Connect with us

Законодавство

До Української цифрової бібліотеки буде доступ з мобільних пристроїв

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Міністерства культури України «Про затвердження Положення про Українську цифрову бібліотеку» від 8 серпня 2018 р. № 684.

В Положенні передбачено, що програмне забезпечення та інформація в Бібліотеці є об’єктом права державної власності в особі державної установи «Український інститут книги».

Фонд Бібліотеки складається з робочого (постійний доступ), резервного та страхового (на зовнішньому носії) фондів, які оновлюватимуться щотижня, окрім страхового – щокварталу.

До робочого фонду забезпечується цілодобовий безкоштовний доступ на таких правах:

  • для відвідувачів (не зареєстрованих осіб) – пошук та повнотекстовий перегляд відкритих документів, а також певної частини інформаційних ресурсів, призначених для вільного поширення;
  • для користувачів (зареєстрованих осіб) – пошук, повнотекстовий перегляд, копіювання, завантаження та використання всього обсягу документів, крім документів, використання яких обмежується відповідно до законодавства України.

Зазначено також, що програма Бібліотеки забезпечить інтерфейс для роботи з нею сліпих осіб, з порушенням зору та з дислекцією, даватиме змогу архівувати інформацію у великих обсягах, обробляти не лише тексти, а й зображення, графіки, відео, матиме інші можливості для зручного користування.

Бібліотека буде доступна для користувачів всіх популярних веб-браузерів та не виключає підтримку мобільної версії.

До участі у створенні та функціонуванні Бібліотеки Інститут залучає різні бібліотеки, музеї, інші заклади культури, авторів тощо, які надаватимуть фізичні носії інтелектуального продукту для оцифрування, а також ресурси відповідно до профілю комплектування фондів.

Підготовка цифрового проводиться Інститутом та/або з допомогою юридичних, фізичних осіб відповідно до укладених договорів.

Законодавство

Винних у безпідставній невиплаті зарплати, стипендії, пенсії не звільнятимуть від кримінальної відповідальності

Опубліковано

on

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до статті 175 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат» № 4589.

Змінами до ст. 175 Кримінального кодексу України пропонується виключити ч. 3 цієї статті, якою встановлено, що особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо до притягнення до кримінальної відповідальності нею здійснено виплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати громадянам.

Також передбачається посилення відповідальності за невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат.

Так, згідно з законопроектом безпідставна невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більш як за один місяць, вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином – суб’єктом підприємницької діяльності, – каратиметься штрафом від 1 500 до 3 000 (зараз – від 500 до 1 000) н.м.д.г. або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Те саме діяння, вчинене внаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплати заробітної плати, стипендії, пенсії та інших встановлених законом виплат, – штрафом від 3 000 до 5 000 (зараз – від 1 000 до 1 500) н.м.д.г. або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Читати далі

Законодавство

Співробітники Служби судової охорони зможуть утворювати профспілки

Опубліковано

on

Комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо врегулювання окремих питань проходження служби у Службі судової охорони» від 24 липня 2020 р. № 3935.

Проектом пропонується внести зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» в частині, що стосуються проходження служби у Службі судової охорони, зокрема передбачається:

– утворення державної служби у Службі судової охорони та її територіальних підрозділів;

– вдосконалення наявного порядку визначення стажу служби у Службі судової охорони;

– поширення дії Дисциплінарного статуту Національної поліції на співробітників Служби судової охорони, а також визначення повноважень Голови Служби судової охорони та інших керівників Служби щодо застосування заохочень та накладення дисциплінарних стягнень на підпорядкованих співробітників;

– створення можливості співробітникам Служби судової охорони для захисту своїх прав та законних інтересів утворювати професійні об’єднання та професійні спілки відповідно до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

Також передбачено внесення змін до низки законодавчих актів.

Читати далі

Законодавство

Законопроект про реформу СБУ Рада розгляне в січні

Опубліковано

on

Верховна Рада має намір розглянути законопроект про реформу Служби безпеки України в січні.

Про це повідомив глава фракції партії «Слуга народу» Давид Арахамія під час підсумкової прес-конференції. «Великі реформи ми відклали трохи далі, бо хочемо в січні повернутися і в ударному темпі розглянути низку законопроектів. Це — «амністія капіталу», створення Бюро економічної безпеки та реформа СБУ», — сказав він.

Нагадаємо, Верховна Рада вперше дійшла до розгляду законопроекту № 3196-д, який має радикально змінити СБУ, 18 грудня, але не змогла ухвалити рішення через нестачу голосів.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Положення про Українську цифрову бібліотеку
||
№ Документа: 684
Дата прийняття: 08.08.2018
Дата набрання чинності: 11.09.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 28.08.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 970/32422
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Положення про Українську цифрову бібліотеку
||
№ Документа: 684
Дата прийняття: 08.08.2018
Дата набрання чинності: 11.09.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 28.08.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 970/32422
Внутрішній номер документа: Немає