Законодавство
Роботодавець має письмово повідомити особу про причину відмови у прийнятті на роботу
Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників» № 5266.
Заступник Міністра економіки України Світлана Глущенко поінформувала, що серед основних нововведень, які пропонується передбачити законопроектом:
Читайте також: Тільки 10 % трудових договорів може бути з нефіксованим робочим часом
- обов’язкове повідомлення роботодавцями профспілок про заплановане масове вивільнення та подання необхідної інформації для розроблення заходів щодо зменшення масштабів звільнення на підприємстві;
- уточнення критерію масового вивільнення працівників;
- право всіх працівників на укладення колективних договорів, у тому числі тих, що працюють у роботодавців – фізичних осіб;
- можливість поширення норм галузевої угоди на всіх роботодавців відповідної галузі;
- коригування строку дії умов колективного договору у разі зміни власника юридичної особи, її відокремленого структурного підрозділу;
- інформування працівників про умови колективного договору не лише до початку їхньої роботи, а також, якщо договір укладено пізніше та коли до нього вносяться зміни.
Читайте також: Нова форма звітності про заплановане масове вивільнення працівників
Також забороняється необґрунтована відмова у прийнятті на роботу, тобто відмова без будь-яких мотивів або з підстав, що не стосуються кваліфікації чи професійних якостей працівника, або з підстав, не передбачених законом. На вимогу особи, якій відмовлено в прийнятті на роботу, роботодавець зобов’язаний письмово повідомити про причину такої відмови.
Окрім цього, у чинне законодавство включаються норми щодо недопущення дискримінації в оголошеннях з працевлаштування, а також надання права особам, що зазнали дискримінації у сфері праці звернутися до суду із заявою про відновлення порушених прав, відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
Нагадаємо, усі працівники зможуть укладати колективні договори.