Connect with us

Кримінальна хроніка

До порушників режиму в’їзду в Україну викликатимуть безоплатних адвокатів

Вступив в силу наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Змін до Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення Державною міграційною службою України» від 20 грудня 2018 р. № 1037.

Уточненим  абз. 1 п. 2.2 встановлено, що протокол про правопорушення заборони в’їзду на територію України має бути складений протягом 24 годин з моменту виявлення особи, яка його вчинила.

За новими положеннями п. 2.2 при складанні протоколу про правопорушення, яке учинене іноземцем або особою без громадянства, уповноважена посадова особа здійснює заходи з ідентифікації та верифікації порушника відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2017 р. № 784. У разі, коли посадова особа не уповноважена на розгляд справи, протокол та інші матеріали справи невідкладно надсилаються органу чи посадовій особі, правомочному (-ій) розглядати справу про адміністративне правопорушення.

У разі відсутності у порушника документа, що посвідчує особу, у відповідній графі протоколу вказуються відомості, отримані, зокрема, з наявних державних та єдиних реєстрів, інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, (за їхньою згодою), в обсязі інформації про особу, установленому п.п. 1, 2, 4, 7, 8, 14 (щодо ПІБ, дати народження, громадянства, місця проживання, місця роботи тощо) ч. 1 ст. 7 Закону «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (зміни в абз. 1 п. 2.4 та в п. 2.12).

Новим абзацами у п. 2.6 встановлено, що перекладачем може бути особа, відомості про яку занесено до Довідково-інформаційного реєстру перекладачів, яка вільно володіє мовою, якою здійснюється провадження у справі, та іншою мовою, знання якої необхідне для усного або письмового перекладу, чи володіє технікою жестової мови.

Уповноважені посадові особи інформують відповідний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги про адміністративне затримання особи. Повідомлення здійснюється ними цілодобово телефонним, факсимільним зв’язком на єдиний телефонний номер (0-800-213103) чи на інші можливі телефонні номери, е-пошту або через комплексну інформаційно-аналітичну систему забезпечення надання безоплатної правової допомоги (доповнення до п. 2.14).

Справи про правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 203, ст. 203-1 КУпАП, розглядаються в територіальних органах і територіальних підрозділах ДМС за місцем їх виявлення, а всі інші справи – за місцем учинення правопорушення (абз. 2 п. 3.1).

Кримінальна хроніка

66 000 грн за посаду військового комісара та інші резонансні кримінальні справи четверга, 15 серпня 2019 р.

Сьогодні, 15 серпня 2019 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

  • Тернопільський міськрайонний суд. Обвинувачується військовий комісар Тернопільського обласного військового комісаріату, який одержав від громадянина неправомірну вигоду в розмірі 66 000 грн, щоб ініціювати перед керівництвом питання про призначення останнього на посаду військового комісара.
  • Рокитнівський районний суд Рівненської області. Обвинувачується суддя Олевського районного суду, який керуючи транспортним засобом, порушив правила дорожнього руху та виїхавши на зустрічну смугу руху, де допустив зіткнення з мотоциклом, внаслідок чого мотоцикліст отримав тілесні ушкодження, від яких помер в лікарні.
  • Луцький міськрайонний суд Волинської області. Обвинувачуються директор ДП «Луцької КХП № 2» та начальник елеватора цього підприємства, які протягом певного часу здійснювали розтрату зерна ПАТ «Аграрний фонд» загальною вагою більше 26 000 тон, чим спричинили цьому товариству збитки в розмірі понад 56 000 000 грн.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України.

Читати далі

Кримінальна хроніка

Прокурорські хабарі від 300 до 3000 доларів та інші резонансні кримінальні справи середи, 14 серпня 2019 р.

Сьогодні, 14 серпня 2019 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області. Обвинувачується колишній прокурор Старокостянтинівської місцевої прокуратури Хмельницької області, який одержав неправомірну вигоду в розмірі 300 доларів США за сприяння у вирішенні питання про призначення покарання, не пов’язаного з реальним позбавленням волі.

Вишгородський районний суд Київської області. Обвинувачується колишній начальник Іванківського відділу Броварської місцевої прокуратури Київської області у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди в розмірі 3 000 доларів США за зняття арешту з майна та закриття кримінального провадження. 

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області. Обвинувачується громадянка, яка склала висновок із завідомо неправдивими відомостями щодо реалізації товариством власної продукції – зернових культур – більше ніж 75% від загального товарообороту підприємства, в результаті чого товариству було надано спеціальний режим оподаткування, що призвело до невиплати суб’єктом господарювання ПДВ на загальну суму майже 3 400 000 грн. 

Оболонський районний суд м. Києва. Обвинувачуються прокурори прокуратури Солом’янського району м. Києва та троє слідчих органів внутрішніх справ, які незаконно затримали та притягнули до кримінальної відповідальності учасників акцій протестів та вчинили службові підроблення.

Шевченківський районний суд м. Києва. Обвинувачуються депутат Київради та громадянин у незаконному заволодінні земельною ділянкою на території Шевченківського районну у м. Києві, де на підставі підроблених документів було розпочато будівництво багатоквартирного будинку, та вчинення інших дій, зокрема недекларування позики у розмірі понад 4 000 000 грн.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Читати далі

Кримінальна хроніка

2 000 доларів хабаря за передачу в оренду 16 га землі та інші резонансні кримінальні справи вівторка, 13 серпня 2019 р.

Сьогодні, 13 серпня 2019 р. в судах розглядають такі резонансні справи:

  • Куйбишевський районний суд Запорізької області. Обвинувачується громадянин, який будучи учасником терористичної організації «ЛНР», сприяв її діяльності шляхом забезпечення підрозділів терористичних організацій матеріально-технічними засобами, заволодів військовою технікою сил антитерористичної операції, виступав пособником у веденні агресивної війни, а також жорстко поводився з військовополоненими та волонтерами.
  • Голосіївський районний суд м. Києва. Обвинувачується прокурор одного з відділів Генпрокуратури, який керуючи транспортним засобом, порушив правила дорожнього руху та допустив зіткнення з мотоциклом, внаслідок чого його водій помер на місці.
  • Ковпаківський районний суд м. Суми. Обвинувачується головний державний інспектор митного посту «Суми-центральний», який в інтересах суб’єктів господарювання провів розмитнення вантажних автомобілів під виглядом сідельних тягачів, чим спричинив державі матеріальні збитки на суму понад 2 300 000 грн.
  • Луцький міськрайонний суд Волинської області. Обвинувачується голова Любомльської районної державної адміністрації Волинської області, який вимагав та одержав від громадянина неправомірну вигоду в розмірі 2 000 доларів США за передачу в оренду земельної ділянки площею понад 16 га.
  • Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області. Обвинувачується начальник управління прокуратури Кіровоградської області, який за пособництва керівника підприємства вимагав та одержав від громадянина неправомірну вигоду в розмірі 6 500 доларів США за сприяння у зміні обвинувального вироку у кримінальному провадженні та зняття арешту з автомобіля.
  • Центральний районний суд м. Миколаєва. Обвинувачується перший заступник голови Миколаївської облдержадміністрації та радник голови Миколаївської облради, які вимагали від директора товариства неправомірну вигоду у розмірі 90 000 доларів США за вплив на прийняття обласними радою та адміністрацією позитивного рішення на користь останнього щодо надання дозволу на користування надрами на Новомиколаївському родовищі пиляних вапняків.

Інформацію оприлюднила Генеральна прокуратура України

Читати далі

В тренді

Про затвердження Змін до Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення Державною міграційною службою України
||
№ Документа: 1037
Дата прийняття: 20.12.2018
Дата набрання чинності: 05.02.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 14.01.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 37/33008
Внутрішній номер документа: Немає
Про затвердження Змін до Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення Державною міграційною службою України
||
№ Документа: 1037
Дата прийняття: 20.12.2018
Дата набрання чинності: 05.02.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 14.01.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 37/33008
Внутрішній номер документа: Немає