Connect with us

В світі

Міжнародне дослідження від Wolters Kluwer: юридичний світ в очікуванні штучного інтелекту

Опубліковано

  • 73% юристів очікують, що генеративний штучний інтелект (ШІ) буде інтегрований в їхню юридичну роботу
  • 69% юридичних фірм і 61% юридичних департаментів ще не дуже підготовлені до задоволення зростаючих вимог ESG (екологічне, соціальне та корпоративне управління)
  • 87% юристів-професіоналів кажуть, що технології покращили їхню повсякденну роботу
  • 43% юридичних організацій досі не мають офіційної політики різноманітності, рівності, інклюзії та приналежності (DEIB)

Компанія Wolters Kluwer, світовий лідер в області професійної інформації, програмних рішень і послуг, опублікувала результати свого глобального дослідження Future Ready Lawyer Survey 2023.

Ключові результати свідчать про те, що юридична галузь сміливо впроваджує колосальні інновації, такі як генеративний штучний інтелект, продовжуючи при цьому докладати зусиль щодо впровадження спеціалізованих юридичних технологічних рішень, які можуть поліпшити їхню повсякденну роботу. І все це в той час, як юридичні фірми і корпоративні юридичні департаменти борються зі змінами, необхідними для задоволення найважливіших екологічних, соціальних і управлінських потреб (ESG), а також залучення і утримання талантів, готових до викликів майбутнього.

«Навіть у світі, на який все більше впливають ChatGPT та інші форми штучного інтелекту, професія юриста продовжує черпати силу в людських взаєминах», – сказав Мартін О’Меллі (Martin O’Malley), генеральний директор Wolters Kluwer Legal & Regulatory. «Проте результати 2023 Future Ready Lawyer Survey, демонструють, що юристи визнають ключову роль технологій у створенні більшої цінності для своїх організацій і суспільства в цілому. Це важлива подія для юридичної галузі. Оскільки юристи стикаються з постійно зростаючим обсягом і складністю правових і нормативно-правових вимог, технології відіграють все більш важливу роль у їхній повсякденній роботі. Будь то поліпшення співпраці, зміцнення взаємовідносин або вдосконалення робочих процесів, технології лежать в основі руху всієї галузі в майбутнє».

Впевнене наближення до генеративного ШІ

Юристи тільки почали освоювати генеративний штучний інтелект (ГШІ). 73% юристів, опитаних у ході Future Ready Lawyer Survey цього року, очікують на інтеграцію ГШІ в свою юридичну діяльність протягом наступного року. Багато респондентів, схоже, готові з упевненістю вітати це новітнє технологічне досягнення, 68% зазначили, що вони відчувають себе готовими до впливу ГШІ, в той час як 73% сказали, що розуміють, як це може бути застосовано в їхній роботі. Незважаючи на це, серед юристів, схоже, немає єдиної думки щодо того, чи розглядають вони ГШІ як можливість чи загрозу. Майже половина опитаних юристів (43%) розглядають ГШІ як можливість, кожен четвертий (25%) бачить в ньому загрозу, а 26% бачать в ньому одночасно і можливість, і загрозу.

Готовність ESG ще не досягла необхідного рівня

Хоча більшість юридичних фірм (68%) за останні три роки створили спеціалізовані практики ESG, як юридичним фірмам, так і корпоративним юридичним департаментам потрібно ще багато роботи, щоб задовольнити підвищений попит на юридичну експертизу та рекомендації, пов’язані з ESG, який продовжує неухильно зростати протягом останніх двох років. Згідно з опитуванням, 69% юридичних фірм і 61% корпоративних юридичних департаментів зазначають, що вони поки не дуже готові повною мірою відповідати очікуванням в області ESG. Тим не менш, ESG залишається важливою стратегічною сферою зростання: половина опитаних юристів (50%) очікують збільшення попиту з боку клієнтів на юридичні послуги ESG, а 45% очікують, що попит залишиться незмінним (порівняно з 36% у 2022 році).

На юристів чинився тиск з метою розширення використання технологій

Технології серйозно увійшли в професію юриста, і майже всі юристи (87%) зазначають, що технології поліпшили їхню повсякденну роботу. Тим не менш, менше половини з них (46%) вважають, що вони повністю використовують технології, 50% переходять на новий рівень, а 4% вважають, що вони використовують технології не так сильно, як слід. Тим часом юристи продовжують стикатися з тиском, що вимагає розширення своїх інвестицій у технології та їх використання відповідно до вимог клієнтів. Майже половина юридичних фірм (46%) вважають необхідність використання технологій для підвищення продуктивності і результативності головною потребою в задоволенні запитів клієнтів, а також у поліпшенні співпраці і робочих процесів. Юристи як юридичних фірм (85%), так і корпоративних юридичних департаментів (84%) також очікують більш широкого використання технологій, що підвищують продуктивність.

Пошук та обслуговування робочої сили, готової до викликів майбутнього

Складність залучення потрібних людей на потрібну посаду, мабуть, може стати серйозною перешкодою для вирішення серйозних робочих завдань і підвищення продуктивності. Переважна більшість (81%) юристів як юридичних фірм, так і корпоративних юридичних департаментів розглядають свою здатність залучати і утримувати талановитих фахівців у якості ключової області для просування вперед. Проте більшість (80%) зазначають, що вони готові орієнтуватися у вимогах до підбору персоналу. Серед найактуальніших вимог талановитих юристів, 89% юристів кажуть, що важливо мати технології, які підтримують їх здатність працювати віддалено. Крім технологій, характер самої роботи, мабуть, також змінюється: більшість юристів (78%) як з юридичних фірм, так і з юридичних департаментів очікують збільшення попиту на спеціалізацію і скорочення роботи широкого профілю. Ставки високі: респонденти юридичних фірм назвали спеціалізацію одним із факторів, які клієнти використовуватимуть при оцінці своїх зовнішніх консультантів у найближчі три роки. На щастя, більшість фірм і корпорацій (75%) заявляють, що готові запропонувати клієнтам більш широку спеціалізацію.

Офіційні плани DEIB все ще розробляються

Різноманітність, справедливість, інклюзивність та розподіл праці (DEIB) займають низькі позиції у списку показників задоволеності на робочому місці. Однак опитування показало, що більшість юристів (88%) задоволені зусиллями свого роботодавця щодо створення різноманітної робочої сили та культури. Крім того, високий відсоток юристів (82%) працюють в організаціях, які стверджують, що успішно створили різноманітне та інклюзивне середовище. Однак ці настрої не обов’язково відображають більш формалізований підхід до просування DEIB. Тільки 55% опитаних юридичних фірм і корпоративних юридичних департаментів в даний час дотримуються офіційної політики різноманітності, участі в акціонерному капіталі та приналежності (DEIB). Терміни варіюються залежно від фірм та юридичних департаментів, які все ще перебувають на стадії планування впровадження своєї політики DEIB: 22% заявили, що планують впровадити офіційну політику в найближчі 12 місяців, а 15% націлені «на наступні кілька років».

Міжнародні перспективи

Генеративний штучний інтелект та ChatGPT можуть бути глобальними явищами, але опитування показує, що думки все ще відрізняються від країни до країни. Більше юристів у Нідерландах (65%), здається, переконані в перевагах ГШІ, ніж юристів-професіоналів у США (46%), Бельгії (38%) та Франції (20%). Крім того, фахівці з Нідерландів, швидше за все, розглядають ГШІ як можливість (65%), а також, мабуть, найкраще розуміють, як ця технологія застосовується в їхній роботі (89%) – це думка, яку також поділяють 80% юристів США. Обидві країни також вказують на зростання попиту на рекомендації щодо ESG минулого року, і більшість із них мають політику DEIB. Тим часом Бельгія, Франція та Угорщина набрали менше 40% балів, коли мова йде про впровадження політики DEIB.

Про дослідження

Дослідження Wolters Kluwer під назвою 2023 Future Ready Lawyer Survey, включає інформацію, отриману від 700 юристів з юридичних фірм, корпоративних юридичних департаментів та фірм, що надають бізнес-послуги, у США, Нідерландах, Німеччині, Франції, Іспанії, Угорщині, Італії, Польщі та Бельгії. Дослідження проводиться вже п’ятий рік і продовжує вивчати, як очікування клієнтів, технології та ринкові тенденції впливають на майбутнє юридичної професії і наскільки юридичні організації готові вирішувати ці завдання.

Про Wolters Kluwer

Wolters Kluwer (EURONEXT:WKL) – це світовий лідер у галузі інформації, програмного забезпечення та послуг для фахівців у галузі охорони здоров’я, оподаткування та бухгалтерського обліку, фінансового та корпоративного комплаєнсу, законодавства та нормативно-правової бази, корпоративної ефективності та ESG. Ми допомагаємо нашим клієнтам приймати важливі рішення щодня, надаючи експертні рішення, що поєднують глибокі знання предметної області зі спеціалізованими технологіями та послугами.

Wolters Kluwer повідомила про річний прибуток у 2022 році у розмірі 5,5 млрд євро. Група обслуговує клієнтів у більш ніж 180 країнах, здійснює свою діяльність у більш ніж 40 країнах і налічує близько 20 900 співробітників по всьому світу. Штаб-квартира компанії знаходиться в Альфен-ан-ден-Рейні, Нідерланди

Для отримання додаткової інформації відвідайте www.wolterskluwer.com

Про ActiveLex

Компанія ActiveLex екслюзивно представляє на українському ринку онлайн-платформу LEX корпорації Wolters KluwerОнлайн-платформа LEX – сучасна європейська інформаційно-аналітична платформа для юристів, бухгалтерів та підприємців, лідер на ринку багатьох європейських країн. Інформація в системі оновлюється щоденно.

Більше інформації про платформу LEX, а також можливість отримати безкоштовний демо-доступ – start.activelex.com

Для отримання додаткової інформації відвідайте www.activelex.com

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.