В Україні
ВРП образилася на міжнародних партнерів
Вища рада правосуддя звинуватила міжнародних експертів у затягуванні обрання ВККСУ.
Читайте також: ВРП підтримує розблокування своїх повноважень
Як стверджується, члени конкурсної комісії з обрання членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від міжнародних та іноземних організацій не з’явилися, зокрема, на робоче засідання 25 жовтня. Про це повідомляла прес-служба Вищої ради правосуддя, акцентуючи, що такі дії затягують початок роботи Конкурсної комісії і спричиняють негативні наслідки. Зазначається, що ВРП запросила членів конкурсної комісії від міжнародних організацій на чергову робочу зустріч із метою обговорення невідкладних питань. «У листах до суб’єктів формування конкурсної комісії Рада просила забезпечити присутність на зустрічі 25 жовтня членів, запропонованих міжнародними та іноземними організаціями. Однак, незважаючи на створення всіх умов для участі онлайн, члени конкурсної комісії повідомили про неможливість участі у засіданні», — йдеться в повідомленні.
Читайте також: ВРП – проти обмеження впливу суддів, які займають адміністративні посади
За словами в. о. голови ВРП Олексія Маловацького, Вища рада правосуддя, зі свого боку, вживає всіх необхідних заходів для початку роботи першого складу конкурсної комісії, оскільки відновлення роботи ВККСУ для ВРП є пріоритетним. «Зважаючи на те, що комісія є незалежним органом, що діє при ВРП, у Ради немає можливості рухатися далі в організації цього процесу доти, доки на засіданні не будуть присутні члени від міжнародних організацій і не буде кворуму в комісії. Ми дуже хотіли б дізнатися, коли члени комісії від іноземних організацій будуть готові виконувати свої обов’язки хоча б в онлайн-режимі», — наголосив О. Маловацький.
Читайте також: ВРП – проти зміни ставок суддівської винагороди
У свою чергу голова Ради суддів України Богдан Моніч висловив стурбованість тим, що члени комісії від міжнародних організацій упродовж місяця не виходили на зв’язок. На його думку, варто призначати не робочі зустрічі, а перше засідання конкурсної комісії і в разі відсутності кворуму інформувати суспільство про те, хто блокує роботу комісії. «Наші члени конкурсної комісії вже двічі приходили на робочі зустрічі та готові розпочати роботу», — зазначив він. Нагадаємо, на початку серпня президент Володимир Зеленський підписав закони про перезапуск ВККСУ й очищення ВРП. Додамо, Ухвалення законопроекту про ВРП було однією з трьох ключових вимог для отримання траншу МВФ. До конкурсної комісії згідно закону увійшли троє українських суддів і троє західних експертів.
Джерело: Юридичний вісник України