Connect with us

Законодавство

Звернутися до МЗС за потрібною інформацією відсьогодні простіше

Опубліковано

Набрав чинності наказ Міністерства закордонних справ про питання виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» в Міністерстві закордонних справ України від 1 грудня 2017 р. № 532.

Наказом затверджено Положення про забезпечення доступу до публічної інформації у Міністерстві закордонних справ України, яке, зокрема, визначає, що доступ до публічної інформації у МЗС забезпечується шляхом:

  1. систематичного та оперативного оприлюднення інформації в офіційних друкованих виданнях, на офіційному веб-сайті МЗС, на інформаційних стендах, будь-яким іншим способом;
  2. надання інформації за запитом на інформацію.

Невідкладному оприлюдненню підлягає будь-яка інформація про факти, що загрожують життю, здоров’ю та/або майну осіб, і про заходи, які застосовуються у зв’язку з цим.

Запит на інформацію до МЗС може бути поданий фізичною або юридичною особою, об’єднанням громадян без статусу юридичної особи в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача, який також може звернутися до МЗС із запитом на інформацію під час особистого прийому посадовими особами відомства.

З метою спрощення процедури оформлення письмових запитів на інформацію особа може подавати запит шляхом заповнення відповідних форм запиту на інформацію, зразки яких можна отримати у відповідному структурному підрозділі або на офіційному веб-сайті МЗС.

Якщо з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості тощо) особа не може подати письмовий запит, його має оформити представник спеціального структурного підрозділу, який організовує в установленому порядку доступ до публічної інформації, розпорядником якої є МЗС, обов’язково зазначивши в запиті своє ім’я, контактний телефон, та надати копію запиту особі, яка його подала.

Відповідь на інформаційний запит надається не пізніше п’яти робочих днів з дня його отримання, а якщо він стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статися і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин із дня надходження запиту.

Клопотання про термінове опрацювання запиту має бути обґрунтованим.

Запитувачі інформації мають право звернутися до МЗС із запитом на інформацію незалежно від того, стосується інформація їх особисто чи ні, без пояснення причини його подання.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.