Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

Транскордонного співробітництва – із сусідніми державами, а не «іншими»

Опубліковано

on

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо транскордонного співробітництва» від 4 вересня 2018 р. № 2515-VIII.

Ним внесено зміни до законів «Про транскордонне співробітництво» та «Про місцеве самоврядування в Україні».

Спільні дії транскордонного співробітництва спрямовані на встановлення і поглиблення економічних, соціальних, культурних та інших відносин між суб’єктами і учасниками в Україні та сусідніх держав, а не інших держав, як зазначалось раніше, що звужує коло суб’єктів взаємодії.

Суб’єктами співробітництва виступають місцеві органи виконавчої влади, територіальні громади та їх представницькі органи, що взаємодіють з суб’єктами сусідніх держав, а учасниками – юридичні та фізичні особи, громадські організації, які беруть участь у співробітництві.

Уведено нових суб’єкті відносин, як-от об’єднання єврорегіонального співробітництва та європейські об’єднання територіального співробітництва, що діятимуть як самостійні юридичні особи.

Змінилась і мета співробітництва, яка тепер виражається у формуванні добросусідських відносин та поглиблення взаємодії суб’єктів та учасників, щоб сприяти спільному вирішенню завдань місцевого та регіонального розвитку на підставі встановлених принципів, зокрема і за нововведених – поваги до внутрішніх справ держави, до основоположних свобод та прав людини.

Загальну координацію та контроль за додержанням законодавства з питань транскордонного співробітництва здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну регіональну політику, за участю Міністерства закордонних справ України.

До ст. 8 внесли нові ч.ч. 3-4, за якими типова форма угоди про транскордонне співробітництво повинна затверджуватись Мінрегіоном. Самі угоди про співробітництво підлягають реєстрації шляхом повідомлення.

Окрім того, до Закону «Про транскордонне співробітництво» додано нові ст.ст. 9-1 – 9-4, якими визначено організаційно-правову форму, завдання об’єднання єврорегіонального співробітництва, положення щодо його утворення, участі суб’єктів в об’єднанні, питання матеріального та фінансового забезпечення.

У Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні» до виключних компетенцій сільських, селищних, міських рад (ст. 26) внесли нові п.п. 21-1, 21-2, якими надано повноваження щодо схвалення угод про об’єднання єврорегіонального співробітництва, його утворення, вступу до нього, прийняття рішень про вступ до європейського об’єднання територіального співробітництва.

Згадані нові функції (за п.п. 15-1, 15-2) надано також і районними та обласними радами (ст. 43).

Законодавство

У разі спалаху кору чи краснухи невакцинованих осіб не допускатимуть до планової госпіталізації

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку проведення епідеміологічного нагляду за кором, краснухою та синдромом вродженої краснухи» від 23 квітня 2019 р. № 954.

Згідно із затвердженим Порядком, елімінація кору та краснухи вважається підтвердженою (верифікованою) у разі відсутності стійкого передавання вірусів кору та краснухи в країні протягом не менше ніж 36 місяців.

У разі виявлення спалаху кору (розділ VII), краснухи у навчальних, оздоровчих закладах, закладах з цілодобовим перебуванням дітей чи дорослих, закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та відомчого підпорядкування працівники, залучені до епіднагляду за інфекційними хворобами, подають інформацію про спалах до територіальних закладів громадського здоров’я.

Випадки кору/краснухи, для яких доведено наявність епідеміологічного зв’язку мають реєструватися як один спалах, незалежно від місця їх виявлення.

У разі реєстрації спалаху кору, краснухи до навчальних закладів, закладів для дітей чи дорослих з цілодобовим перебуванням з моменту виявлення першого хворого до 21 дня з моменту виявлення останнього хворого до закладу не приймаються особи, що не хворіли на кір, краснуху, або особи, які не отримали щеплення проти цих інфекцій.

Особи, що контактували з хворим на кір або краснуху, які не мають документального підтвердження про отримання необхідної за віком кількості доз вакцини проти кору та краснухи або про захворювання на кір або краснуху в анамнезі, не допускаються до планової госпіталізації до закладів охорони здоров’я, крім інфекційних лікарень та інфекційних відділень лікарень, протягом усього періоду медичного спостереження.

Читати далі

Законодавство

Фінанси об’єктів, пов’язані з держтаємницею, перевірятимуть за невизначеною кількістю порядків

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Державної аудиторської служби України «Про внесення зміни до Порядку проведення заходів державного фінансового контролю Держаудитслужбою та її міжрегіональними територіальними органами в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях, що провадять діяльність, пов’язану з державною таємницею» від 23 квітня 2019 р. № 114.

У новій редакції викладено пункт 2 Порядку, згідно з яким  Держаудитслужба та її міжрегіональні територіальні органи здійснюють заходи державного фінансового контролю в установах та організаціях, що провадять діяльність, пов’язану з державною таємницею, відповідно до порядків проведення державного фінансового аудиту та інспектування, установлених Кабінетом Міністрів України, з урахуванням особливостей, визначених Порядком організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 р. № 939 та цим Порядком.

Попередня редакція містила конкретний перелік з 5-ти порядків проведення аудиту, установлених КМУ.

Читати далі

Законодавство

Український інститут закуповуватиме товари і послуги для кожного заходу окремо

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України “Про внесення змін до Порядку визначення предмета закупівлі” від 7 травня 2019 р. № 790.

Пункт 17 розділу II викладено в новій редакції, за якою визначення предмета закупівлі товарів і послуг, необхідних для проведення культурно-мистецьких заходів (створення нових постановок, концертів, виготовлення (створення) вихідних фільмових матеріалів, аудіовізуальних творів), а також заходів з реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті, популяризації читання та української літератури у світі, здійснюється за обсягом, номенклатурою та місцем поставки товарів або надання послуг окремо для кожного заходу, якщо такий захід включено не лише до планів роботи на відповідний період Міністерства культури України та Українського інституту національної пам’яті, а й Українського інституту книги.

До цього ж розділу додали пункт 22, яким встановили подібну схему визначення предмета закупівлі і для Українського інституту.

Читати далі

В тренді

Про внесення змін до деяких законів України щодо транскордонного співробітництва
||
№ Документа: 2515-VIII
Дата прийняття: 04.09.2018
Дата набрання чинності: 11.10.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає
 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.