Connect with us

Законодавство

ЗМІ потребують підтримки, а не посиленого регулювання

Опубліковано

Національна спілка журналістів України звернулася із відкритим листом до Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики з закликом призупинити розгляд проекту Закону «Про медіа», адже сотні й тисячі редакцій українських ЗМІ гостро потребують політики підтримки, а не посилення медійного регулювання.

«В умовах глобальної економічної кризи, спричиненої пандемією COVID-19, парламенти та уряди країн світу приймають оперативні рішення для порятунку медіа як ключової галузі в демократичному суспільстві. Спираючись на міжнародний досвід, Національна спілка журналістів України розробила «Антикризову програму підтримки для друкованих та онлайн ЗМІ», підготовлену за підсумками опитування й консультацій із майже 100 редакціями з усієї України. Примірник цієї програми ми направляли в тому числі і до очолюваного Вами Комітету», – йдеться у відкритому листі.

Дослідження показало, що 82% українських редакцій зіткнулися з економічними труднощами – зокрема, втратою рекламодавців. Медіа змушені згортати реалізацію нових проектів, скорочувати обсяги виробництва або припиняти діяльність на час карантину. Почалися звільнення співробітників ЗМІ, зменшення заробітних плат та поширилася практика масових неоплачуваних відпусток.

З дня оприлюднення Антикризової програми минув уже місяць, і негативні явища в сфері медіа лише посилилися. За оцінками редакцій, проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 3377 не містить ефективних інструментів для допомоги українським медіа, особливо друкованим та онлайн-ЗМІ.

В цих умовах парламент має вдатися до негайних кроків назустріч вітчизняним медіа, а саме:

  • призупинити розгляд законопроектів, спрямованих на посилення регулювання в сфері медіа (проект Закону «Про медіа»). Їх доопрацювання здійснювати лише після дієвої державної підтримки українських ЗМІ;
  • зосередити зусилля парламентського Комітету на розробці законодавчих рішень для негайної підтримки медіа в час карантину та економічної кризи;
  • у співпраці з журналістською спільнотою підготувати законопроект, що міститиме механізми забезпечення економічної стабільності та фінансової незалежності медіа.

Докладніше ознайомитися з відкритим листом можна за посиланням.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.