Connect with us

Законодавство

Зарплатний рахунок – у будь-якому банку

Опубліковано

Національний банк опублікував для громадського обговорення проект постанови Правління Національного банку України «Про внесення змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті».

Проектом пропонується внести зміни до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 р. № 22, якими врегулювати питання щодо оптимізації порядку перерахування коштів на виплату заробітної плати на рахунки працівників підприємства (установи, організації), в тому числі, які відкриті в різних банках, за відомістю, сформованою клієнтом-роботодавцем.

Зокрема, пропонується викласти у новій редакції п. 1.21 Інструкції, відповідно до якого, платник має право перерахувати кошти на рахунок банку для подальшого їх переказу цим банком на рахунки отримувачів (зараз має право, якщо це передбачено договором між банком і платником), у тому числі, які відкриті в інших банках.

У разі перерахування коштів для виплати заробітної плати більше ніж одному працівнику платник разом з платіжним дорученням подає супровідну відомість, яка має містити такі обов’язкові реквізити:

  • номер рахунку отримувача;
  • код отримувача;
  • сума платежу;
  • підписи платника;
  • призначення платежу.

Супровідна відомість  – супровідний документ, що подається платником при здійсненні переказу заробітної плати та містить перелік реквізитів отримувачів суми переказу, зазначеної в платіжному дорученні.

Таким чином, роботодавець отримав змогу формувати відомість на зарахування заробітної плати працівникам підприємства (організації, установи) із зазначенням номера рахунку працівника за стандартом IBAN, у тому числі на рахунок, який працівник самостійно відкрив у банку за власним вибором.

Також проектом вносяться інші зміни до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, пов’язані зі змінами в законодавстві України, зокрема Кодексі України з процедур банкрутства, Законі України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Ознайомитись з проектом постанови Правління НБУ можна за цим посиланням. Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 10 березня 2020 р. на електронну адресу [email protected].

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.