Connect with us

Законодавство

Як повітряному судну отримати адресу?

Набрав чинності наказ Міністерства оборони України «Про затвердження Правил надання адрес повітряних суден державним повітряним суднам України та тимчасово зареєстрованим повітряним суднам, що належать до військової техніки» від 31 липня 2018 р. № 379.

Правила поширюються на:

 • державні повітряні судна України;
 • експериментальні повітряні судна під час проведення випробувань та прийняття в експлуатацію нових типів повітряних суден, призначених для використання в державній авіації України або іноземних держав;
 • повітряні судна, що належать до військової техніки суб’єктів господарювання України, які схвалені Міноборони як організації з технічного обслуговування та ремонту, та/або суб’єктів господарювання України, які виконують замовлення суб’єктів державної авіації України.

За Правилами адреса повітряного судна складається з 24 бітів, а фіксований блок з перших 9 бітів має бути – 010100001, який закріплений за Україною. Наступний змінний блок із 15 бітів надається конкретному повітряному судну. Кожний новий ряд змінного блока відповідає окремому повітряному судну. Судну надається тільки одна адреса незалежно від комплектації бортового обладнання або його заміни.

Для надання адреси, експлуатуюча організація (війська, ремонтне підприємство чи інша організація) подає заяву до Уповноваженого підрозділу Міноборони, яка розглядається протягом 5 робочих днів.

Рішення про надання адреси повітряному судну приймається уповноваженим підрозділом після розгляду заяви, а за потреби – після розгляду додаткових документів та/або проведення перевірки судна, та видається відповідне посвідчення.

Після отримання посвідчення експлуатуюча організація повинна:

 • занести адресу до формуляра повітряного судна в розділ «Індивідуальні особливості повітряного судна»;
 • надати до Уповноваженого підрозділу документи що підтверджують кодування адреси судна до апаратури систем зв’язку, навігації та спостереження та/або ELT 406 MHz, що входять до складу бортового обладнання.

У разі передачі повітряного судна до нової експлуатуючої організації, посвідчення передається разом із судном та є дійсним.

Адреса повітряного судна скасовується, а посвідчення втрачає чинність з дати настання однієї з таких подій:

 • виключення державного повітряного судна з Реєстру;
 • зняття повітряного судна з експлуатації;
 • припинення використання на повітряному судні апаратури систем зв’язку, навігації та спостереження та ELT 406 MHz;
 • завершення льотних випробувань.

Водночас втратив чинність наказ Міністерства оборони України від 4 жовтня 2012 року № 649 «Про затвердження Правил надання адрес повітряних суден державним повітряним суднам України».

Законодавство

Два державних агентства у сфері мистецтва об’єднали

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання діяльності центральних органів виконавчої влади у сфері культури» від 27 травня 2020 р. № 434.

Уряд перейменував Державне агентство з питань мистецтв на Державне агентство з питань мистецтв та мистецької освіти та ліквідував Державне агентство з питань мистецької освіти.

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури та інформаційної політики і який реалізує державну політику у сфері мистецтв та спеціалізованої мистецької освіти.

Основними завданнями Держмистецтв є:

 • реалізація державної політики у сфері мистецтв та спеціалізованої мистецької освіти;
 • внесення на розгляд Міністра культури та інформаційної політики пропозицій щодо формування державної політики у сфері мистецтв та спеціалізованої мистецької освіти.

Читати далі

Законодавство

Затверджено нову Особову картку державного службовця

Набрав чинності наказ Національного агентства України з питань державної служби «Про затвердження форми Особової картки державного службовця» від 19 травня 2020 р. № 77-20.

Затверджено форму Особової картки державного службовця та встановлено, що:

 • Особова картка заповнюється в електронній формі українською мовою у називному відмінку без скорочень;
 • відомості, зазначені у пунктах 1 – 10 Особової картки, заповнює державний службовець, а відомості, зазначені у пунктах 11 – 18, – працівник служби управління персоналом;
 • до Особової картки та додатків до неї за потреби може додаватись необхідна кількість рядків та сторінок;
 • за наявності у державному органі інформаційної системи управління людськими ресурсами Особова картка зберігається в особовій справі у такій інформаційній системі (з проставленням кваліфікованого електронного підпису);
 • за відсутності у державному органі інформаційної системи управління людськими ресурсами заповнена Особова картка друкується та зберігається в особовій справі (з використанням власноручного підпису);
 • зміна відомостей в Особовій картці здійснюється шляхом їх оновлення в інформаційній системі управління людськими ресурсами або заміни відповідних сторінок в роздрукованій формі.

Також, наказом НАДС від 19 травня 2020 р. № 76-20, який набрав чинності 5 червня 2020 р., визнано таким, що втратив чинність, НАДС «Про затвердження форми Особової картки державного службовця та Інструкції щодо її заповнення» від 5 серпня 2016 р. № 156.

Читати далі

Законодавство

Законсервовані в’язниці продадуть

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» № 3591, який дозволить не тільки продавати законсервовані в’язниці, але й використовувати 70% надходжень від продажу на нове будівництво і реконструкцію старої в’язничної інфраструктури.

Пропонується внести зміни до ст.ст. 29, 30 Бюджетного кодексу України, якими   віднести до доходів загального фонду (30 %) та спеціального фонду (70 %) Державного бюджету України кошти, одержані від продажу відповідно до Закону України «Про управління об’єктами державної власності» нерухомого майна Державної кримінально-виконавчої служби України, що безпосередньо не забезпечує виконання встановлених законодавством завдань і функцій.

«На сьогодні у нас існує 27 законсервованих в’язниць, використовувати які, наприклад, для розвантаження слідчих ізоляторів, неможливо. Крім того, за останні три роки наповнення в’язниць скоротилось і стабілізувалось приблизно на рівні 35 тис осіб. Зважаючи на це, сьогодні ми вважаємо за доцільне закрити у 2020 році 9 установ виконання покарань і «донаповнити» відповідні по режиму тюрми, оптимізуючи таким чином видатки на тюремну систему», – пояснив Міністр юстиції України Денис Малюська.

Кошти, які надійдуть до спеціалізованого фонду бюджету, будуть спрямовані на проведення будівництва, реконструкції (реставрації) та капітального ремонту об’єктів Державної кримінальної-виконавчої служби України».

«Завдяки продажу законсервованих в’язниць, яких у нас надлишок, ми зможемо винести старі слідчі ізолятори за межі міст або у промзону, підвищити стандарти утримання ув’язнених та дотримання їхніх прав та зменшити витрати на поточне утримання СІЗО завдяки енергоефективності та відсутності потреби у постійних ремонтах», – каже Міністр юстиції.

Таким чином, реалізація цього законопроекту сприятиме поліпшенню умов тримання засуджених та осіб, узятих під варту, в установах виконання покарань без додаткового залучення коштів з державного бюджету та зменшить витрати на утримання закритих установ.

Ознайомитися з Проектом «Створення сучасних слідчих ізоляторів в Україні за рахунок закритих в’язниць» можна за посиланням.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Правил надання адрес повітряних суден державним повітряним суднам України та тимчасово зареєстрованим повітряним суднам, що належать до військової техніки
||
№ Документа: 379
Дата прийняття: 31.07.2018
Дата набрання чинності: 11.09.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 22.08.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 956/32408
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Правил надання адрес повітряних суден державним повітряним суднам України та тимчасово зареєстрованим повітряним суднам, що належать до військової техніки
||
№ Документа: 379
Дата прийняття: 31.07.2018
Дата набрання чинності: 11.09.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 22.08.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 956/32408
Внутрішній номер документа: Немає