Події
Навчальний курс для прокурорів
Представники Офісу Генерального прокурора, обласних та окружних прокуратур завершили поглиблену навчальну програму «Процесуальне інтерв’ю для справедливого та ефективного правосуддя».
Вісімнадцять прокурорів протягом трьох днів аналізували застосування провідної методики отримання інформації від допитуваної особи – процесуальне інтерв’ю. Це визнані стандарти ефективного розслідування та збору інформації, застосування яких сприяє напрацюванню збору більш якісних і достовірних доказів, підвищенню рівня кримінального розслідування та правосуддя загалом.
Читайте також: Збільшити прожитковий мінімум для визначення окладів прокурорам пропонують у ВР
Тренерами навчальної програми цього разу були найкращі міжнародні експерти з процесуального інтерв’ю, які мають великий досвід і компетенцію для роботи із запитами українських слідчих. Особливим фокусом програми було застосування цієї методики під час розслідування воєнних злочинів.
«Процесуальне інтерв’ю – це визнана в світі методика проведення допиту, спрямована на отримання максимально об’єктивної інформації й при цьому забезпечує дотримання процесуальних гарантій учасників допиту. В умовах війни озброєння прокурорів сучасними інструментами збору доказів є критично важливим, адже дасть змогу значно підвищити ефективність розслідування та притягнення винних до відповідальності», – зазначив начальник департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу Генпрокурора Юрій Бєлоусов.
Читайте також: Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси
Додамо, що навчальний курс було організовано JustGroup і Норвезьким центром із прав людини за підтримки МЗС Норвегії та Програми Нансена для України.
Джерело: Юридичний вісник України