Півмільйона за судове рішення та інші резонансні кримінальні справи середи, 5 грудня 2018 р. | LexInform - Правові новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Кримінальна хроніка

Півмільйона за судове рішення та інші резонансні кримінальні справи середи, 5 грудня 2018 р.

Опубліковано

on

Сьогодні, 5 грудня 2018 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

 • Солом’янський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній заступник начальника відділу організації державних закупівель за напрямом тилового та медичного забезпечення Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони у неналежному виконання службових обов’язків під час виконання договорів постачання спеціальних засобів індивідуального захисту для потреб ЗСУ, що спричинило шкоду державі на суму понад 14 400 000 грн.
 • Іллічівський міський суд Одеської області. Обвинувачуються раніше судимий громадянин, який діючи спільно з прокурором місцевої прокуратури  та з іншими особами, у складі злочинної організації вчинили низку крадіжок, хуліганство із застосуванням вогнепальної зброї та заподіяли потерпілому умисні тяжкі тілесні ушкодження.
 • Рівненський районний суд Рівненської області. Обвинувачується колишній начальник Березнівського відділу Сарненської місцевої прокуратури Рівненської області, який заволодів майном громадянина в сумі 2 500 доларів США шляхом зловживання його довірою та підбурював останнього до замаху на надання неправомірної вигоди службовій особі за нібито вирішення питання щодо прийняття рішення про звільнення особи від кримінальної відповідальності.
 • Солом’янський районний суд м. Києва. Обвинувачуються троє колишніх народних депутатів у зловживання службовим становищем та фальсифікації результатів голосування під час пленарного засідання Верховної Ради України 16 грудня 2014 р.
 • Козелецький районний суд Чернігівської області. Обвинувачується майстер лісу ДП «Козелецьрайагролісгосп», який невірно провів прив’язку лісової ділянки, яка підлягала рубці, у результаті чого безпідставно включив у рубку територію кварталу Остерського лісництва ДП «Остерське лісове господарство». У подальшому, на підставі невірно визначеного місця розташування та меж лісової ділянки було видано лісорубний квиток, згідно з яким проведено незаконну вирубку дерев, чим державі завдано шкоду на суму 3 800 000 грн.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується громадянин, який незаконно перешкоджав проведенню зборів, мітингів, тощо, а також організував переслідування журналістів за виконання ними своїх професійних обов’язків, заподіяв легкі тілесні ушкодження та вчинив замах на вбивство двох осіб із хуліганських мотивів.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується керівник Державної інноваційної фінансово-кредитної установи, який зловживаючи службовим становищем продав приватній структурі за 1 500 000 грн право грошової вимоги до ДП «Антонов», яке отримало від кредитної установи позику на впровадження інноваційних технологій при конструюванні літаків.
 • Заводський районний суд м. Миколаєва. Обвинувачуються суддя Малинівського районного суду м. Одеси та його пособник – правозахисник, які одержали неправомірну вигоду в розмірі 500 000 грн за винесення рішення в інтересах певних учасників судового процесу. Крім того, суддя при затримання вчинив погрозу вбивства щодо працівників правоохоронних органів.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачуються директор Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, начальник сектору з контролю за використання державної власності концерну та директор комерційної структури у розтраті грошових коштів концерну в розмірі понад 976 000 грн, шляхом складання завідомо неправдивих офіційних документів.
 • Малиновський районний суд м. Одеси. Обвинувачуються Голова Кілійської райдержадміністрації Одеської області та головний спеціаліст цієї адміністрації, які одержали неправомірну вигоду в розмірі 2 300 доларів США за погодження в інтересах третіх осіб документів на отримання земельної ділянки площею 2 га.
 • Голосіївський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній суддя Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, у продовженні своєї роботи на посаді судді незаконно створеної Республіки Крим, яка у подальшому увійшла до складу РФ, чим забезпечив функціонування незаконно створених органів судової влади та сприяв представникам РФ у проведенні підривної діяльності на території України.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Кримінальна хроніка

Продаж посади військового комісара та інші резонансні кримінальні справи вівторка, 19 лютого 2019 р.

Опубліковано

on

От

Сьогодні, 19 лютого 2019 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

 • Тернопільський міськрайонний суд. Обвинувачується військовий комісар Тернопільського обласного військового комісаріату, який одержав від громадянина неправомірну вигоду в розмірі 66 000 грн за ініціювання перед керівництвом питання щодо призначення останнього на посаду військового комісара.
 • Солом’янський районний суд м. Києва. Обвинувачується генеральний директор ДСП «Чорнобільський спецкомбінат», який діючи за попередньою змовою зі своїм заступником, одержали від директора комерційної структури неправомірну вигоду в розмірі 432 000 грн за «організацію забезпечення» її перемоги в тендерних закупівлях на поставку дизельного палива.
 • Коростишівський районний суд Житомирської області. Обвинувачується голова Володарсько-Волинської районної ради, який одержав від громадянина неправомірну вигоду у розмірі 35 000 доларів США за позитивне вирішення питання щодо одержання у власність земельної ділянки та спеціального дозволу на користування надрами.
 • Московський районний суд м. Харкова. Обвинувачуються троє громадянин, які заволоділи бюджетними коштами у розмірі понад 5 100 000 грн, що належали територіальній громаді м. Харкова та були виділені міською радою КП «ХРБП» для придбання спецтехніки для перевезення вантажів, у тому числі шляхом складання та видачі завідомо неправомірних документів, на підставі яких КП перерахувало на рахунок комерційної структури бюджетні кошти.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується  керівник організованої групи – народний депутат України, та її члени – працівники ВП «Атомкомплект» ДП «НАЕК «Енергоатом» та інших, які заволоділи понад 6 400 000  євро, що надійшли під виглядом компенсаційних виплат на розрахункові рахунки товариства «Bradcrest Investment S.A.» від чеського товариства «Skoda JS» на підставі договору про співпрацю за результатами укладення та виконання ДП «НАЕК «Енергоатом» договорів із товариством «Skoda JS» про закупівлю товарно-матеріальних цінностей для потреб атомних електростанцій України, які закуплено за завищеними цінами.
 • Ленінський районний суд м. Харкова. Обвинувачується суддя Ленінського районного суду м. Полтави, який одержав від представника за довіреністю у цивільних справах неправомірну вигоду у розмірі 8 000 грн за винесення судового рішення на користь позивачів у цивільних справах.
 • Полтавський районний суд Полтавської області. Обвинувачується суддя Дзержинського райсуду м. Харкова, який вимагав та одержав неправомірну вигоду в розмірі 800 доларів за постановлення рішень у справі.
 • Києво-Святошинський районний суд Київської області. Обвинувачується Гвоздівський сільський голова, який діючи за попередньою змовою з депутатом цієї ради, вимагав та одержав від засновників комерційного підприємства неправомірну вигоду в розмірі 300 000 євро за прийняття рішення про виділення в оренду земельних ділянок.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Читати далі

Кримінальна хроніка

Чотири суди над прокурорами та інші резонансні кримінальні справи понеділка, 18 лютого 2019 р.

Опубліковано

on

От

Сьогодні, 18 лютого 2019 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачуються колишній заступник начальника ГУ Міндоходів в м. Києві в м. Києві, начальник ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів в м. Києві та його заступники у тому, що вони діючи у складі злочинної організації, заволоділи коштами з Державного бюджету України в сумі понад 3 000 000 000 грн, у подальшому розподіливши їх між учасниками злочинної організації.
 • Залізничний районний суд м. Львова. Обвинувачується колишній прокурор місцевої прокуратури № 1 Львівської області у вимаганні та одержані від обвинуваченої у кримінальному проваджені неправомірної вигоди в розмірі 12 000 грн за сприяння в призначенні їй судом мінімальної міри покарання.
 • Кіровоградський районний суд м. Дніпропетровська. Обвинувачується колишній прокурор Петриківського району Дніпропетровської області у вимаганні та одержанні від громадянина неправомірної вигоди в розмірі 2 500 тис доларів США за уникнення останнім кримінальної відповідальності.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній голова Київської міської державної адміністрації у незаконному перешкоджанні проведенню зборів та мітингів, а також у пособництві в перевищенні влади працівниками правоохоронного органу, яке виразилось у створенні начебто законних підстав для залучення співробітників міліції, під виглядом забезпечення охорони громадського порядку, під час розгону масової акції протесту.
 • Солом’янський районний суд м. Києва. Обвинувачуються службові особи ДП «ОГХК», які продавали титановмісні руди за заниженою вартістю через підконтрольні іноземні компанії – посередники Bollwerk (Австрія), Adelis Tradе (Великобританія) – з подальшим продажем руд іноземним суб’єктам господарювання реального сектору економіки – кінцевим отримувачам за дійсними ринковими цінам, чим завдали державному підприємству шкоди на загальну суму майже 13 000 000 доларів США.
 • Солом’янський районний суд м. Києва. Обвинувачується голова Державної аудиторської служби України у незаконному збагаченні на суму майже 10 000 000 грн, а також декларуванні недостовірної інформації.
 • Подільський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній заступник начальника Департаменту – начальник управління з розслідування особливо важливих справ в сфері економіки Генпрокуратури у вчиненні декількох епізодів привласнення, заволодінні та розтрати чужого майна на загальну суму понад 1 200 000 грн, а також декларуванні недостовірних відомостей.
 • Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області. Обвинувачується заступник прокурора Кіровоградської області, який надав військовому прокурору Кіровоградського гарнізону неправомірну вигоду в розмірі 1 000 доларів США за неподання апеляційної скарги на рішення господарського суду цієї ж області у справі за позовом військового прокурора до Кіровоградської міської ради та підприємця про визнання недійсним договору оренди землі.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Читати далі

Кримінальна хроніка

82 млн вкрадено у «Повітряного експреса» та інші резонансні кримінальні справи середи, 13 лютого 2019 р.

Опубліковано

on

От

Сьогодні, 13 лютого 2019 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

 • Дарницький районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній прокурор військової прокуратури Дарницького гарнізону у тому, що він заволодів грошовими коштами в сумі 38,8 тис доларів США та 60,5 тис грн, які визнані речовими доказами у кримінальному провадженні.
 • Оболонський районний суд м. Києва. Обвинувачується громадянин в організації умисного вбивства за грошову винагороду в розмірі 40 000 доларів США голови наглядової ради ВАТ АКБ «АвтоКразБанк».
 • Солом’янський районний суд м. Києва. Обвинувачується статс-секретар заступника Міністра оборони РФ у вчиненні за попередньою змовою групою осіб умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України, підбурюванні до вчинення державної зради та веденні агресивної війни.
 • Дарницький районний суд м. Києва. Обвинувачуються старший офіцер відділу забезпечення підготовки військ ГУ підготовки Генштабу ЗСУ та начальник центру спеціальних перевірок та люстрації Головного центру кадрового забезпечення ДПС України у вимаганні та одержанні від громадянина неправомірну вигоду загалом у розмірі 6 000 доларів США за безперешкодне та швидке призначення останнього на посаду до відділу прикордонної служби «Рава-Руська» Львівського прикордонного загону.
 • Дніпровський районний суд м. Києва. Обвинувачується командувач Чорноморського Флоту РФ у вчинення дій з метою зміни меж території та державного кордону України; ослабленні держави шляхом пошкодження об’єктів, що мають оборонне значення; тощо.
 • Деснянський районний суд м. Києва. Обвинувачуються колишній заступник прокурора Київської області та його пособник у вимаганні, з погрозами обмеження прав, свобод та законних інтересів особи, 50% частки у статутному капіталі ТОВ «Компанія «Ніколсан», що становить більше 11 800 грн, та отримання частки прибутку від фінансово-господарської діяльності цього ТОВ з, яких одержано понад 1 100 000 грн; у підробленні протоколу загальних зборів учасників цього ТОВ.
 • Гусятинський районний суд Тернопільської області. Обвинувачується колишній керівник Чортківської місцевої прокуратури Тернопільської області у заволодінні майном громадянина шляхом зловживання довірою та підбурюванні останнього до вчинення замаху на надання неправомірної вигоди службовим особам Генпрокуратури за невчинення ними дій в інтересах того, хто дає таку вигоду, а саме неініціювання питання про притягнення громадянина до дисциплінарної відповідальності.
 • Оболонський районний суд м. Києва. Обвинувачуються прокурор прокуратури Солом’янського району м. Києва та 3 слідчих органів внутрішніх справ у незаконному затриманні та притягненні до кримінальної відповідальності учасників акцій протестів та вчиненні службового підроблення.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачуються службові особи Київської міської ради, які прийняли 93 рішення про виділення та передачу у власність третіх осіб понад 1 400 га земель вартістю понад 147 000 000 грн.
 • Києво-Святошинський районний суд Київської області. Обвинувачується в.о. директора ДП «Дирекція з будівництва та управління національного проекту «Повітряний експрес» та інших інфраструктурних об’єктів Київського регіону», який здійснив розкрадання коштів ДП «Повітряний експрес» на суму майже 82 000 000 грн, які призначались для будівництва залізничного пасажирського сполучення м. Київ – Міжнародний аеропорт «Бориспіль».
 • Солом’янський районний суд м. Києва. Обвинувачується суддя Голосіївського районного суду м. Києва та його пособник – колишній суддя цього суду, які вимагали та одержали від громадянина неправомірну вигоду в розмірі 8 000 доларів США за прийняття судового рішення у цивільній справі щодо задоволення позову останнього до ПАТ «Страхова компанія «Євроінс Україна» про стягнення невиплаченої зарплати та поновлення на посаді.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Читати далі

В тренді

 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.