В Україні
Міністерство регіонального розвитку може дозволити проектування не окремого санвузла для маленьких кафе
В даний час проводиться розгляд і оновлення існуючих будівельних норм стосовно проектування ресторанів, кафе та інших подібних закладів. На розгляд до відомства надійшла пропозиція спростити проектування туалетних кімнат. Передбачається не розподіляти санвузол на чоловічий і жіночий. Пропозиція поширюється на невеликі за площею і вмістимістю відвідувачів кафе, ресторани. Наразі в проекті будівель кафе ситуація складається трохи інакше: поділ на чоловічі і жіночі туалетні кімнати є обов’язковою умовою функціонування такого роду закладів.
Як пояснив глава Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, наразі цей захід є необхідним. Він же відзначив той факт, що зараз зовсім не обов’язково взагалі будувати туалети в таких закладах, де кількість посадочних місць для гостей не перевищує 50-ти. Міністр вважає такий підхід в корні неправильним, тому що це безпосередньо впливає на комфорт громадян в місцях відпочинку. А тому, буде ініційовано введення обов’язкового проектування туалетних кімнат навіть для невеликих кафе, нехай і без розподілу за статевою ознакою.
Перш ніж бути запропонованою до розгляду, ідея обов’язкової наявності суміжних туалетів в кафе і ресторанах невеликої вмістимості, була опублікована заступником Міністра на його офіційній сторінці в Фейсбуці. Результат опитування був очікуваним: велика частина користувачів (70%) що брали участь в опитуванні, визнала ідею цікавою і справедливою. Один з користувачів вказав на те, що найважливішим вважає наявність туалету в кафе в принципі, а вже після цього – поділу або відсутністю такого.
Своє висловлювання з приводу збільшення кількості жіночих туалетів в закладах харчування висловив Лев Парцхаладзе. Міністр розповів, що цей захід є необхідним, бо в жіночих туалетах часто більша черга, в порівнянні з чоловічими кабінками. Відповідно в даний час вже збільшено вдвічі число туалетних кабін для жінок в кінотеатрах і театрах. Норми вступлять в силу з листопада поточного року. Отже, при зверненнях пов’язаних з реконструкцією або переплануванням, що надходять з боку власників театрів і кінотеатрів, останнім знадобиться обладнати додаткові туалетні кімнати для жінок.
Поміж іншим, заступник Міністра додав зауваження про обов’язковий облік при проектуванні туалетних кімнат умов, які давали б можливість скористатися ними людям з обмеженими можливостями та малолітнім особам. На думку заступника Міністра у вбиральнях повинні бути обладнані місця для розміщення столиків для пеленання немовлят.