Connect with us

Законодавство

За незначними операціями ЗЕД можна розраховуватися більше року

Опубліковано

Набрала чинності постанова правління Національного банку України «Про затвердження Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті» від 2 січня 2019 р. № 5.

Тепер не застосовуються вимоги щодо наявності документально підтверджених зобов’язань для переказу валюти у разі здійснення цієї операції фізичними особами у незначному розмірі (в еквіваленті до 150 000 грн) чи проведення операції юридичними особами, ФОП та фізичними особами (без фізичної поставки) протягом робочого дня в межах банку.

Для купівлі чи переказу валюти клієнти можуть не подавати підтвердні документи, оскільки дані щодо мети купівлі, переказу та документів зазначаються у заяві на купівлю іноземній валюті та/або  платіжному дорученні.

Клієнти – юридичні особи та ФОП – резиденти мають здійснювати купівлю іноземної валюти для розрахунків за поточними торговельними операціями з нерезидентом за кожним договором ЗЕД через один банк.

Всі розрахунки по зовнішньоекономічним операціям здійснюються виключно через рахунки в банках.

Банк може здійснювати валютні операції з переказу коштів для здійснення інвестицій за кордон у цінні папери іноземного емітента лише для придбання паперів, емітенти яких мають офіційну рейтингову оцінку, не нижчу, ніж інвестиційний клас, чи для купівлі боргових цінних паперів випущених за кордоном з метою фінансування кредиту, наданого нерезидентом цьому банку.

Банківській установі забороняється здійснювати розрахунки в іноземній валюті з купівлі в резидентів (крім банків) державних цінних паперів, номінованих в іноземній валюті.

Встановлено, що граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів терміном до 1 року не поширюються на операції до 150 000 грн (крім випадку дроблення операції).

Фізичній особі – резиденту дозволяється здійснювати валютні операції з переказу коштів з України чи на рахунки нерезидентів – юридичних осіб, відкриті в Україні, з метою виконання власних зобов’язань перед нерезидентом за певними укладеними договорами протягом календарного року на загальну суму, що не має перевищувати в сукупності 50 000 євро. Юридичній особі чи ФОПу дозволяється проводити валютні операції з метою здійснення господарської діяльності на загальну суму, що не перевищує в сукупності 2 000 000 євро.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті
||
№ Документа: 5
Дата прийняття: 02.01.2019
Дата набрання чинності: 07.02.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті
||
№ Документа: 5
Дата прийняття: 02.01.2019
Дата набрання чинності: 07.02.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає