Connect with us

Законодавство

Як повітряному судну отримати адресу?

Набрав чинності наказ Міністерства оборони України «Про затвердження Правил надання адрес повітряних суден державним повітряним суднам України та тимчасово зареєстрованим повітряним суднам, що належать до військової техніки» від 31 липня 2018 р. № 379.

Правила поширюються на:

  • державні повітряні судна України;
  • експериментальні повітряні судна під час проведення випробувань та прийняття в експлуатацію нових типів повітряних суден, призначених для використання в державній авіації України або іноземних держав;
  • повітряні судна, що належать до військової техніки суб’єктів господарювання України, які схвалені Міноборони як організації з технічного обслуговування та ремонту, та/або суб’єктів господарювання України, які виконують замовлення суб’єктів державної авіації України.

За Правилами адреса повітряного судна складається з 24 бітів, а фіксований блок з перших 9 бітів має бути – 010100001, який закріплений за Україною. Наступний змінний блок із 15 бітів надається конкретному повітряному судну. Кожний новий ряд змінного блока відповідає окремому повітряному судну. Судну надається тільки одна адреса незалежно від комплектації бортового обладнання або його заміни.

Для надання адреси, експлуатуюча організація (війська, ремонтне підприємство чи інша організація) подає заяву до Уповноваженого підрозділу Міноборони, яка розглядається протягом 5 робочих днів.

Рішення про надання адреси повітряному судну приймається уповноваженим підрозділом після розгляду заяви, а за потреби – після розгляду додаткових документів та/або проведення перевірки судна, та видається відповідне посвідчення.

Після отримання посвідчення експлуатуюча організація повинна:

  • занести адресу до формуляра повітряного судна в розділ «Індивідуальні особливості повітряного судна»;
  • надати до Уповноваженого підрозділу документи що підтверджують кодування адреси судна до апаратури систем зв’язку, навігації та спостереження та/або ELT 406 MHz, що входять до складу бортового обладнання.

У разі передачі повітряного судна до нової експлуатуючої організації, посвідчення передається разом із судном та є дійсним.

Адреса повітряного судна скасовується, а посвідчення втрачає чинність з дати настання однієї з таких подій:

  • виключення державного повітряного судна з Реєстру;
  • зняття повітряного судна з експлуатації;
  • припинення використання на повітряному судні апаратури систем зв’язку, навігації та спостереження та ELT 406 MHz;
  • завершення льотних випробувань.

Водночас втратив чинність наказ Міністерства оборони України від 4 жовтня 2012 року № 649 «Про затвердження Правил надання адрес повітряних суден державним повітряним суднам України».

Законодавство

Ставку ПДВ пропонують зменшити до 17%

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до статті 193 Податкового кодексу України щодо зменшення розміру ставки податку на додану вартість» № 2757.

Законопроектом пропонується внести зміни до пп. а п. 193.1 ст. 193 Податкового кодексу, якими зменшити основну ставку податку на додану вартість з 20 до 17 відсотків.

Метою законопроекту його ініціатор (народний депутат О. Дубінський) визначив досягнення збалансованості надходжень коштів до бюджету та стимулювання внутрішнього споживання, наслідком якого, на його думку, стане зниження цін для кінцевого споживача.

Читати далі

Законодавство

Надбавки на вироби медичного призначення доручать встановлювати Кабміну

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо врегулювання цін на лікарські засоби)» № 2735.

Законопроектом передбачається внесення змін до Законів «Про лікарські засоби» та «Про ціни і ціноутворення» щодо регулювання і зниження цін на лікарські засоби.

Змінами до ст. 13 Закону «Про ціни і ціноутворення» визначається, що обмеження щодо встановлення розміру граничних торговельних надбавок (націнок) на лікарські засоби та вироби медичного призначення можуть встановлюватись Законами України.

Закон України «Про лікарські засоби» пропонується доповнити статтею 20-1, якою визначити, що рівень граничної постачальницько-збутової та торговельної (роздрібної) надбавки на лікарські засоби і вироби медичного призначення, що реалізуються в Україні, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Розмір зазначених надбавок не може перевищувати 7% та 15 % відповідно від оптово-відпускної (для постачально-збутових надбавок) та закупівельної (для торговельних надбавок) ціни лікарських засобів і виробів медичного призначення.

Читати далі

Законодавство

Строк укладення основного договору – не обов’язково впродовж 1 року після попереднього

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення положень про попередній договір)» № 2762.

Пропонується внести зміни до ст. 635 Цивільного кодексу та ст. 182 Господарського кодексу щодо узгодження їх положень у частині укладення попередніх договорів.

Так, проектом передбачено скасовування встановленого законодавчо строку, протягом якого, суб’єкт господарювання зобов’язується, укласти основний господарський договір – не пізніше одного року з моменту укладення попереднього договору. Сторони визначатимуть такий строк у попередньому договорі.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Правил надання адрес повітряних суден державним повітряним суднам України та тимчасово зареєстрованим повітряним суднам, що належать до військової техніки
||
№ Документа: 379
Дата прийняття: 31.07.2018
Дата набрання чинності: 11.09.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 22.08.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 956/32408
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Правил надання адрес повітряних суден державним повітряним суднам України та тимчасово зареєстрованим повітряним суднам, що належать до військової техніки
||
№ Документа: 379
Дата прийняття: 31.07.2018
Дата набрання чинності: 11.09.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 22.08.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 956/32408
Внутрішній номер документа: Немає