Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

Санепідслужба більше не причетна до реконструкції житла

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Змін до Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів» від 18 травня 2018 р. № 952.

Державний контроль за дотриманням вимог Правил відтепер здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного законодавства, тобто Держсанепідслужбою (п. 1.3). Раніше держконтроль проводився органами, установами та закладами державного санітарного нагляду.

Виключено положення, відповідно до якого проектно-планувальні документи підлягали погодженню з контролюючими органами санепідслужби (п. 2.2).

Також виключено вимогу щодо одержання експертного висновку органів та установ санітарно-епідеміологічної служби під час вибору земельних ділянок під будівництво, введення в експлуатацію житлових будинків, тощо (п. 2.4).

Уточненням до п. 4.3 встановлено, що промислові підприємства у сельбищній зоні населеного пункту, які не є джерелами викидів шкідливих речовин, не створюють шуму, тощо, дозволяється розташовувати поряд з житловими будинками, ділянками дитячих дошкільних закладів, шкіл,  не менше як за 50 м від межі території об’єкту без погодження з контролюючими органами.

Окремі будівлі громадського призначення можуть бути розміщені на території житлової забудови тільки у разі додержання санітарно-гігієнічних вимог, без погодження такого питання з контролюючим органом (зміна у абз. 2 п. 4.5).

Також органи санепідслужби (у т.ч. відповідно до вищевказаних змін Держсанепідслужба) більше не причетні до реконструкції житлової забудови (виключено абз. 2 п. 4.13).

Новою редакцією п. 5.9 зазначено, що розміри санітарно-захисних зон для нових видів виробництв, підприємств з новими технологіями, а також зміна цих зон відтепер затверджуються Головою Держпродспоживслужби (а не Головним державним санітарним лікарем, як було раніше) на підставі результатів проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

По тексту оновлено посилання на державні стандарти та правила, зокрема «Санитарные нормы и правила обеспечения инсоляции жилых и общественных зданий и территории жилой застройки» та «СНиП II-4-79 «Естественное и искусственное освещение» у п. 4.6 замінені на вимоги санітарного законодавства та ДБН В.2.5-28-2006 «Природне і штучне освітлення». У п. 5.6 «Санитарные правила для животноводческих предприятий» замінено на ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій».

Виключено абз. 2 п. 6.12, за яким відкриті водоймища повинні були мати радіаційно-гігієнічний паспорт оформлений санепідслужбою району, на території якого знаходяться.

Законодавство

Товар з недостовірними даними вилучатимуть з продажу за два дні

Опубліковано

on

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав споживачів» від 21 травня 2019 р. № 10315.

Передбачається виключити п. 2 ч. 1 ст. 39 Господарського кодексу України, відповідно до якого споживачі під час придбання, замовлення або використання товарів мають право, зокрема, на гарантований рівень споживання.

Також пропонується в абз. 1 ч. 1 ст. 15 Закону «Про захист прав споживачів» вказати, що споживач має право на одержання, зокрема, повної інформації про продукт, а не лише її певної частини.

Якщо виробник чи продавець виявить недостовірні дані про продукцію, то такий продукт необхідно буде вилучити з продажу протягом 2 робочих днів, а не за тиждень як нині (п. 6-1 ч. 1 ст. 15).

Серед інформації про продукт, пропонується вказувати дані безпосереднього місця виробництва товару (п. 12 ч. 1 ст. 15).

У новій редакції викладено абз. 5 ч. 3 ст. 15 – поруч із ціною за упаковку одного товару (наприклад пляшка молока) необхідно буде зазначати вартість такого товару за одиницю вимірювання у кілограмах чи літрах.

Читати далі

Законодавство

Правила адвокатської етики не мають поширюватися на приватне життя

Опубліковано

on

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо забезпечення прав адвокатів у дисциплінарних провадженнях» від 16 травня 2019 р. № 10299.

Пропонується уточнити ч. 1 ст. 34 Закону положенням, що адвоката можна притягнути до дисциплінарної відповідальності за вчинення ним проступку лише у разі, якщо правила адвокатської етики порушені безпосередньо під час здійснення адвокатської діяльності.

За пропонованою редакцією ч. 1 ст. 41 рішення про позбавлення адвоката права на заняття адвокатською діяльністю з наступним виключенням з Єдиного реєстру адвокатів може буде прийнято лише двома третинами голосів від загального складу дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

Чинне положення  вимагає простої більшості для прийняття такого рішення.

У разі оскарження рішення у дисциплінарній справі до суду, його дія зупиняється (ч. 1 ст. 42). Нині ж оскарження не впливає на чинність прийнятого рішення.

Читати далі

Законодавство

Держрибагентство не вестиме облік виробників консервів

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про Державне агентство рибного господарства України» від 17 квітня 2019 р. № 406.

Серед повноважень Держрибагентства, відтепер немає обліку суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво консервів і пресервів із водних біоресурсів, видання свідоцтв про стабільність і надводний борт судна. Також Агентство не вестиме реєстр гідротехнічних споруд рибогосподарських водних об’єктів щодо їх технічної експлуатації та використання та не проводитиме атестацію педагогічних працівників закладів I рівня зі сфери управління Держрибагентства (виключено пп. пп. 9, 16, 34, 65 п. 4).

За новою редакцією пп. 37 п. 4 Держрибагентство подаватиме на затвердження Мінагрополітики форму та правила ведення списку осіб суднового екіпажу, суднового і машинного журналів на риболовних суднах, правила пожежної безпеки на суднах флоту рибної промисловості, статут служби на риболовних суднах.

Агентство замість обліку зовнішньоекономічних договорів стосовно рибогосподарської продукції проводитиме моніторинг внутрішнього і зовнішнього ринку рибної продукції та здійснюватиме державне регулювання внутрішнього ринку рибної продукції (нова редакція пп. 48 п. 4).

Пропозиції щодо призначення Урядом Голови Держрибагентства тепер надаватимуться Комісією з питань вищого корпусу державної служби. Раніше для цього вносив відповідне подання Прем’єр-Міністр України за пропозицією Міністра аграрної політики та продовольства. (зміни до п. 10).

Також Комісія надаватиме пропозиції щодо заступників Голови відповідно до внесених змін до п. 13.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Змін до Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів
||
№ Документа: 952
Дата прийняття: 18.05.2018
Дата набрання чинності: 07.03.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 13.02.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 162/33133
Внутрішній номер документа: Немає
 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.