Іноземців опитуватимуть при в’їзді з урахуванням ризиків | LexInform - Правові новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

Іноземців опитуватимуть при в’їзді з урахуванням ризиків

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку реєстрації паспортних документів іноземців та осіб без громадянства в пунктах пропуску через державний кордон» від 3 жовтня 2018 р. № 798.

Реєстрація паспортних документів в пунктах пропуску через державний кордон здійснюється до іноземців та осіб без громадянства (далі – особи), які в’їжджають в Україну, крім осіб, які відповідно до ч.ч. 4 та 5 ст. 16 Закону «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» звільняються від реєстрації або паспортні документи яких реєструються в МЗС та його представництвах.

Так, реєстрація проводиться:

 1. у разі в’їзду осіб держав з візовим порядком в’їзду – на строк, зазначений у візовій інформаційно-телекомунікаційній системі, а в разі відсутності такої інформації – відповідно до відомостей, зазначених у візовій етикетці;
 2. у разі в’їзду осіб держав з безвізовим порядком в’їзду, – на строк не більше ніж 90 днів протягом 180 днів, якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України;
 3. у разі в’їзду з метою транзитного проїзду – на строк, визначений у проїзному квитку чи на строк, фактично необхідний для перетинання території України на відповідному виді транспорту.

Паспортний документ має подаватись особою без обкладинки і зайвих вкладень.

Під час реєстрації особи підлягають опитуванню за результатами оцінки ризиків відповідно до Закону України «Про прикордонний контроль».

Відмітка «В’їзд» проставляється на вільних сторінках, призначених для цього або для проставлення віз, починаючи з останньої, з правого боку, під час кожного в’їзду в Україну.

Особи вважаються такими, що зняті з реєстрації, відповідно після занесення до реєстру уповноваженою особою інформації про перетинання ними державного кордону на виїзд з України.

Законодавство

До 7 років тюрми за контрабанду агрохімікати, що вбивають бджіл

Опубліковано

on

От

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту бджільництва» від 14 лютого 2019 р. № 10052.

За контрабанду незареєстрованих засобів захисту рослин, агрохімікатів, ветеринарних препаратів відповідно, пропонується увести покарання позбавленням волі на строк від 3 до 7 років (зміни до ст. 201 Кримінального кодексу України).

За незаконну порубку медоносних дерев або чагарників на громадянина чекатиме обмеженням чи позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

КК планується доповнити новою ст. 274-1 щодо потрави бджіл.

У випадку приховування чи надання неправомірно інформації фізичним або юридичним особам, які займаються бджільництвом, або органу місцевого самоврядування щодо виникнення загрози бджолам під час застосування засобів захисту рослин чи агрохімікатів та якщо це призвело до загибелі бджолиних сімей і завдало істотної шкоди, то на особу очікує штраф від 3 тис до 5 тис н.п.м. доходів громадян або обмеженням волі на строк до 2 років, з можливим позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 2 років.

Якщо суб’єкт господарювання або фізична особа порушить регламент застосування засобів захисту рослин чи агрохімікатів та це призведе до потрави бджіл, то такі дії каратимуться штрафом від 5 тис до 10 тис н.п.м. доходів громадян або обмеженням чи позбавленням волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Санкція у вигляді обмеженням або позбавлення волі на строк від 3 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років зможе бути застосована у разі повторності вищевказаних дії чи у разі застосування незареєстрованих засобів захисту рослин чи агрохімікатів.

Кодекс України про адміністративні правопорушення також поповнитися, зокрема, новою ст. 83-2, згідно з якою за транспортування, зберігання, застосування чи торгівлю засобами захисту рослин або агрохімікатами, які не пройшли підготовки і не мають відповідного посвідчення та виданого допуску, громадян каратимуть штрафом від 100 до 500 н.п.м. доходів громадян, а посадових осіб – від 500 до 1 000 н.п.м. доходів громадян.

За роздрібну торгівлю ветеринарними препаратами поза закладами ветеринарної медицини або ветаптеками на особу накладуть штраф від 500 до 1 000 н.п.м. доходів громадян з конфіскацією таких препаратів і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього правопорушення (ст. 164-19).

У Законі «Про бджільництво» зазначать, що у разі виявлення небезпечних захворювань бджіл, потрави або загибелі бджолиних сімей ветеринарно-санітарне обслуговування, діяльність зі встановлення факту загибелі бджіл та лабораторне дослідження (експертиза) для таких пасік проводитиметься безоплатно.

Фізичним особам – підприємцям або власникам пасік, що зареєстровані та яких внесено до Реєстру отримувачів бюджетної дотації, отримуватимуть державну підтримку для захисту та розвитку бджільництва. Розмір дотаційних коштів складатиме 50% від загальної суми документально підтверджених витрат щодо забезпеченням якості бджолопродукції.

Суб’єкти, які застосовують засоби захисту рослин чи агрохімікати, будуть зобов’язані завчасно, але не пізніше ніж за 3 доби до початку обробки, письмово повідомляти про заплановане застосування засобів захисту рослин чи агрохімікатів органи місцевого самоврядування, а також пасічників (за допомогою SMS-повідомлення), пасіки яких знаходяться на відстані не менше 10 км від місця обробітку.

Читати далі

Законодавство

На оскарження рішення про відмову в акредитації організації колективного управління – всього 5 днів

Опубліковано

on

От

Вступив у силу наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про затвердження Положення про комісію з акредитації організацій колективного управління» від 4 січня 2019 р. № 8.

Комісія створюється як постійно діючий колегіальний консультативно-дорадчий орган Мінекономрозвитку зі строком повноважень 3 роки з дня затвердження її складу.

До складу комісії входять 8 членів, серед яких головою комісії є Міністр економічного розвитку і торгівлі України, по одному представнику від Мінкультури, НРУ з питань телебачення і радіомовлення, та громадських об’єднань, що представляють правовласників і користувачів, а також 2 особи від міжнародних організацій у сфері авторського права.

Організація роботи, визначення кола питань на розгляд комісії та визначення функцій кожного з членів комісії визначає Голова комісії, чи його заступник.

Засідання проводяться у відкритій формі з вільним доступом представників громадських об’єднань, асоціацій, творчих спілок, що представляють користувачів і правовласників, та запрошених осіб без права виступу та голосу на засіданнях комісії.

Для того, щоб бути присутніми на засіданні, зазначеним особам необхідно пройти реєстрацію, що здійснюється в день проведення засідання.

Делеговані до складу комісії члени міжнародних організацій можуть брати участь у роботі комісії в режимі відеоконференції.

Оголошення про початок відкритого конкурсу розміщуватиметься на сайті Мінекономрозвитку не пізніше ніж за 30 календарних днів до дня закінчення прийому заяв про акредитацію організації колективного управління.

Організацію колективного управління, що подала заяву про акредитацію, та членів комісії повідомлятимуть завчасно про порядок денний запланованого засідання, дату, час і місце його проведення. Відповідна функція покладена на Департамент інтелектуальної власності Мінекономрозвитку.

Під час визначення рівня репрезентативності організації колективного управління  комісія враховуватиме дані щодо використання об’єктів авторського права та / або суміжних прав, що належать до каталогу організації, з урахуванням сфери, у якій організація бажає отримати статус акредитованої.

Рішення про акредитацію організації, у разі його прийняття комісією, затверджується наказом Мінекономрозвитку на підставі протоколу засідання та розміщується на сайті Міністерства.

Прийняте рішення може бути оскаржене до Мінекономрозвитку іншими організаціями, що брали участь у конкурсі, протягом 5 робочих днів з дня оприлюднення такого рішення на сайті Міністерства. Скарги розглядаються протягом 15 днів з дня їх надходження.

Читати далі

Законодавство

50% знижки на оплату житлово-комунальних послуг шахтарям

Опубліковано

on

От

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України про встановлення та надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг шахтарям і членам їх сімей» від 14 лютого 2019 р. № 10055.

У Бюджетному кодексі України планується передбачити видатки з Державного бюджету України та з місцевих бюджетів щодо забезпечення соціальних гарантій працівникам гірничих підприємств, як діючих, так і тих, що ліквідуються або консервуються.

Програма передбачатиме:

 • 50% знижки плати за спожитий газ, електричну і теплову енергію працівникам гірничих підприємств та особам, зазначеним у ч. 7 ст. 43 Гірничого закону України;
 • пільги для працівників гірничих підприємств, що ліквідуються або консервуються, під час і після ліквідації або консервації, на безоплатне забезпечення та отримання вугілля. За умови пристосованості системи опалення, особи забезпечуватимуться торф’яними брикетами. Пільги надаватимуться на побутові потреби таким категоріям осіб:
  • пенсіонерам, які пропрацювали на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вуглебудівних підприємствах на підземних роботах  не менше ніж 10 років для чоловіків і не менше 7 років 6 місяців для жінок, чи на роботах, пов’язаних із підземними умовами, – не менше ніж 15 років для чоловіків і не менше 12 років 6 місяців – для жінок, тощо,
  • пенсіонерам, які мають загальний пільговий стаж, пов’язаних з підземними умовами, та/або роботах технологічної лінії на поверхні діючих шахт, тощо – не менше ніж 20 років для чоловіків і не менше 15 років – для жінок;
  • особам з інвалідністю і ветеранам війни та праці, особам, нагородженим знаками Шахтарської Слави або Шахтарської Доблесті І – ІІІ ступенів; тощо.

Також вказані категорії осіб віднесені до працівників підприємств, що ліквідуються або консервуються, яким надаватимуть 50% знижки на спожитий газ, електричну і теплову енергію, якщо громадяни проживають у будинках, квартирах, забезпечених централізованим чи індивідуальним опаленням, для якого видами енергії не можуть бути вугілля чи торф’яні брикети.

Працівникам гірничих підприємств, що ліквідуються або консервуються, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу надаватимуться пільги, виходячи з розрахунку вартості 3,1 тони вугілля або торф’яного брикету на побутові потреби домогосподарства на рік.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Порядку реєстрації паспортних документів іноземців та осіб без громадянства в пунктах пропуску через державний кордон
||
№ Документа: 798
Дата прийняття: 03.10.2018
Дата набрання чинності: 09.10.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає
 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.