Події
Крим: 10 років спротиву
Двадцять восьмого лютого на базі Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбувся круглий стіл «Крим: 10 років спротиву».
Організаторами заходу виступили Науково-дослідний центр «Інститут соціально-правових та політичних досліджень імені Олександра Яременка» Навчально-наукового інституту права та політології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова спільно з Кримськотатарським Ресурсним Центром.
Читайте також: Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси
Вітальними словами розпочали захід ректор Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, професор кафедри філософії, доктор філософських наук, академік НАПН України, член-кореспондент НАН України, професор Віктор Андрущенко, голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв, директор науково-дослідного центру «Інститут соціально-правових та політичних досліджень імені Олександра Яременка», доктор політичних наук, доцент Костянтин Захаренко та голова Національної комісії зі стандартів державної мови, кандидат філологічних наук Юлія Чернобров.
Із метою подальшої співпраці Ескендер Барієв та Віктор Андрущенко підписали меморандум між Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова та Кримськотатарським Ресурсним Центром. Як зазначалося, це надасть більш широкі можливості студентам у застосуванні теоретичних знань на практиці, засвоєнні нових вмінь та навичок, а також залучить молодих людей до боротьби за відновлення територіальної цілісності України.
У межах роботи круглого столу мали змогу виступити науковці, освітяни, правозахисники, державні службовці, журналісти, громадські діячі та інші зацікавлені особи. Зокрема, до обговорення питань, пов’язаних із Кримом, долучилися доктор юридичних наук, професор, експерт Кримськотатарського Ресурсного Центру Борис Бабін, заступник начальника відділу утвердження національної та громадської ідентичності Всеукраїнського молодіжного центру Міністерства молоді і спорту України, доктор філософії з публічного управління та адміністрування Ігор Мельник, докторка філософських наук, декан факультету соціальних і гуманітарних наук Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Світлана Кузьміна, юрист, адвокат КРЦ Олександр Позняк, менеджерка з комунікацій КРЦ Тетяна Савчук тощо.
Додамо, що до роботи круглого столу долучилися науковці, освітяни, правозахисники, державні службовці, журналісти, громадські діячі та інші зацікавлені особи. Учасники дискусії обговорили питання, пов’язані безпосередньо з окупацією півострова, зокрема мітингом 26 лютого 2014 року, порушеннями прав людини на півострові та наголосили, що дуже важливо уже зараз готуватися до реінтеграції Криму. А те, що він буде українським, у цьому, здається, ніхто із присутніх не сумнівався.
Спеціально до круглого столу була приурочена й виставка «Кримські татари», яка розповідає про історію кримськотатарського народу з початку його етногенезу до окупації Криму, підготовлена Естонським інститутом прав людини і Кримськотатарським Ресурсним Центром.
Джерело: Юридичний вісник України