Connect with us

Законодавство

Для відмови від догляду треба висновок двох лікарів

Опубліковано

Набрав чинності наказ Міністерства соціальної політики України «Про внесення змін до Державного стандарту стаціонарного догляду за особами, які втратили здатність до самообслуговування чи не набули такої здатності» від 26 грудня 2018 р. № 1944.

Новою редакцією викладено пп. 1 п. 2 розділу I щодо державного стандарту організації надання соціальної послуги стаціонарного догляду, яка відтепер застосовується до:

  • осіб похилого віку, які втратили здатність до самообслуговування (як і раніше було визначено);
  • до осіб з інвалідністю, які потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги та яким не протипоказане надання соціальної послуги стаціонарного догляду (раніше був поділ за  групами інвалідності).

До медичних працівників мультидисциплінарної команди, якими раніше були лише лікар-терапевт та геріатр, віднесли також психіатра (абз. 4 п. 3)

В абз. 3 п. 5 розділу II уточнено, що для припинення надання соцпослуги необхідна, зокрема, письмова відмова отримувача послуги із висновком не менше ніж двох лікарів (для осіб із психічними розладами – обов’язково лікаря-психіатра) про можливість отримувачем послуги самостійно задовольняти свої основні життєві потреби.

До підстав припинення надання послуги віднесли також наявність медичних протипоказань для її надання. Це можуть бути гострі інфекційні захворювання, залежність від психоактивних речовин, алкоголю, усі види хвороб у гострому періоді, що потребують стаціонарного лікування, тощо. Після завершення стаціонарного лікування надання послуги відновлюється (новий абз. 10 п. 5 розділу II).

Новою редакцією п. 2 у розділі III ступінь / рівень індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги визначається відтепер окремо для:

  • осіб похилого віку та осіб з інвалідністю з фізичними та/або сенсорними порушеннями;
  • осіб з інвалідністю з інтелектуальними порушеннями;
  • осіб з інвалідністю із психічними розладами та розладами поведінки.

Як і раніше потреби визначаються за допомогою таблиць (додаток 1 до Держстандарту).

Договір про надання соціальної послуги підписується отримувачем соціальної послуги або його законним представником та суб’єктом, що надає соціальну послугу. Якщо недієздатній особі не призначено опікуна, то першою стороною договору є уповноважена особа органу опіки та піклування, на обліку в якому перебуває майбутній отримувач послуги (уточнення у п. 3 розділу V).

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до Державного стандарту стаціонарного догляду за особами, які втратили здатність до самообслуговування чи не набули такої здатності
||
№ Документа: 1944
Дата прийняття: 26.12.2018
Дата набрання чинності: 15.02.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 28.01.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 105/33076
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до Державного стандарту стаціонарного догляду за особами, які втратили здатність до самообслуговування чи не набули такої здатності
||
№ Документа: 1944
Дата прийняття: 26.12.2018
Дата набрання чинності: 15.02.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 28.01.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 105/33076
Внутрішній номер документа: Немає