Connect with us

Законодавство

Як повітряному судну отримати адресу?

Опубліковано

Набрав чинності наказ Міністерства оборони України «Про затвердження Правил надання адрес повітряних суден державним повітряним суднам України та тимчасово зареєстрованим повітряним суднам, що належать до військової техніки» від 31 липня 2018 р. № 379.

Правила поширюються на:

  • державні повітряні судна України;
  • експериментальні повітряні судна під час проведення випробувань та прийняття в експлуатацію нових типів повітряних суден, призначених для використання в державній авіації України або іноземних держав;
  • повітряні судна, що належать до військової техніки суб’єктів господарювання України, які схвалені Міноборони як організації з технічного обслуговування та ремонту, та/або суб’єктів господарювання України, які виконують замовлення суб’єктів державної авіації України.

За Правилами адреса повітряного судна складається з 24 бітів, а фіксований блок з перших 9 бітів має бути – 010100001, який закріплений за Україною. Наступний змінний блок із 15 бітів надається конкретному повітряному судну. Кожний новий ряд змінного блока відповідає окремому повітряному судну. Судну надається тільки одна адреса незалежно від комплектації бортового обладнання або його заміни.

Для надання адреси, експлуатуюча організація (війська, ремонтне підприємство чи інша організація) подає заяву до Уповноваженого підрозділу Міноборони, яка розглядається протягом 5 робочих днів.

Рішення про надання адреси повітряному судну приймається уповноваженим підрозділом після розгляду заяви, а за потреби – після розгляду додаткових документів та/або проведення перевірки судна, та видається відповідне посвідчення.

Після отримання посвідчення експлуатуюча організація повинна:

  • занести адресу до формуляра повітряного судна в розділ «Індивідуальні особливості повітряного судна»;
  • надати до Уповноваженого підрозділу документи що підтверджують кодування адреси судна до апаратури систем зв’язку, навігації та спостереження та/або ELT 406 MHz, що входять до складу бортового обладнання.

У разі передачі повітряного судна до нової експлуатуючої організації, посвідчення передається разом із судном та є дійсним.

Адреса повітряного судна скасовується, а посвідчення втрачає чинність з дати настання однієї з таких подій:

  • виключення державного повітряного судна з Реєстру;
  • зняття повітряного судна з експлуатації;
  • припинення використання на повітряному судні апаратури систем зв’язку, навігації та спостереження та ELT 406 MHz;
  • завершення льотних випробувань.

Водночас втратив чинність наказ Міністерства оборони України від 4 жовтня 2012 року № 649 «Про затвердження Правил надання адрес повітряних суден державним повітряним суднам України».

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Правил надання адрес повітряних суден державним повітряним суднам України та тимчасово зареєстрованим повітряним суднам, що належать до військової техніки
||
№ Документа: 379
Дата прийняття: 31.07.2018
Дата набрання чинності: 11.09.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 22.08.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 956/32408
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Правил надання адрес повітряних суден державним повітряним суднам України та тимчасово зареєстрованим повітряним суднам, що належать до військової техніки
||
№ Документа: 379
Дата прийняття: 31.07.2018
Дата набрання чинності: 11.09.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 22.08.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 956/32408
Внутрішній номер документа: Немає