Connect with us

Законодавство

До Української цифрової бібліотеки буде доступ з мобільних пристроїв

Набрав чинності наказ Міністерства культури України «Про затвердження Положення про Українську цифрову бібліотеку» від 8 серпня 2018 р. № 684.

В Положенні передбачено, що програмне забезпечення та інформація в Бібліотеці є об’єктом права державної власності в особі державної установи «Український інститут книги».

Фонд Бібліотеки складається з робочого (постійний доступ), резервного та страхового (на зовнішньому носії) фондів, які оновлюватимуться щотижня, окрім страхового – щокварталу.

До робочого фонду забезпечується цілодобовий безкоштовний доступ на таких правах:

  • для відвідувачів (не зареєстрованих осіб) – пошук та повнотекстовий перегляд відкритих документів, а також певної частини інформаційних ресурсів, призначених для вільного поширення;
  • для користувачів (зареєстрованих осіб) – пошук, повнотекстовий перегляд, копіювання, завантаження та використання всього обсягу документів, крім документів, використання яких обмежується відповідно до законодавства України.

Зазначено також, що програма Бібліотеки забезпечить інтерфейс для роботи з нею сліпих осіб, з порушенням зору та з дислекцією, даватиме змогу архівувати інформацію у великих обсягах, обробляти не лише тексти, а й зображення, графіки, відео, матиме інші можливості для зручного користування.

Бібліотека буде доступна для користувачів всіх популярних веб-браузерів та не виключає підтримку мобільної версії.

До участі у створенні та функціонуванні Бібліотеки Інститут залучає різні бібліотеки, музеї, інші заклади культури, авторів тощо, які надаватимуть фізичні носії інтелектуального продукту для оцифрування, а також ресурси відповідно до профілю комплектування фондів.

Підготовка цифрового проводиться Інститутом та/або з допомогою юридичних, фізичних осіб відповідно до укладених договорів.

Законодавство

Ставку ПДВ пропонують зменшити до 17%

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до статті 193 Податкового кодексу України щодо зменшення розміру ставки податку на додану вартість» № 2757.

Законопроектом пропонується внести зміни до пп. а п. 193.1 ст. 193 Податкового кодексу, якими зменшити основну ставку податку на додану вартість з 20 до 17 відсотків.

Метою законопроекту його ініціатор (народний депутат О. Дубінський) визначив досягнення збалансованості надходжень коштів до бюджету та стимулювання внутрішнього споживання, наслідком якого, на його думку, стане зниження цін для кінцевого споживача.

Читати далі

Законодавство

Надбавки на вироби медичного призначення доручать встановлювати Кабміну

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо врегулювання цін на лікарські засоби)» № 2735.

Законопроектом передбачається внесення змін до Законів «Про лікарські засоби» та «Про ціни і ціноутворення» щодо регулювання і зниження цін на лікарські засоби.

Змінами до ст. 13 Закону «Про ціни і ціноутворення» визначається, що обмеження щодо встановлення розміру граничних торговельних надбавок (націнок) на лікарські засоби та вироби медичного призначення можуть встановлюватись Законами України.

Закон України «Про лікарські засоби» пропонується доповнити статтею 20-1, якою визначити, що рівень граничної постачальницько-збутової та торговельної (роздрібної) надбавки на лікарські засоби і вироби медичного призначення, що реалізуються в Україні, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Розмір зазначених надбавок не може перевищувати 7% та 15 % відповідно від оптово-відпускної (для постачально-збутових надбавок) та закупівельної (для торговельних надбавок) ціни лікарських засобів і виробів медичного призначення.

Читати далі

Законодавство

Строк укладення основного договору – не обов’язково впродовж 1 року після попереднього

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення положень про попередній договір)» № 2762.

Пропонується внести зміни до ст. 635 Цивільного кодексу та ст. 182 Господарського кодексу щодо узгодження їх положень у частині укладення попередніх договорів.

Так, проектом передбачено скасовування встановленого законодавчо строку, протягом якого, суб’єкт господарювання зобов’язується, укласти основний господарський договір – не пізніше одного року з моменту укладення попереднього договору. Сторони визначатимуть такий строк у попередньому договорі.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Положення про Українську цифрову бібліотеку
||
№ Документа: 684
Дата прийняття: 08.08.2018
Дата набрання чинності: 11.09.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 28.08.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 970/32422
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Положення про Українську цифрову бібліотеку
||
№ Документа: 684
Дата прийняття: 08.08.2018
Дата набрання чинності: 11.09.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 28.08.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 970/32422
Внутрішній номер документа: Немає