Connect with us

Законодавство

Зміни в Законі «Про судоустрій і статус суддів» можуть зашкодити функціонуванню Верховного Суду

Опубліковано

Комітет міністрів Ради Європи висловив позицію щодо Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського самоврядування» № 193-IX.

У рішенні, зокрема, висловлюється занепокоєння щодо відсутності достатніх консультацій та ретельного аналізу норм цього Закону та заклик до влади в повній мірі скористатися досвідом Венеційської комісії та допомогою Ради Європи у забезпеченні відповідності законодавства.

Комітет зазначив, що зміни, нещодавно внесені Законом №193-IX, були прийняті без достатньої широкої консультації з відповідними судовими установами і органами, без ретельного аналізу потенційного впливу цього Закону на систему судочинства, зокрема щодо незалежності та ефективності судової влади,  можливими несприятливих та довготривалих наслідків для Верховного Суду.

Комітет Міністрів наголосив, що в період 2014-2018 рр. українська влада у тісній співпраці з Радою Європи зробила значні кроки у реформуванні системи суддівської дисципліни та професійної діяльності шляхом внесення змін до Конституції й законодавства, а також проведення практичних та інституційних заходів.

З повним текстом рішення можна ознайомитись за цим посиланням.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.