Connect with us

Законодавство

Транскордонного співробітництва – із сусідніми державами, а не «іншими»

Опубліковано

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо транскордонного співробітництва» від 4 вересня 2018 р. № 2515-VIII.

Ним внесено зміни до законів «Про транскордонне співробітництво» та «Про місцеве самоврядування в Україні».

Спільні дії транскордонного співробітництва спрямовані на встановлення і поглиблення економічних, соціальних, культурних та інших відносин між суб’єктами і учасниками в Україні та сусідніх держав, а не інших держав, як зазначалось раніше, що звужує коло суб’єктів взаємодії.

Суб’єктами співробітництва виступають місцеві органи виконавчої влади, територіальні громади та їх представницькі органи, що взаємодіють з суб’єктами сусідніх держав, а учасниками – юридичні та фізичні особи, громадські організації, які беруть участь у співробітництві.

Уведено нових суб’єкті відносин, як-от об’єднання єврорегіонального співробітництва та європейські об’єднання територіального співробітництва, що діятимуть як самостійні юридичні особи.

Змінилась і мета співробітництва, яка тепер виражається у формуванні добросусідських відносин та поглиблення взаємодії суб’єктів та учасників, щоб сприяти спільному вирішенню завдань місцевого та регіонального розвитку на підставі встановлених принципів, зокрема і за нововведених – поваги до внутрішніх справ держави, до основоположних свобод та прав людини.

Загальну координацію та контроль за додержанням законодавства з питань транскордонного співробітництва здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну регіональну політику, за участю Міністерства закордонних справ України.

До ст. 8 внесли нові ч.ч. 3-4, за якими типова форма угоди про транскордонне співробітництво повинна затверджуватись Мінрегіоном. Самі угоди про співробітництво підлягають реєстрації шляхом повідомлення.

Окрім того, до Закону «Про транскордонне співробітництво» додано нові ст.ст. 9-1 – 9-4, якими визначено організаційно-правову форму, завдання об’єднання єврорегіонального співробітництва, положення щодо його утворення, участі суб’єктів в об’єднанні, питання матеріального та фінансового забезпечення.

У Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні» до виключних компетенцій сільських, селищних, міських рад (ст. 26) внесли нові п.п. 21-1, 21-2, якими надано повноваження щодо схвалення угод про об’єднання єврорегіонального співробітництва, його утворення, вступу до нього, прийняття рішень про вступ до європейського об’єднання територіального співробітництва.

Згадані нові функції (за п.п. 15-1, 15-2) надано також і районними та обласними радами (ст. 43).

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до деяких законів України щодо транскордонного співробітництва
||
№ Документа: 2515-VIII
Дата прийняття: 04.09.2018
Дата набрання чинності: 11.10.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до деяких законів України щодо транскордонного співробітництва
||
№ Документа: 2515-VIII
Дата прийняття: 04.09.2018
Дата набрання чинності: 11.10.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає