Connect with us

Законодавство

ЗНО з математики (завдання рівня стандарту) впливатиме лише на результат підсумкової атестації

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Міністерства освіти і науки України «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 09 липня 2019 року № 945» від 26 листопада 2020 р. № 1477.

Новими п. 13 та приміткою до Переліку навчальних предметів, із яких у 2021 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 9 липня 2019 р. № 945, додано новий навчальний предмет зовнішнього незалежного оцінювання – математика (завдання рівня стандарту), за підсумками проходження якого встановлюється лише результат державної підсумкової атестації (без рейтингової оцінки) для осіб, які не потребують рейтингового результату, а мають проходити лише державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

У зв’язку з цим змінами до п. 2 вищезазначеного наказу уточнено порядок встановлення результатів зовнішнього незалежного оцінювання (вступ та/або атестація).

Законодавство

Засуджені зможуть отримувати е-копії документів кримінального провадження

Опубліковано

on

Верховна Рада прийняла у першому читанні проекти Законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини» № 4048 та «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини» № 4049.

Як інформує Міністерство юстиції України, проектами передбачаються такі зміни до механізму звільнення осіб, засуджених до довічного позбавлення волі:

– звернення про зміну покарання можна подавати після відбуття 10 років ув’язнення;

– повинен бути підготовлений аргументований план реінтеграції ув’язненого у суспільство;

– суд матиме право замінити довічне позбавлення волі на строкове позбавлення волі від 15 до 20 років (тобто, мінімальний строк ув’язнення довічника буде 25 років: мінімум 10 років до звернення до суду, а потім додатково від 15 до 20 років ув’язнення).

«Кримінальне провадження в суді першої інстанції у випадках розгляду питання про заміну довічного позбавлення волі здійснюється колегіально судом у складі трьох суддів. Так само під час виконання вироків здійснюється розгляд питання про заміну покарання у виді довічного позбавлення волі більш м’яким», – зазначив заступник Міністра юстиції України – Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина.

Крім того, проектами передбачено такі ключові зміни, як впровадження права засуджених на отримання електронних копій документів кримінального провадження, скасування окремих обмежень на проведення страйків у транспортній промисловості, зменшення випадків застосування адміністративного арешту та прискорення розгляду апеляцій на застосування адміністративного арешту (до трьох днів).

Читати далі

Законодавство

Процедуру оскарження адміністративних актів нарешті впорядкують

Опубліковано

on

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді прийняти у другому читанні проект Закону «Про адміністративну процедуру».

Проектом передбачається:

– зобов’язання адміністративних органів обґрунтовувати свої рішення;

– наділення учасників адміністративних правовідносин суттєвими процедурними правами (право особи бути вислуханою до прийняття будь-якого індивідуального рішення, що може на неї негативно вплинути, та надати необхідні докази; право кожної особи на доступ до матеріалів справи, які її стосуються), що сприятиме реалізації громадянами конституційного права на звернення;

– встановлення вимог до форми та змісту адміністративних актів та правил набрання ними чинності;

– визначення процедури оскарження адміністративних актів у позасудовому порядку.

«Це по суті своєрідна інструкція: для органів влади – у який спосіб вони можуть взаємодіяти з громадянами, з юридичними особами, а для громадян – щодо чіткого викладення процедури оскарження рішень, дій або бездіяльності органів влади», – повідомив заступник Міністра юстиції Олександр Банчук.

Читати далі

Законодавство

Положення Кодексу з процедур банкрутства узгодять з чинними законодавчими актами

Опубліковано

on

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Кодексу України з процедур банкрутства».

«З дня введення в дію Кодексу розгляд відповідних справ здійснюється згідно з його положенням. Однак, провадження у справах, які на той момент перебували на стадії санації, продовжуються відповідно до Закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Така норма передбачена самим Кодексом, проте допоки залишається неузгодженою з Господарським процесуальним кодексом України», – зауважила заступниця Міністра юстиції Валерія Коломієць.

Проектом, зокрема узгоджуються положення деяких законодавчих актів із положеннями Кодексу у частині застосування термінології, посилань на законодавство щодо відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, що втратило чинність, виключення з тексту Кодексу некоректних або суперечливих норм.

Крім цього, узгоджуються положення щодо особливостей процедур банкрутства державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50%.

Відповідні зміни вносяться до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України, Законів України «Про дорожній рух», «Про страхування», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про управління об’єктами державної власності», «Про Фонд державного майна України».

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 09 липня 2019 року № 945
||
№ Документа: 1477
Дата прийняття: 26.11.2020
Дата набрання чинності: 28.12.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 16.12.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 1248/35531
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 09 липня 2019 року № 945
||
№ Документа: 1477
Дата прийняття: 26.11.2020
Дата набрання чинності: 28.12.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 16.12.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 1248/35531
Внутрішній номер документа: Немає