Відпустки та лікарняні зарахують до стажу служби в системі виконання покарань | LexInform - Правові новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Кримінальна хроніка

Відпустки та лікарняні зарахують до стажу служби в системі виконання покарань

Опубліковано

on

Вступив у силу наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Порядку обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України» від 22 січня 2019 р. № 180/5.

В цілому новий Порядок істотно не відрізняється від попереднього затвердженого наказом Мінюсту від 10 вересня 2012 р. № 1341/5, який втратив чинність.

Зокрема, для обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років тепер створюватимуться комісії органів та установ для забезпечення виконання завдань ДКВС та центральна – у Мінюсті.

Періоди служби для виплати надбавки за вислугу років визначаються:

 • начальникам підприємств та установ – комісіями міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань та пробації Мінюсту;
 • особам рядового і начальницького складу, які проходять службу в органах та установах, –  відповідними штатними комісіями.

Обчислення періодів особам рядового і начальницького складу ДКВС здійснюється у календарному обчисленні (один місяць служби за один місяць) в порядку, передбаченому п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393.

Періоди служби на певних посадах під час обчислення стажу служби для осіб рядового і начальницького складу зараховуються на пільгових умовах:

 1. за 1,5 місяця – 1 місяць проходження служби на посадах рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ у виправно-трудових установах на правах лікувальних та лікарень при виправно-трудових установах для утримання інфекційно хворих засуджених;
 2. за переліком посад та в порядку встановлення пільгового заліку вислуги років, визначеному Міністерством юстиції України.

Періоди служби, які підлягають зарахуванню до вислуги років в пільговому порядку, обчислюються з того дня, з якого особа стала до виконання обов’язків за посадою, але не раніше дня підписання наказу про призначення, до дня звільнення з посади включно з урахуванням часу перебування у відпустці, на лікуванні, у службовому відрядженні.

Періоди служби, обчислені на пільгових умовах відповідно до раніше встановленого порядку, перерахунку в бік збільшення не підлягають.

Кримінальна хроніка

25 000 грн хабаря щоб втрапити на другий курс та інші резонансні кримінальні справи середи, 20 лютого 2019 р.

Опубліковано

on

От

Сьогодні, 20 лютого 2019 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

 • Оболонський районний суд м. Києва. Обвинувачується начальник Берегових військ Чорноморського Флоту РФ у вчиненні за попередньою змовою групою осіб умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України, підбурюванні до вчинення державної зради та веденні агресивної війни.
 • Деснянський районний суд м. Києва. Обвинувачуються колишній заступник прокурора Київської області та його пособник у вимаганні, з погрозами обмеження прав, свобод та законних інтересів особи, 50% частки у статутному капіталі ТОВ «Компанія «Ніколсан», що становить більше 11 800 грн, та отримання частки прибутку від фінансово-господарської діяльності цього ТОВ з яких одержано понад 1 100 000 грн; у підробленні протоколу загальних зборів учасників цього ТОВ.
 • Червонозаводський районний суд м. Харкова. Обвинувачується колишній прокурор відділу прокуратури Харківської області, який за пособництва колишнього прокурора відділу цієї прокуратури та громадянина вимагав та одержав від директора підприємства неправомірну вигоду в розмірі 110 000 грн за сприяння у здійсненні митного оформлення вантажів.
 • Подільський районний суд м. Києва. Обвинувачується перший проректор Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного в одержані від громадянина неправомірної вигоди в розмірі 25 000 грн за вжиття заходів щодо зарахування особи на ІІ курс одного з факультетів цієї академії.
 • Дніпровський районний суд м. Києва. Обвинувачуються 5 колишніх працівників органів внутрішніх справ у перевищенні влади та службових повноважень шляхом розроблення плану спеціальної операції з незаконного затримання в Київській міській клінічній лікарні № 17 активістів громадських рухів «Автомайдан» та «Євромайдан», спричинення їм тілесних ушкоджень, пошкоджень їх автомобілів, штучного створення передумов та доказів обвинувачення для подальшого їх притягнення до кримінальної відповідальності за нібито вчинення хуліганських дій, тощо.
 • Кагарлицький районний суд Київської області. Обвинувачуються 8 громадян, які використовуючи завідомо підроблені документи, незаконно заволоділи земельними ділянками площею 110 га вартістю 716 000 000 грн, що перебували у користуванні Обухівського лісництва ДП «Київський лісгосп», з подальшою їх легалізацією шляхом продажу.
 • Бориспільський міськрайонний суд Київської області. Обвинувачується громадянин в участі у злочинній організації, створеній з метою протидії акціям протестів, викрадені з приміщення лікарні учасників Євромайдану, їх катуванні, та умисному вбивстві одного з них.
 • Печерський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній оперуповноважений відділу швидкого реагування «Сокіл» ГУ БОЗ МВС України у перевищені службових повноважень під час проведення обшуку в приміщенні магазину «Graff» та викрадені при цьому майна на загальну суму 30 000 000 грн.
 • Слов’янський міськрайонний суд Донецької області. Обвинувачується суддя Старобільського районного суду Луганської області, який вимагав та одержав від особи неправомірну вигоду в розмірі понад 10 000 грн за непритягнення її до адміністративної відповідальності.
 • Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду. Розгляд скарги захисників засудженого, який під час проходження військової служби у Нацгвардії України вчинив державну зраду шляхом звернення через Інтернет до представників спецслужб РФ з проханням про проходження служби. У подальшому, на виконання завдання спецслужб РФ, він зібрав та передав їм відомості щодо військовослужбовців військової частини, де проходив службу, а також передав до РФ позивні та радіочастоти.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Читати далі

Кримінальна хроніка

Продаж посади військового комісара та інші резонансні кримінальні справи вівторка, 19 лютого 2019 р.

Опубліковано

on

От

Сьогодні, 19 лютого 2019 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

 • Тернопільський міськрайонний суд. Обвинувачується військовий комісар Тернопільського обласного військового комісаріату, який одержав від громадянина неправомірну вигоду в розмірі 66 000 грн за ініціювання перед керівництвом питання щодо призначення останнього на посаду військового комісара.
 • Солом’янський районний суд м. Києва. Обвинувачується генеральний директор ДСП «Чорнобільський спецкомбінат», який діючи за попередньою змовою зі своїм заступником, одержали від директора комерційної структури неправомірну вигоду в розмірі 432 000 грн за «організацію забезпечення» її перемоги в тендерних закупівлях на поставку дизельного палива.
 • Коростишівський районний суд Житомирської області. Обвинувачується голова Володарсько-Волинської районної ради, який одержав від громадянина неправомірну вигоду у розмірі 35 000 доларів США за позитивне вирішення питання щодо одержання у власність земельної ділянки та спеціального дозволу на користування надрами.
 • Московський районний суд м. Харкова. Обвинувачуються троє громадянин, які заволоділи бюджетними коштами у розмірі понад 5 100 000 грн, що належали територіальній громаді м. Харкова та були виділені міською радою КП «ХРБП» для придбання спецтехніки для перевезення вантажів, у тому числі шляхом складання та видачі завідомо неправомірних документів, на підставі яких КП перерахувало на рахунок комерційної структури бюджетні кошти.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується  керівник організованої групи – народний депутат України, та її члени – працівники ВП «Атомкомплект» ДП «НАЕК «Енергоатом» та інших, які заволоділи понад 6 400 000  євро, що надійшли під виглядом компенсаційних виплат на розрахункові рахунки товариства «Bradcrest Investment S.A.» від чеського товариства «Skoda JS» на підставі договору про співпрацю за результатами укладення та виконання ДП «НАЕК «Енергоатом» договорів із товариством «Skoda JS» про закупівлю товарно-матеріальних цінностей для потреб атомних електростанцій України, які закуплено за завищеними цінами.
 • Ленінський районний суд м. Харкова. Обвинувачується суддя Ленінського районного суду м. Полтави, який одержав від представника за довіреністю у цивільних справах неправомірну вигоду у розмірі 8 000 грн за винесення судового рішення на користь позивачів у цивільних справах.
 • Полтавський районний суд Полтавської області. Обвинувачується суддя Дзержинського райсуду м. Харкова, який вимагав та одержав неправомірну вигоду в розмірі 800 доларів за постановлення рішень у справі.
 • Києво-Святошинський районний суд Київської області. Обвинувачується Гвоздівський сільський голова, який діючи за попередньою змовою з депутатом цієї ради, вимагав та одержав від засновників комерційного підприємства неправомірну вигоду в розмірі 300 000 євро за прийняття рішення про виділення в оренду земельних ділянок.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Читати далі

Кримінальна хроніка

Чотири суди над прокурорами та інші резонансні кримінальні справи понеділка, 18 лютого 2019 р.

Опубліковано

on

От

Сьогодні, 18 лютого 2019 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачуються колишній заступник начальника ГУ Міндоходів в м. Києві в м. Києві, начальник ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів в м. Києві та його заступники у тому, що вони діючи у складі злочинної організації, заволоділи коштами з Державного бюджету України в сумі понад 3 000 000 000 грн, у подальшому розподіливши їх між учасниками злочинної організації.
 • Залізничний районний суд м. Львова. Обвинувачується колишній прокурор місцевої прокуратури № 1 Львівської області у вимаганні та одержані від обвинуваченої у кримінальному проваджені неправомірної вигоди в розмірі 12 000 грн за сприяння в призначенні їй судом мінімальної міри покарання.
 • Кіровоградський районний суд м. Дніпропетровська. Обвинувачується колишній прокурор Петриківського району Дніпропетровської області у вимаганні та одержанні від громадянина неправомірної вигоди в розмірі 2 500 тис доларів США за уникнення останнім кримінальної відповідальності.
 • Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній голова Київської міської державної адміністрації у незаконному перешкоджанні проведенню зборів та мітингів, а також у пособництві в перевищенні влади працівниками правоохоронного органу, яке виразилось у створенні начебто законних підстав для залучення співробітників міліції, під виглядом забезпечення охорони громадського порядку, під час розгону масової акції протесту.
 • Солом’янський районний суд м. Києва. Обвинувачуються службові особи ДП «ОГХК», які продавали титановмісні руди за заниженою вартістю через підконтрольні іноземні компанії – посередники Bollwerk (Австрія), Adelis Tradе (Великобританія) – з подальшим продажем руд іноземним суб’єктам господарювання реального сектору економіки – кінцевим отримувачам за дійсними ринковими цінам, чим завдали державному підприємству шкоди на загальну суму майже 13 000 000 доларів США.
 • Солом’янський районний суд м. Києва. Обвинувачується голова Державної аудиторської служби України у незаконному збагаченні на суму майже 10 000 000 грн, а також декларуванні недостовірної інформації.
 • Подільський районний суд м. Києва. Обвинувачується колишній заступник начальника Департаменту – начальник управління з розслідування особливо важливих справ в сфері економіки Генпрокуратури у вчиненні декількох епізодів привласнення, заволодінні та розтрати чужого майна на загальну суму понад 1 200 000 грн, а також декларуванні недостовірних відомостей.
 • Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області. Обвинувачується заступник прокурора Кіровоградської області, який надав військовому прокурору Кіровоградського гарнізону неправомірну вигоду в розмірі 1 000 доларів США за неподання апеляційної скарги на рішення господарського суду цієї ж області у справі за позовом військового прокурора до Кіровоградської міської ради та підприємця про визнання недійсним договору оренди землі.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Читати далі

В тренді

Про затвердження Порядку обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України
||
№ Документа: 180/5
Дата прийняття: 22.01.2019
Дата набрання чинності: 05.02.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 24.01.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 88/33059
Внутрішній номер документа: Немає
 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.