Connect with us

В світі

Орбан розізлив депутатів Європарламенту

Опубліковано

Напередодні зустрічей у ЄК, які мали визначити, чи розпочинати перемовини з Україною на вступ до Альянсу, в Європі занепокоїлися через позицію угорського прем’єра Віктора Орбана. «Бо«дістав»уже конкретно».

Читайте також: Європарламент взяв курс на федералізацію та боротьбу за повноваження?

Як відомо, в двох листах до президента Європейської ради Шарля Мішеля він висловився проти початку перемовин щодо вступу України до ЄС. В європарламенті прозвучала критика такої позиції угорського прем’єра. Не можна дозволити Орбану «шантажувати» решту ЄС, погрожуючи блокувати переговори про членство України, якщо він не перерахує Угорщині утримані кошти, заявив Педро Маркес, віце-президент Групи соціалістів і демократів. «Це тривожний дзвінок для лідерів, ми не можемо дозволяти, щоб нас продовжував шантажував якийсь авторитарний лідер. У момент, коли Конгрес США щойно проголосував проти пропозиції Джо Байдена продовжувати підтримувати Україну, ми не можемо поставити себе в ситуацію, коли українці бачать, що ми також не в змозі продовжувати їм допомагати», – сказав Маркес, група якого нараховує 142 депутата.

Читайте також: Росію виключили з Виконавчої ради ЮНЕСКО

Євродепутат назвав неприйнятним надання Орбану 30 мільярдів євро в обмін на дозвіл ЄС продовжувати допомагати Україні. «Все просто: ми не можемо обмінювати гроші на цінності. Це – неприйнятно», – заявив євродепутат, уточнивши, що ЄС має відмовитися від правила, згідно з яким рішення щодо розширення Євросоюзу мають прийматися одноголосно. «Коли ви вступаєте в ЄС, це означає, що ви демократична країна. Гадаю, ми не передбачили, що демократія може бути корумпована зсередини», – сказав він.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.