Законодавство
Санепідслужба більше не причетна до реконструкції житла
Набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Змін до Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів» від 18 травня 2018 р. № 952.
Державний контроль за дотриманням вимог Правил відтепер здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного законодавства, тобто Держсанепідслужбою (п. 1.3). Раніше держконтроль проводився органами, установами та закладами державного санітарного нагляду.
Виключено положення, відповідно до якого проектно-планувальні документи підлягали погодженню з контролюючими органами санепідслужби (п. 2.2).
Також виключено вимогу щодо одержання експертного висновку органів та установ санітарно-епідеміологічної служби під час вибору земельних ділянок під будівництво, введення в експлуатацію житлових будинків, тощо (п. 2.4).
Уточненням до п. 4.3 встановлено, що промислові підприємства у сельбищній зоні населеного пункту, які не є джерелами викидів шкідливих речовин, не створюють шуму, тощо, дозволяється розташовувати поряд з житловими будинками, ділянками дитячих дошкільних закладів, шкіл, не менше як за 50 м від межі території об’єкту без погодження з контролюючими органами.
Окремі будівлі громадського призначення можуть бути розміщені на території житлової забудови тільки у разі додержання санітарно-гігієнічних вимог, без погодження такого питання з контролюючим органом (зміна у абз. 2 п. 4.5).
Також органи санепідслужби (у т.ч. відповідно до вищевказаних змін Держсанепідслужба) більше не причетні до реконструкції житлової забудови (виключено абз. 2 п. 4.13).
Новою редакцією п. 5.9 зазначено, що розміри санітарно-захисних зон для нових видів виробництв, підприємств з новими технологіями, а також зміна цих зон відтепер затверджуються Головою Держпродспоживслужби (а не Головним державним санітарним лікарем, як було раніше) на підставі результатів проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи.
По тексту оновлено посилання на державні стандарти та правила, зокрема «Санитарные нормы и правила обеспечения инсоляции жилых и общественных зданий и территории жилой застройки» та «СНиП II-4-79 «Естественное и искусственное освещение» у п. 4.6 замінені на вимоги санітарного законодавства та ДБН В.2.5-28-2006 «Природне і штучне освітлення». У п. 5.6 «Санитарные правила для животноводческих предприятий» замінено на ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій».
Виключено абз. 2 п. 6.12, за яким відкриті водоймища повинні були мати радіаційно-гігієнічний паспорт оформлений санепідслужбою району, на території якого знаходяться.
You must be logged in to post a comment Login