Connect with us

В світі

Україна проти росії: порушення прав людини в окупованому Криму

Опубліковано

На минулому тижні Україна надала Європейському суду з прав людини докази існування в окупованому Криму системної адміністративної практики порушення прав людини з боку рф.

Про це йшлося на засіданні ЄСПЛ у справі «Україна проти росії» щодо окупації Криму, інформує прес-служба Міністерства юстиції.

Читайте також: Європарламент взяв курс на федералізацію та боротьбу за повноваження?

«Тринадцятого грудня Європейський суд з прав людини провів засідання по суті у справі «Україна проти росії» щодо окупації Криму. На ньому наша країна доводила ЄСПЛ, які саме порушення прав людини вчиняє російська федерація на окупованій території. Ішлося про існування системної адміністративної практики порушень прав людини з боку росії з часу окупації Автономної республіки Крим та міста Севастополь», — йдеться в повідомленні.

Як наголосила під час слухання заступниця міністра юстиції України Ірина Мудра, росія несе відповідальність перед ЄСПЛ за порушення прав людини, вчинені її власними силами, а також за порушення, вчинені її місцевими підлеглими, починаючи з дня державного перевороту. «Вона несе відповідальність не лише за акти фізичного насильства, які сталися протягом кількох тижнів після державного перевороту, а й за кампанію політичних репресій, яку згодом запровадив її маріонетковий режим у Криму», — сказала вона.

У Мін’юсті підкреслили, що широко поширені та систематичні порушення прав людини, вчинені росією та її ставлениками в Криму, від самого початку були спрямовані проти етнічних та релігійних меншин, проукраїнських активістів та журналістів, військовослужбовців українських Збройних сил та інших. Українська сторона також нагадала, що 27 лютого 2014 року росія здійснила військовий переворот у Криму та силою взяла під контроль територію. Відтоді вона зберігає фізичний контроль над півостровом, хоча АРК була й залишається суверенною територією України. Наголошується, що фальшиві претензії росії на суверенітет над Кримом були рішуче відкинуті усім міжнародним співтовариством, а також ЄСПЛ у своєму рішенні про прийнятність. «Відважний народ України чинив і чинитиме опір протиправній агресії російської федерації до повного відновлення її міжнародних кордонів», — зазначила Ірина Мудра. Вона підкреслила, що жодних переговорів із нинішнім керівництвом держави-агресора щодо території Криму бути не може, адже будь-які поступки незаконному військовому експансіонізму росії завжди означатимуть умиротворення агресора. «З початку окупації Криму в 2014-му, рік за роком ситуація з дотриманням прав людини на окупованій території півострова погіршується. Постраждалі від дій окупаційної влади не можуть захистити свої порушені права та отримати компенсацію внаслідок незаконних і варварських дій російських окупантів. Більше того, росія відмовляється співпрацювати з будь-якою стороною щодо розслідування фактів порушення прав людини на окупованих територіях України, що значно поглиблює й без того невтішну ситуацію з їх дотриманням», — додала Уповноважена у справах ЄСПЛ Маргарита Сокоренко під час усних слухань.За її словами, беручи до уваги заяви та докази, надані Україною за останні 9 років, включаючи й останні заяви під час усних слухань, уряд України просить ЄСПЛ визнати росію відповідальною за порушення прав людини, гарантованих Конвенцією, які розглядаються в цій міждержавній справі.

Читайте також: Росію виключили з Виконавчої ради ЮНЕСКО

Нагадаємо, справа «Україна проти росії (щодо Криму)» стосується порушень рф на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь низки статей Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, зокрема статей 2 (Право на життя), 3 (Заборона катування), 5 (Право на свободу та особисту недоторканість), 6 (Право на справедливий суд), 8 (Право на повагу до приватного і сімейного життя), 9 (Свобода думки, совісті і релігії), 10 (Свобода вираження поглядів), 11 (Свобода зібрань та об’єднання), 14 (Заборона дискримінації) та інших. Додамо й те, що 14 січня 2021 року ЄСПЛ оголосив ухвалу щодо прийнятності справи «Україна проти росії (щодо Криму)», визнавши її частково прийнятною, та ухвалив рішення про приєднання до міждержавної справи «Україна проти росії» щодо політичних в’язнів.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.