Connect with us

Кримінальна хроніка

До порушників режиму в’їзду в Україну викликатимуть безоплатних адвокатів

Опубліковано

Вступив в силу наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Змін до Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення Державною міграційною службою України» від 20 грудня 2018 р. № 1037.

Уточненим  абз. 1 п. 2.2 встановлено, що протокол про правопорушення заборони в’їзду на територію України має бути складений протягом 24 годин з моменту виявлення особи, яка його вчинила.

За новими положеннями п. 2.2 при складанні протоколу про правопорушення, яке учинене іноземцем або особою без громадянства, уповноважена посадова особа здійснює заходи з ідентифікації та верифікації порушника відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2017 р. № 784. У разі, коли посадова особа не уповноважена на розгляд справи, протокол та інші матеріали справи невідкладно надсилаються органу чи посадовій особі, правомочному (-ій) розглядати справу про адміністративне правопорушення.

У разі відсутності у порушника документа, що посвідчує особу, у відповідній графі протоколу вказуються відомості, отримані, зокрема, з наявних державних та єдиних реєстрів, інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, (за їхньою згодою), в обсязі інформації про особу, установленому п.п. 1, 2, 4, 7, 8, 14 (щодо ПІБ, дати народження, громадянства, місця проживання, місця роботи тощо) ч. 1 ст. 7 Закону «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (зміни в абз. 1 п. 2.4 та в п. 2.12).

Новим абзацами у п. 2.6 встановлено, що перекладачем може бути особа, відомості про яку занесено до Довідково-інформаційного реєстру перекладачів, яка вільно володіє мовою, якою здійснюється провадження у справі, та іншою мовою, знання якої необхідне для усного або письмового перекладу, чи володіє технікою жестової мови.

Уповноважені посадові особи інформують відповідний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги про адміністративне затримання особи. Повідомлення здійснюється ними цілодобово телефонним, факсимільним зв’язком на єдиний телефонний номер (0-800-213103) чи на інші можливі телефонні номери, е-пошту або через комплексну інформаційно-аналітичну систему забезпечення надання безоплатної правової допомоги (доповнення до п. 2.14).

Справи про правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 203, ст. 203-1 КУпАП, розглядаються в територіальних органах і територіальних підрозділах ДМС за місцем їх виявлення, а всі інші справи – за місцем учинення правопорушення (абз. 2 п. 3.1).

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Змін до Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення Державною міграційною службою України
||
№ Документа: 1037
Дата прийняття: 20.12.2018
Дата набрання чинності: 05.02.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 14.01.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 37/33008
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Змін до Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення Державною міграційною службою України
||
№ Документа: 1037
Дата прийняття: 20.12.2018
Дата набрання чинності: 05.02.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 14.01.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 37/33008
Внутрішній номер документа: Немає