Півмільйона за судове рішення та інші резонансні кримінальні справи середи, 5 грудня 2018 р. | LexInform - Правові новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Кримінальна хроніка

Півмільйона за судове рішення та інші резонансні кримінальні справи середи, 5 грудня 2018 р.

Опубліковано

on

Сьогодні, 5 грудня 2018 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

 • Солом’янський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній заступник начальника відділу організації державних закупівель за напрямом тилового та медичного забезпечення Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони у неналежному виконання службових обов’язків під час виконання договорів постачання спеціальних засобів індивідуального захисту для потреб ЗСУ, що спричинило шкоду державі на суму понад 14 400 000 грн.
 • Іллічівський міський суд Одеської області. Обвинувачуються раніше судимий громадянин, який діючи спільно з прокурором місцевої прокуратури  та з іншими особами, у складі злочинної організації вчинили низку крадіжок, хуліганство із застосуванням вогнепальної зброї та заподіяли потерпілому умисні тяжкі тілесні ушкодження.
 • Рівненський районний суд Рівненської області. Обвинувачується колишній начальник Березнівського відділу Сарненської місцевої прокуратури Рівненської області, який заволодів майном громадянина в сумі 2 500 доларів США шляхом зловживання його довірою та підбурював останнього до замаху на надання неправомірної вигоди службовій особі за нібито вирішення питання щодо прийняття рішення про звільнення особи від кримінальної відповідальності.
 • Солом’янський районний суд м. Києва. Обвинувачуються троє колишніх народних депутатів у зловживання службовим становищем та фальсифікації результатів голосування під час пленарного засідання Верховної Ради України 16 грудня 2014 р.
 • Козелецький районний суд Чернігівської області. Обвинувачується майстер лісу ДП «Козелецьрайагролісгосп», який невірно провів прив’язку лісової ділянки, яка підлягала рубці, у результаті чого безпідставно включив у рубку територію кварталу Остерського лісництва ДП «Остерське лісове господарство». У подальшому, на підставі невірно визначеного місця розташування та меж лісової ділянки було видано лісорубний квиток, згідно з яким проведено незаконну вирубку дерев, чим державі завдано шкоду на суму 3 800 000 грн.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується громадянин, який незаконно перешкоджав проведенню зборів, мітингів, тощо, а також організував переслідування журналістів за виконання ними своїх професійних обов’язків, заподіяв легкі тілесні ушкодження та вчинив замах на вбивство двох осіб із хуліганських мотивів.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується керівник Державної інноваційної фінансово-кредитної установи, який зловживаючи службовим становищем продав приватній структурі за 1 500 000 грн право грошової вимоги до ДП «Антонов», яке отримало від кредитної установи позику на впровадження інноваційних технологій при конструюванні літаків.
 • Заводський районний суд м. Миколаєва. Обвинувачуються суддя Малинівського районного суду м. Одеси та його пособник – правозахисник, які одержали неправомірну вигоду в розмірі 500 000 грн за винесення рішення в інтересах певних учасників судового процесу. Крім того, суддя при затримання вчинив погрозу вбивства щодо працівників правоохоронних органів.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачуються директор Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, начальник сектору з контролю за використання державної власності концерну та директор комерційної структури у розтраті грошових коштів концерну в розмірі понад 976 000 грн, шляхом складання завідомо неправдивих офіційних документів.
 • Малиновський районний суд м. Одеси. Обвинувачуються Голова Кілійської райдержадміністрації Одеської області та головний спеціаліст цієї адміністрації, які одержали неправомірну вигоду в розмірі 2 300 доларів США за погодження в інтересах третіх осіб документів на отримання земельної ділянки площею 2 га.
 • Голосіївський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній суддя Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, у продовженні своєї роботи на посаді судді незаконно створеної Республіки Крим, яка у подальшому увійшла до складу РФ, чим забезпечив функціонування незаконно створених органів судової влади та сприяв представникам РФ у проведенні підривної діяльності на території України.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Кримінальна хроніка

П’ять років в’язниці за підкуп виборців

Опубліковано

on

От

В Одеській області за підкуп виборців засудили до позбавлення волі мешканку Кілійського району, повідомляється на сайті прокуратури.

«Прокурори підтримали публічне обвинувачення в суді стосовно громадянки, підозрюваної в порушенні положень виборчого законодавства (частини 2, 4 ст. 160 КК України)», — йдеться в інформації.

Як повідомляється, жінка підшукувала жителів району, які перебували в складному матеріальному становищі, і яким була необхідна грошова допомога. Схема передбачала оману виборців й укладення безоплатних угод з кандидатом для проведення агітації, а згодом — голосування за певних осіб.

Кілійський райсуд визнав підозрювану винуватою в неодноразовому підкупі виборців на користь окремої політичної сили в Кілії і в с. Шевченкове цього ж району. Жінку засуджено до 5 років і 6 місяців позбавлення волі, а також позбавлення права займатися діяльністю, пов’язаною з виборчим процесом.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Кримінальна хроніка

8 000 грн за звільнення від відбування покарання та інші резонансні кримінальні справи вівторка, 11 грудня 2018 р.

Опубліковано

on

От

Сьогодні, 11 грудня 2018 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

 • Подільський районний суд м. Києва. Обвинувачуються особи, які займали керівні посади в ДПІ у Печерському районні ДПС м. Києва за зловживання службовим становищем та шляхом реалізації злочинної схеми, заволодінні коштами з Державного бюджету у сумі 616 000 000 грн.
 • Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області. Обвинувачується колишній прокурор Білогірського відділу Старокостянтинівської місцевої прокуратури Хмельницької області у вимаганні та одержанні від обвинуваченого у кримінальному провадженні неправомірної вигоди в розмірі 8 000 грн за сприяння у звільненні останнього від відбування покарання з випробуванням.
 • Жовтневий районний суд м. Маріуполя. Обвинувачуються 4 громадянин, які здійснювали злочинну діяльність, спрямовану на створення фіктивних підприємств, вчиняли дії з прикриття діяльності з незаконного формування суб’єктами господарювання реального сектору економіки податкового кредиту з ПДВ, чим спричинено державі збитки загалом на суму 3 600 000 грн.
 • Орджонікідзевський районний суд м. Харкова. Обвинувачується заступник директора ДП «Завод «Електроважмаш», який через низку підконтрольних суб’єктів господарювання за заниженою вартістю реалізував продукцію підприємства (двигун постійного електроструму) з метою мінімізації офіційного прибутку державного підприємства, спричинивши збитки ДП в розмірі 37 300 000 грн.
 • Заводський районний суд м. Запоріжжя. Обвинувачується громадянин, який обіймаючи посаду директора ТОВ «ЗТМК», вчинив розтрату грошових коштів загалом на суму 110 000 000 доларів США, отриманих від компанії «Толексіс Трейдинг Лімітед», цільовим призначенням яких було виконання стратегічної програми розвитку та технічної модернізації виробництва ТОВ «ЗТМК».
 • Голосіївський районний суд м. Києва. Обвинувачується директор Інституту агроекології і природокористування НАН України у вимаганні неправомірної вигоди у розмірі 500 000 доларів США та одержання її частини – 300 000 доларів США.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній суддя Феодосійського міського суду АРК у продовженні ним роботи на посаді судді незаконно створеної Республіки Крим, яка у подальшому увійшла до складу РФ, чим було забезпечував функціонування незаконно створених органів судової влади та сприяв представникам РФ у проведенні підривної діяльності на території України.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Читати далі

Кримінальна хроніка

Безпідставне розстрочення 2 млрд рентних платежів та інші резонансні кримінальні справи понеділка, 10 грудня 2018 р.

Опубліковано

on

От

Сьогодні, 10 грудня 2018 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

 • Печерський районний суд м. Києва. Обвинувачується заступник Міністра охорони здоров’я України, який діючи спільно з директором Урологічного центру Олександрівської клінічної лікарні м. Києва, систематично одержували неправомірну вигоду загалом на суму 30 000 грн за сприяння у здійсненні незаконної діяльності.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується  керівник організованої групи – народний депутат України, та її члени – працівники ВП «Атомкомплект» ДП «НАЕК «Енергоатом» та інших, які заволоділи понад 6 400 000  євро, що надійшли під виглядом компенсаційних виплат на розрахункові рахунки товариства «Bradcrest Investment S.A.» від чеського товариства «Skoda JS» на підставі договору про співпрацю, за результатами укладення та виконання ДП «НАЕК «Енергоатом» договорів із товариством «Skoda JS» про закупівлю товарно-матеріальних цінностей для потреб атомних електростанцій України, які закуплено за завищеними цінами.
 • Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області. Обвинувачується начальник управління прокуратури Кіровоградської області, який за пособництва керівника підприємства, вимагав та одержав від громадянина неправомірну вигоду в розмірі 6 500 доларів США за сприяння у зміні обвинувального вироку у кримінальному провадженні стосовно іншої особи та зняття арешту з автомобіля.
 • Подільський районний суд м. Києва. Обвинувачується слідчий в особливо важливих справах прокуратури Київської області, який діючи за попередньою змовою з адвокатом та іншими невстановленими особами, одержав від громадянина неправомірну вигоду в розмірі 50 000 доларів США за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженої на виконання функцій держави.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується голова ДФС України за прийняття безпідставних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин на суму понад 2 000 000 000 грн для платників податків – юридичних осіб ТОВ «Надра Геоцентр», ТОВ «Фірма «ХАС» та ТОВ «Карпатнадраінвест».
 • Подільський районний суд м. Києва. Обвинувачується посадова особа Державної служби експортного контролю України, яка вимагала від підприємства неправомірну вигоду в розмірі 250 000 доларів США за надання дозволу на експорт товарів подвійного значення за кордон.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Читати далі

В тренді

 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.