Connect with us

В світі

У США підтримали ідею спецтрибуналу для росії

Опубліковано

Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США проголосував за резолюцію із закликом до президента Сполучених Штатів Америки підтримати створення спеціального трибуналу для покарання злочину агресії проти України. Про це повідомляє «Голос Америки».

Читайте також: Трибунал щодо злочину агресії рф: за якою схемою має бути створений «суд для путіна»?

Представляючи резолюцію перед членами комітету, один із її авторів, конгресмен-демократ Білл Кітінг зазначив, що вона є одним із документів, які мають вирішальне значення як для внутрішніх, так і для міжнародних зусиль щодо притягнення російського уряду до відповідальності за порушення прав людини. «Я особисто вважаю, що міжнародний спеціальний трибунал, створений більшістю голосів Генеральної асамблеї ООН, надає легітимності та авторитету трибуналу щодо цього», – сказав Кітінг.

А голова комітету Палати представників із закордонних справ, конгресмен-республіканець Майкл Маккол заявив, що перед ухваленням резолюції конгресмени мали змогу заслухати генерального прокурора України Андрія Костіна, а також на власні очі побачити воєнні злочини рф. «Тож я вважаю спеціальний трибунал доречним», – сказав Маккол. У резолюції конгресмени наголошують на порушенні росією статей Статуту ООН та наголошують, що «безпрецедентне повномасштабне вторгнення російської федерації в Україну досягло критичної точки, що вимагає негайних і рішучих дій з боку міжнародного співтовариства».

Читайте також: Естонія проти «гібридного трибуналу» для путіна

Згідно з резолюцією, Палата представників рішуче засуджує повномасштабне вторгнення рф в Україну; підтримує українців у їхній боротьбі за свободу, незалежність і демократію; підкреслює суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів; вважає, що існують вагомі докази того, що окремі лідери рф є винними у вчиненні злочину агресії проти України, і це вимагає належного судового рішення міжнародним співтовариством.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.