим ліцензіата; наявності акту про не усунення ліцензіатом протягом строку зупинення дії ліцензії порушень, що були підставою для її зупинення. Несплату ліцензіатом за видачу ліцензії виключено як підставу для анулювання ліцензії. Відповідні зміни планується внести до ст. 16 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності».

Врегулювано питання повторного подання заяви про отримання ліцензії у той спосіб, що до заяви про отримання ліцензії додаються лише ті підтвердні документи, які стали підставою для прийняття рішення про залишення заяви без розгляду, за умови, що попередньо подані документи, що знаходяться у ліцензійній справі, на момент подачі повторної заяви зберегли свою актуальність.

Запроваджуються порядок відновлення дії ліцензії, що була зупинена органом ліцензування, порядок оскарження ліцензіатом рішення органу ліцензування щодо зупинення дії ліцензії.

Уточнено перелік відомостей щодо ліцензування, що міститимуться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Відповідні зміни планується внести до ст. 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Також передбачено обов’язкове включення до ліцензійних умов положень щодо доступності місць провадження господарської діяльності для маломобільних груп населення, удосконалення процедури оскарження дій органів ліцензування до Експертно-апеляційної ради.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.