Законодавство
Послуга денного догляду може надаватись безоплатно
Вступив у силу наказ Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Змін до Державного стандарту денного догляду» від 7 грудня 2018 р. № 1834.
Доповненням до п. 1.2 уточнено, що Державний стандарт застосовується для організації денного догляду, зокрема, за особами похилого віку, у тому числі з когнітивними розладами психіки та за особами з інвалідністю, у тому числі із психічними розладами (крім осіб, які отримують амбулаторну примусову психіатричну допомогу за рішенням суду) та інтелектуальними порушеннями.
Також цей пункт доповнено нормою, що соціальна послуга може надаватися безоплатно, за плату або з установленням диференційованої плати.
За доповненням до п. 3.2 надавачем соціальної послуги проводиться комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги. Ступінь потреб визначатиметься лише для:
- осіб похилого віку та осіб з інвалідністю з фізичними та/або сенсорними порушеннями.
- осіб з когнітивними розладами психіки та/або інтелектуальними та/або психічними розладами.
Згідно з новою редакцією абз. 2 п. 3.4 повторність визначення ступеня індивідуальних потреб проводиться за необхідності, але не рідше ніж 1 раз на рік. До внесення змін ступінь потреби визначали повторно кожні 6 місяців.
А згідно з новою редакцією абз. 3 п. 7.1 суб’єкт надання соціальної послуги повинен інформувати потенційних отримувачів послуги про зміст послуги, порядок звернення, умови її надання.
Ці дані мають:
- розміщуватися на стендах з викладенням тексту на контрастному фоні та таким шрифтом, розмір якого дає змогу вільно прочитати текст особам із порушеннями зору; стенд має бути візуально доступною для осіб, що переміщуються у колісних кріслах;
- надаватися у спеціальних листівках, буклетах, брошурах (за потреби із застосуванням шрифту Брайля).
Відомості подаються мовою, доступною для розуміння та читання особами з інвалідністю з інтелектуальними порушеннями.
Суб’єкт, що надає послугу денного догляду, має вживати також заходи щодо запобігання професійному / емоційному вигоранню безпосередніх надавачів соціальної послуги, зокрема шляхом організації обміну досвідом і супервізій (новий абз. 5 п. 9.4).
You must be logged in to post a comment Login