Законодавство
Суб’єктами протипожежної діяльності з високим ступенем ризику визнано тих, що працюють менше 2-х років
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, у сфері надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення за переліком, що визначається кабінетом міністрів України, і встановлюється періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) державною службою з надзвичайних ситуацій» від 4 квітня 2018 р. № 246.
Перелік робіт та послуг протипожежного призначення регламентовано постановою Кабінету Міністрів України “Деякі питання ліцензування господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення” від 23 листопада 2016 р. № 852. Переліком встановлено 7 видів протипожежних робіт та послуг, діяльність з надання яких підлягає ліцензуванню.
Отже Постановою № 246 встановлено 2 критерії оцінки ступеню ризиків від провадження протипожежної діяльності, а саме:
- Строк провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення;
- Наявність фактів порушень ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення.
В свою чергу, встановлено 3 ступеня ризику при провадженні вищевказаної діяльності в залежності від строків її провадження.
Суб’єктами з високим ступенем ризику, відповідно до критеріїв, вважаються ті, які здійснюють діяльність менше 2-х років. Середній ступінь ризику – протипожежна діяльність здійснюється строком від 2-х до 4-х років. Незначний ступінь ризику – протипожежна діяльність здійснюється більше 4-х років.
Критерій наявності порушень ліцензійних умов протипожежної господарської діяльності також визначається строками.
Наразі це строки, впродовж яких суб’єкт протипожежної діяльності допустив порушення ліцензійних умов. Так, суб’єктом з високим ступенем ризику вважається такий суб’єкт господарювання, який впродовж 2-х останніх років, що передують плановому (але не менш як за результатами двох останніх заходів державного нагляду (контролю) допустив порушення ліцензійних умов.
Середній ступінь ризику – суб’єкт протипожежної діяльності впродовж 3-х років, що передують плановому (але не менш як за результатами двох останніх заходів державного нагляду (контролю) допустили порушення ліцензійних умов.
Незначний ступінь ризику – вищезгадані суб’єкти протягом останніх трьох років, що передують плановому, але не менш як за результатами двох останніх заходів державного нагляду (контролю) не допустили порушень ліцензійних умов. Якщо ж суб’єкт протипожежної діяльності має ризики за двома критеріями, або більше критеріями одночасно, то в такому випадку, суб’єкт господарювання належить до суб’єктів з більш високим ступенем ризику, ніж ті, до яких він може бути віднесений.
Ступінь ризику для суб’єкта господарювання, що провадить протипожежну діяльність впливає на періодичність застосування до нього заходів державного контролю щодо додержання ліцензійних умов. Так, для суб’єктів протипожежної діяльності з високим ступенем ризику, перевірка додержання ліцензійних умов здійснюється не частіше одного разу на два роки; з середнім ступенем ризику – не частіше одного разу на три роки; з незначним ступенем ризику – не частіше одного разу на п’ять років.
You must be logged in to post a comment Login