Законодавство
Компенсація і покриття витрат на розмінування сільгоспземель. Затверджено зміни до Порядку
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 березня 2024 р. № 284» від 25 березня 2026 р. № 366.
Зокрема новою редакцією п. 2 Порядку, затвердженого постановою від 12 березня 2024 р. № 284, визначено, що бюджетні кошти спрямовуються на:
– покриття витрат за гуманітарне розмінування земельних ділянок сільськогосподарського призначення;
– компенсацію витрат за гуманітарне розмінування земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що були розміновані у період з 24 лютого 2022 р. по 15 квітня 2024 р.
Право на покриття витрат мають:
– фізичні особи (зокрема домогосподарства, фізичні особи, які провадять діяльність, пов’язану з веденням особистого селянського господарства, самозайняті особи у сфері сільського господарства без створення юридичної особи), які займаються сільськогосподарською діяльністю на земельних ділянках сільськогосподарського призначення, що перебувають у їх власності та/або у користуванні;
– фізичні особи – підприємці або юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми, які виробляють сільськогосподарську продукцію на земельних ділянках сільськогосподарського призначення, які перебувають у їх власності та/або у користуванні;
– господарські товариства, у статутному капіталі яких 100 відсотків акцій (часток) належать державі щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, переданих їм у користування.
Право на компенсацію мають:
– сільськогосподарські товаровиробники;
– сільськогосподарські товаровиробники, які є сертифікованими операторами протимінної діяльності відповідно до вимог Закону України «Про протимінну діяльність в Україні».
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.







