В Україні
Збільшиться кількість навчальних годин на українську й іноземну мови, математику, інформатику, природничі предмети
Міністерство освіти і науки опублікувало для громадського обговорення проект Типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти.
«Під час розроблення проекту документа враховано гарантовані державою права щодо академічної, організаційної, фінансової та кадрової автономії закладів освіти, а також права педагогічних працівників на академічну свободу», – зауважив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.
У проекті представлені два варіанти типових навчальних планів для закладів загальної середньої освіти:
– з навчанням українською мовою;
– в яких є класи (групи) з навчанням мовою корінного народу або національної меншини поряд з державною мовою й закладів загальної середньої освіти, в яких є класи (групи) з навчанням українською мовою та вивченням мови корінного народу або національної меншини.
Кількість навчальних годин, які передбачені типовими навчальними планами, відповідає кількості навчальних годин, що рекомендується для вивчення кожної освітньої галузі відповідним базовим навчальним планом Державного стандарту базової середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 898.
Порівняно з чинною Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня у проекті типового навчального плану збільшено кількість навчальних годин на вивчення української мови, іноземної мови, математики, інформатики, предметів природничої освітньої галузі.
Проектом передбачено, що заклади освіти можуть самостійно визначати кількість навчальних годин на вивчення кожної освітньої галузі в межах заданого базовим навчальним планом діапазону (мінімальна та максимальна кількість навчальних годин для вивчення кожної освітньої галузі). Це дає змогу перерозподіляти навчальні години між галузями на опанування навчальних предметів та інтегрованих курсів, а також на вибіркові освітні компоненти й враховувати особливості організації освітнього процесу та освітні потреби учнів.
Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 28 січня 2021 р. на електронні адреси: [email protected] та [email protected].