Connect with us

Події

Адмінюстиція в Польщі та Україні: порівняльні аспекти

Опубліковано

Двадцять сьомого вересня у Львові відбулася Міжнародна конференція «Адміністративна юстиція в Польщі та в Україні: порівняльні аспекти», під час якої її учасники розглянули актуальні питання здійснення адміністративного судочинства в двох сусідніх країнах.

Одразу зазначимо, що конференцію було організовано Восьмим апеляційним адміністративним судом, Міжнародною фіскальною асоціацією (IFA Ukraine), юридичним факультетом Львівського національного університету імені Івана Франка та Всеукраїнською асоціацією адміністративних суддів. На її початку до присутніх з вітальним словом звернувся голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович, який подякував усім учасникам, а особливо гостям із Польщі за те, що вони готові ділитися досвідом щодо актуальних питань здійснення судочинства. Як підкреслив М. Смокович, основним показником у діяльності суддів в Україні є людина, адже найголовніше, щоб кожен міг реалізувати своє конституційне право на незалежний і справедливий суд для захисту основоположних прав, свобод та інтересів. Саме суди адміністративної юрисдикції є тими органами, які покликані забезпечувати захист прав людини у її взаємодії з державою, а також контролювати правомірність здійсненням органами та посадовими особами державної влади наданих їм владних повноважень.

 

Учасників конференції привітав також ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Мельник, зазначивши, що тісна співпраця представників наукового середовища та суддів є передумовою майбутніх позитивних змін у законотворчій діяльності, правозастосуванні та безумовно вплине на ефективність здійснення адміністративного судочинства.

Натомість член Вищої ради правосуддя Олег Прудивус як суддя адміні стративної юрисдикції поділився власним досвідом перебування у 2007 році на стажуванні та навчанні в Польщі, у тому числі у Вищому адміністративному суді цієї країни. Як було зазначено, рівень розвитку адміністративної юстиції в Польщі дуже високий, зважаючи на той факт, що адміністративна юстиція, як і в Україні, там ще досить молода. Польща перейняла передовий досвід провідних європейських країн, тому співпраця з представниками наукового і суддівського середовища допоможе вийти Україні на якісно новий рівень та досягнути ще кращих результатів у сфері здійснення судочинства. Як нагадав Олег Прудивус, одним з основних завдань Вищої ради правосуддя є формування високоякісного суддівського корпусу.

У свою чергу, президент Міжнародної фіскальної асоціації (IFA Ukraine), суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Наталія Блажівська звернула увагу присутніх, що зміни, яких очікує суспільство, вимагають від суддів, практикуючих юристів та науковців співпраці, обміну думками та активної щоденної роботи. «Сьогоднішній захід є лише початком майбутньої плідної співпраці та ще більше переконає всіх у тому, що цінності мають бути передусім: при прийнятті рішень судді повинні керуватися принципами верховенства права. Проблеми, з якими стикаються польські колеги­судді, є актуальними і для української правової системи», — підкреслила Н. Блажівська.

Згідно з регламентом конференцію було поділено на дві сесії, на яких доповідачі закцентували увагу на актуальних питаннях здійснення адміністративного судочинства в Україні та Республіці Польща. Обговорення стосувалося конкретних проблемних питань, що виникають під час здійснення адміністративного судочинства, зокрема, новел правового регулювання трансферного ціноутворення та судової практики в цій категорії справ, форм протидії уникненню оподаткування, судової медіації в податкових спорах, представництва в адміністративному процесі, дискреції в діяльності фіскальних органів, адміністративного розсуду в податковому провадженні, а також порівняння правового регулювання податку на доходи фізичних осіб в Польщі та в Україні.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.