Законодавство
Досудове врегулювання спорів у сфері енергетики та комунальних послуг
Набрала чинності постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг «Про затвердження Порядку врегулювання спорів, що виникають між суб’єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг» від 5 лютого 2019 р. № 156.
Порядок не поширюється на відносини, що виникають під час споживання суб’єктами господарювання енергії та/або комунальних послуг.
Зокрема, НКРЕКП безоплатно врегульовуватиме спори, що виникають між суб’єктами господарювання, з питань: доступу/приєднання до електро-, тепло- та газових мереж, нафто- та продуктопроводів, мереж централізованого водопостачання і водовідведення; дотримання суб’єктами господарювання ліцензійних умов; тощо.
Сторони спору самостійно несуть всі витрати, які пов’язані з врегулюванням спору.
Нацкомісія залишить заяву без розгляду, зокрема, якщо для врегулювання спору звернулась тільки одна сторона спору. Про прийняття заяви чи про залишення без розгляду, НКРЕКП повідомлятиме сторін протягом 10 робочих днів.
Загалом спір підлягає розгляду комісією протягом 2 календарних місяців з дня реєстрації заяви.
Строк розгляду спору може бути призупинений на час, необхідний для отримання копій документів, пояснень та іншої інформації, необхідної для встановлення фактичних обставин справи та врегулювання спору.
З метою надання можливості сторонам все ж таки самостійно врегулювати спір, НКРЕКП може проводити попередні слухання в межах граничних строків процедури врегулювання спору. Попередні слухання, які також проводяться і для з’ясування обставин та всебічного розгляду спору, відбуваються у формі наради, на якій розглядаються позиції сторін по суті спору та доказові документи.
За результатами попереднього слухання може бути:
- укладено угоду про врегулювання спору;
- підготовлено проект рішення НКРЕКП, яке виноситься на засідання комісії, що проводиться у формі відкритого слухання, у разі відсутності угоди сторін щодо врегулювання спору.
Результатом безпосереднього розгляду спору є рішення Нацкомісії:
- про припинення розгляду справи, якщо відсутні порушення, укладено угоду між сторонами, одна зі сторін двічі не з’явилась на попередні слухання;
- про зобов’язання припинити суб’єктом господарювання, що провадить діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, порушення законодавства у відповідній сфері чи порушення ліцензійних умов.
Засідання НКРЕКП у формі відкритого слухання проводяться відповідно до Регламенту затвердженого постановою Нацкомісії від 6 грудня 2016 р. № 2133.
You must be logged in to post a comment Login