820 тис грн за неперешкоджання підприємницькій діяльності та інші резонансні кримінальні справи четверга, 6 грудня 2018 р. | LexInform - Правові новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Кримінальна хроніка

820 тис грн за неперешкоджання підприємницькій діяльності та інші резонансні кримінальні справи четверга, 6 грудня 2018 р.

Опубліковано

on

Сьогодні, 6 грудня 2018 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

 • Солом’янський районний суд м. Києва. Обвинувачуються (у різних провадженнях) заступник Міністра оборони РФ та заступник Головнокомандувача Військово-морського флоту РФ у вчиненні умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України, підбурюванні осіб до вчинення державної зради, плануванні, підготовці та веденні агресивної війни.
 • Центральний районний суд м. Миколаєва. Обвинувачуються перший заступник начальника ГУ ДФС у Миколаївській області та його пособник – громадянин Н., які вимагали і одержали від громадянина П. неправомірну вигоду в розмірі 819 400  грн за неперешкоджання його підприємницькій діяльності.
 • Дружківський міський суд Донецької області. Обвинувачується громадянин у незаконному позбавленні волі людей, організації терористичних актів, участі у терористичній організації «ДНР», веденні агресивної війни проти України, жорстокому поводженні з військовослужбовцями та цивільним населенням.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується Вишгородський міський голова київської області та двоє громадян в одержанні неправомірної вигоди в розмірі 300 000 євро за неперешкоджання у продовженні оренди земельної ділянки та будівництві багатоквартирних житлових будинків.
 • Кагарлицький районний суд Київської області. Обвинувачується громадянин, який, використовуючи підроблені документи незаконно заволодів земельними ділянками площею 110 га вартістю 716 000 000 грн, що перебували у користуванні Обухівського лісництва ДП «Київський лісгосп», з подальшою їх легалізацією шляхом продажу.
 • Печерський районний суд м. Києва. Обвинувачуються депутат Київської облради, голова постійної комісії з питань екології, природокористування, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій цієї облради, який одержав від директора ТОВ неправомірну вигоду у розмірі 6 000 доларів США за вжиття усіх залежних від нього заходів щодо прийняття облрадою рішення про надання спеціального дозволу на користування надрами.
 • Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області. Обвинувачується заступник прокурора Кіровоградської області, який надав військовому прокурору Кіровоградського гарнізону неправомірну вигоду у сумі 1 000 доларів США за неподання апеляційної скарги на рішення господарського суду у справі за позовом військового прокурора до Кіровоградської міськради та підприємця про визнання недійсним договору оренди землі.
 • Печерський районний суд м. Києва. Обвинувачується громадянин Молдови, який запропонував та надав військовому прокурору Південного регіону України неправомірну вигоду в розмірі 75 000 доларів США за зняття арешту із судна Sky Moon та вантажу.
 • Бобровицький районний суд Чернігівської області. Обвинувачується суддя Баришівського районного суду Київської області, який вимагав від громадянина  неправомірну вигоду в розмірі близько 566 000 грн та одержав її частину – 66 000 за забезпечення позовів у цивільних справах та прийняття у них позитивних рішень.
 • Іллічівський районний суд м. Маріуполя. Обвинувачується начальник відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби одного з управлінь прокуратури Донецької області, який за пособництва начальника одного з відділів цієї прокуратури та адвоката одержав неправомірну вигоду в розмірі 10 000 доларів США за повернення арештованого майна у кримінальному провадженні (вартість майна – 4 800 000 російських рублів).

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Кримінальна хроніка

П’ять років в’язниці за підкуп виборців

Опубліковано

on

От

В Одеській області за підкуп виборців засудили до позбавлення волі мешканку Кілійського району, повідомляється на сайті прокуратури.

«Прокурори підтримали публічне обвинувачення в суді стосовно громадянки, підозрюваної в порушенні положень виборчого законодавства (частини 2, 4 ст. 160 КК України)», — йдеться в інформації.

Як повідомляється, жінка підшукувала жителів району, які перебували в складному матеріальному становищі, і яким була необхідна грошова допомога. Схема передбачала оману виборців й укладення безоплатних угод з кандидатом для проведення агітації, а згодом — голосування за певних осіб.

Кілійський райсуд визнав підозрювану винуватою в неодноразовому підкупі виборців на користь окремої політичної сили в Кілії і в с. Шевченкове цього ж району. Жінку засуджено до 5 років і 6 місяців позбавлення волі, а також позбавлення права займатися діяльністю, пов’язаною з виборчим процесом.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Кримінальна хроніка

8 000 грн за звільнення від відбування покарання та інші резонансні кримінальні справи вівторка, 11 грудня 2018 р.

Опубліковано

on

От

Сьогодні, 11 грудня 2018 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

 • Подільський районний суд м. Києва. Обвинувачуються особи, які займали керівні посади в ДПІ у Печерському районні ДПС м. Києва за зловживання службовим становищем та шляхом реалізації злочинної схеми, заволодінні коштами з Державного бюджету у сумі 616 000 000 грн.
 • Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області. Обвинувачується колишній прокурор Білогірського відділу Старокостянтинівської місцевої прокуратури Хмельницької області у вимаганні та одержанні від обвинуваченого у кримінальному провадженні неправомірної вигоди в розмірі 8 000 грн за сприяння у звільненні останнього від відбування покарання з випробуванням.
 • Жовтневий районний суд м. Маріуполя. Обвинувачуються 4 громадянин, які здійснювали злочинну діяльність, спрямовану на створення фіктивних підприємств, вчиняли дії з прикриття діяльності з незаконного формування суб’єктами господарювання реального сектору економіки податкового кредиту з ПДВ, чим спричинено державі збитки загалом на суму 3 600 000 грн.
 • Орджонікідзевський районний суд м. Харкова. Обвинувачується заступник директора ДП «Завод «Електроважмаш», який через низку підконтрольних суб’єктів господарювання за заниженою вартістю реалізував продукцію підприємства (двигун постійного електроструму) з метою мінімізації офіційного прибутку державного підприємства, спричинивши збитки ДП в розмірі 37 300 000 грн.
 • Заводський районний суд м. Запоріжжя. Обвинувачується громадянин, який обіймаючи посаду директора ТОВ «ЗТМК», вчинив розтрату грошових коштів загалом на суму 110 000 000 доларів США, отриманих від компанії «Толексіс Трейдинг Лімітед», цільовим призначенням яких було виконання стратегічної програми розвитку та технічної модернізації виробництва ТОВ «ЗТМК».
 • Голосіївський районний суд м. Києва. Обвинувачується директор Інституту агроекології і природокористування НАН України у вимаганні неправомірної вигоди у розмірі 500 000 доларів США та одержання її частини – 300 000 доларів США.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній суддя Феодосійського міського суду АРК у продовженні ним роботи на посаді судді незаконно створеної Республіки Крим, яка у подальшому увійшла до складу РФ, чим було забезпечував функціонування незаконно створених органів судової влади та сприяв представникам РФ у проведенні підривної діяльності на території України.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Читати далі

Кримінальна хроніка

Безпідставне розстрочення 2 млрд рентних платежів та інші резонансні кримінальні справи понеділка, 10 грудня 2018 р.

Опубліковано

on

От

Сьогодні, 10 грудня 2018 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

 • Печерський районний суд м. Києва. Обвинувачується заступник Міністра охорони здоров’я України, який діючи спільно з директором Урологічного центру Олександрівської клінічної лікарні м. Києва, систематично одержували неправомірну вигоду загалом на суму 30 000 грн за сприяння у здійсненні незаконної діяльності.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується  керівник організованої групи – народний депутат України, та її члени – працівники ВП «Атомкомплект» ДП «НАЕК «Енергоатом» та інших, які заволоділи понад 6 400 000  євро, що надійшли під виглядом компенсаційних виплат на розрахункові рахунки товариства «Bradcrest Investment S.A.» від чеського товариства «Skoda JS» на підставі договору про співпрацю, за результатами укладення та виконання ДП «НАЕК «Енергоатом» договорів із товариством «Skoda JS» про закупівлю товарно-матеріальних цінностей для потреб атомних електростанцій України, які закуплено за завищеними цінами.
 • Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області. Обвинувачується начальник управління прокуратури Кіровоградської області, який за пособництва керівника підприємства, вимагав та одержав від громадянина неправомірну вигоду в розмірі 6 500 доларів США за сприяння у зміні обвинувального вироку у кримінальному провадженні стосовно іншої особи та зняття арешту з автомобіля.
 • Подільський районний суд м. Києва. Обвинувачується слідчий в особливо важливих справах прокуратури Київської області, який діючи за попередньою змовою з адвокатом та іншими невстановленими особами, одержав від громадянина неправомірну вигоду в розмірі 50 000 доларів США за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженої на виконання функцій держави.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується голова ДФС України за прийняття безпідставних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин на суму понад 2 000 000 000 грн для платників податків – юридичних осіб ТОВ «Надра Геоцентр», ТОВ «Фірма «ХАС» та ТОВ «Карпатнадраінвест».
 • Подільський районний суд м. Києва. Обвинувачується посадова особа Державної служби експортного контролю України, яка вимагала від підприємства неправомірну вигоду в розмірі 250 000 доларів США за надання дозволу на експорт товарів подвійного значення за кордон.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Читати далі

В тренді

 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.