Connect with us

Законодавство

Зупинку реєстрації податкових накладних тимчасово зупинили

Набрав чинності Закон України від 7 грудня 2017 р. № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (далі – Закон № 2245).

Ним передбачено, що податкові накладні та реєстри коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються не пізніше 2 січня 2018 р. відповідно до вимог п. 200 1 .3, п. 200 1 .9 та п. 201.10 ПКУ, за винятком тих, щодо яких:

  • станом на 1 грудня 2017 р. не подано пояснень та копій документів відповідно до пп. 201.16.2 ПКУ;
  • прийнято рішення про відмову в реєстрації та станом на 1 грудня 2017 р. і не розпочато процедуру оскарження в адміністративному або судовому порядку.

До накладних і коригувань, реєстрацію яких зупинено до 1 грудня 2017 р., пояснення платниками податку не подаються. Також з 31 грудня 2017 р. не подається Таблиця даних платника податку, що є додатком до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, оскільки відповідне положення п. 74.2 ПКУ Законом № 2245 вилучено.

В новій редакції викладено п. 201.16 ПКУ, який наразі передбачає, що реєстрація накладних та коригувань у Реєстрі може бути призупинена в порядку й на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України до 1 березня 2018 р. (п. 7 “Прикінцевих та перехідних положень” Закону № 2245-VIII).

Також Кабмін зобов’язано визначити порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до п. 201.16 ПКУ та забезпечити перегляд та приведення центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із Законом № 2245.

Законодавство

Товари для освіти та науки звільнено від ввізного мита

Набрав чинності Закон України «Про внесення зміни до статті 282 Митного кодексу України щодо підтримки наукової і науково-технічної діяльності» від 17 лютого 2022 р. № 2083-IX.

Новим п. 21 ч. 1 ст. 282 Митного кодексу України звільнено від оподаткування митом наукові прилади, обладнання, запасні частини і витратні матеріали до них, реактиви, зразки, наукова література, що ввозяться в Україну державними науковими установами, державними закладами вищої освіти для забезпечення власної освітньої, наукової та науково-технічної діяльності.

Читайте також: Звільнено від ПДВ увезення товарів для освітньої, наукової та науково-технічної діяльності

Обсяги, порядок ввезення та цільового використання таких товарів визначаються Кабінетом Міністрів України.

Положення цього пункту не поширюються на підакцизні товари, а також товари, що мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом та/або державою-агресором щодо України згідно із законодавством, або ввозяться з території держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом.

Читати далі

Законодавство

Реєстр олігархів запрацює у 2 етапи

Набрав чинності Указ Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 червня 2022 року «Про затвердження Положення про Реєстр осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів), порядок його формування і ведення» від 29 червня 2022 р. № 459/2022.

Затвердженим Положенням врегульовано:

  1. формування і ведення Реєстру;
  2. внесення до Реєстру відомостей про олігархів;
  3. внесення до Реєстру відомостей про декларантів;
  4. одержання інформації з Реєстру.

Зокрема передбачено, що публічний інтерфейс Реєстру забезпечує вільний та безкоштовний доступ до відомостей Реєстру шляхом публікації:

1) переліку включених до (виключених з) Реєстру осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів), форми пошуку таких осіб і декларантів, що забезпечує можливість перегляду внесених до Реєстру відомостей про олігархів (зокрема у вигляді відповідних рішень Ради національної безпеки і оборони України) та відомостей з декларацій про контакти (зокрема у вигляді декларацій про контакти), а також копіювання та роздруковування зазначених відомостей;

Читайте також: Закон про олігархів чи популістична ширма для ручного управління країною?

2) наборів даних (електронних документів) із відомостями про олігархів та відомостей з декларацій про контакти, організованих у форматі, що дає можливість їх автоматизованого оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання, а також інформації про структуру таких наборів даних.

Окрім того, встановлено, що передбачений Положенням обсяг функціональних можливостей Реєстру, реалізується у два етапи:

1) забезпечення функціонування Реєстру – реалізація базового набору функціональних можливостей Реєстру для забезпечення виконання передбачених законом вимог;

2) забезпечення розвитку Реєстру, подальше розширення функціональних можливостей Реєстру до повного передбаченого Положенням обсягу.

До технічної реалізації функціональних можливостей Реєстру в частині формування та внесення подання про визнання певної особи такою, яка має значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархом), або про виключення такої особи з Реєстру через електронний кабінет подання формуються та вносяться з дотриманням вимог Положення до змісту та форми таких документів, а також застосування електронних довірчих послуг кваліфікованих електронних підпису та печатки через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади чи у паперовій формі з дотриманням вимог Положення до змісту документів та їх підписання власноручним підписом, застосування печаток та завірення копій відповідно до вимог законодавства, із подальшою обробкою реєстраторами.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

Законодавство

Утворено два центральні державні архіви

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про оптимізацію системи центральних державних архівів» від 28 червня 2022 р. № 732, якою утворено:

– Центральний державний архів громадських об’єднань та україніки у результаті злиття Центрального державного архіву громадських об’єднань України та Центрального державного архіву зарубіжної україніки;

Читайте також: Укрдержархів має забезпечити стале функціонування архівних установ під час воєнного стану

– Центральний державний аудіовізуальний та електронний архів у результаті злиття Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного та Центрального державного електронного архіву України.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.