Connect with us

Події

А судді де? Кадровий дефіцит в період реформ: Нарада WEB

Тема дефіциту суддів залишається як ніколи актуальною та обговорюваною, адже суддівські крісла пустують на раніше небачені 30%!

Що зумовило таку катастрофічну нестачу кадрів та які існують варіанти її подолання – про все це поговоримо вже 15 вересня під час ОНЛАЙН дискусії – НАРАДЧА WEB «А судді де? Кадровий дефіцит в період реформ».

Час заходу: 11:00-13:00

Питання до обговорення:

– дефіцит суддів: причини та наслідки;

– (не)етична ВККС: про наріжний камінь реформи;

– роль міжнародних експертів при відборі вітчизняних суддів;

– шляхи вирішення кадрової проблеми;

– законодавчого поля ягоди: законопроекти №1008, №3711, №3711-1, №3711-2;

– ВРП – перезапустити не можна лишити;

– розумність строків та кадровий дефіцит: практичні поради.

Модератор дискусії:

Олег МАЛІНЕВСЬКИЙ – партнер EQUITY Law Firm, Віцепрезидент ААУ та Голова комітету з судової практики ААУ.

Учасники дискусії:

Зоя ЯРОШ– керуючий партнер АО “Marshaller Group”, Президент ААУ

Дмитро ТИЛІПСЬКИЙ – радник EQUITY Law Firm;

Микола КОВАЛЬЧУК – керуючий партнер L.I. Group, заступник Голови комітету з судової практики ААУ;

Олексій МАЛОВАЦЬКИЙ – заступник Голови Вищої Ради Правосуддя;

Станіслав КРАВЧЕНКО – голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду України;

Григорій КОЛЄСНІКОВ – голова Апеляційного суду Одеської області;

Тарас ТАРАСЕНКО – Народний Депутат України;

Микола ОНІЩУК – ректор Національної школи суддів України, Міністр юстиції України (2007–2010 рр.)

Реєстрація за посиланням

Участь безкоштовна!

Долучайтесь, обговорення обіцяє бути гарячим!

Події

Впровадження відновного правосуддя в Україні

У Києві пройшов семінар щодо впровадження відновного правосуддя в Україні. На ньому представники п’яти пілотних регіонів взяли участь в обговоренні можливостей використання відновного правосуддя, зокрема медіації, для вирішення кримінальних справ у мирний спосіб.

Семінар відбувся в рамках однойменного проекту, який реалізується ГО «Інститут миру і порозуміння» (ІМіП) у партнерстві з Верховним Судом та за підтримки Фонду демократії ООН (UNDEF).

У семінарі взяли участь медіатори, судді та прокурори з п’яти пілотних областей України, де впроваджується вказаний проект: Львівської, Одеської, Миколаївської, Харківської і Луганської. Не змогли прибути лише представники Івано-Франківщини, яка на сьогодні опинилася в червоній карантинній зоні. Учасники семінару обмінялися досвідом та спільно поміркували над перевагами й можливостями відновного правосуддя (і його найпоширенішої форми — медіації) як для потерпілих і правопорушників, так і для судової системи й суспільства загалом. Окрім того, вони поділилися подальшими кроками щодо впровадження відновного правосуддя в своїх регіонах.

Так, на думку cудді Малиновського районного суду м. Одеси Олександра Гарського, відновне правосуддя потрібно впроваджувати вже сьогодні. «Я вважаю, що це пріоритетний напрям для вивчення не тільки для суддів і прокурорів як професійних учасників процесу, але й для кожного юриста. Оскільки це дасть можливості в майбутньому застосовувати відновне правосуддя на практиці і по-іншому дивитися на вирішення правових конфліктів. Його, я впевнений, потрібно впроваджувати вже сьогодні», — зазначив він.

У свою чергу суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Лілія Гарасимків зазначила, що відновне правосуддя має низку переваг для судової системи. «Для судів це — спрощений порядок розгляду кримінальних справ, підстави для закриття кримінальних проваджень, що, в свою чергу, також є позитивним вирішенням справи», — уточнила вона.

А виконувач обов’язків начальника відділу організаційного та правового забезпечення прокуратури Львівської області Данило Антощак наголосив на важливості впровадження відновного правосуддя для прокуратури. «Зараз відбуваються процеси євроінтеграції. І прокуратура є одним із конституційних органів, які відповідають за правоохоронну систему. Відновне правосуддя дає людям змогу примиритися і жити за європейськими стандартами гуманного суспільства», — зазначив він.

У свою чергу його колега, прокурор відділу прокуратури Луганської області Андрій Ткачук наголосив, що метою покарання за вчинення правопорушень має бути не лише кара, а й виправлення особи. «Протягом життя кожної людини можуть скластися певні обставини, які штовхають її на вчинення неправильних дій, кримінальних правопорушень і навіть злочинів. Але це не означає, що людина повинна понести лише кару і нічого, крім цього. У Кримінальному кодексі визначено, що покарання передбачає й виправлення особи, і попередження вчинення нею нових кримінальних правопорушень. Але без впливу на цю особу неможливо сприяти її виправленню. Відновне правосуддя я бачу одним із засобів досягнення домовленостей між потерпілою стороною і винною особою, щоб вони зрозуміли одне одного. І найголовніше, щоб винна особа пропустила через себе те, що відчула потерпіла сторона. Це насправді може допомогти виправленню особи, яка вчинила злочин», — зазначив Андрій Ткачук.

Нагадаємо, що медіація між потерпілим і правопорушником (медіація у кримінальних справах) — це програма відновного правосуддя, в якій потерпілий і правопорушник і, якщо доцільно, інші особи, на яких вплинула ця ситуація, разом беруть активну участь у визначенні наслідків правопорушення та шляхів їх виправлення за допомогою спеціально підготовленої та неупередженої сторони — медіатора.

Нагадаємо, 15 липня цього року проект Закону України «Про медіацію» (№ 3504 від 19 травня 2020 року) прийнято Верховною Радою України у першому читанні відповідно до рекомендації комітету ВРУ з питань правової політики. Цим законом в Україні на законодавчому рівні передбачається закріплення інституту медіації як механізму досудового й позасудового вирішення спорів — сімейних, ділових та кримінальних.

Уже зараз в нашій країні працює онлайн-ресурс rj.org.ua, який пропонує скористатися медіацією між потерпілим і правопорушником жителям шести пілотних областей України, а саме Миколаївської, Одеської, Харківської, Івано-Франківської, Львівської та Луганської. Послуга є конфіденційною і безкоштовною, оскільки відбувається в рамках проекту «Впровадження відновного правосуддя в Україні».

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

VIII Щорічний форум юрисконсультів

«Перша хвиля» COVID-19 та введенні у зв’язку з цим карантинні заходи стали своєрідним краш-тестом для бізнесу, та показали наскільки і як швидко він може адаптуватися до нових умов, в яких йому доведеться функціонувати. Проте, ще на весні 2020 науковці та ВОЗ заявляли про те, що «друга хвиля» коронавірусу очікується восени. І першою країною, яка вводить повторний карантин став Ізраїль, в якому з 18 вересня закриють навчальні заклади, ресторани, торговельні та бізнес-центри.

Зокрема про перші «уроки» роботи бізнесу під час обмежувальних заходів, корективи бізнес-процесів на майбутнє, та як пройшли «карантинну адаптацію» юридичні радники говоритимуть на VIII щорічному форумі юрисконсультів.

Форум покликаний стати майданчиком для експертних дискусій та обміну думками серед інхаус-юристів, суддів, представників державних органів та юридичних компаній.

Дата проведення: 7 жовтня 2020 року

Місце проведення: готель «Прем’єр Палаc» (м. Київ, бульв. Т. Шевченка / вул. Пушкінська, 5-7 / 29).

Організатор: газета «Юридическая практика»

Генеральний партнер Форуму: ЮК «Алєксєєв, Боярчуков та Партнери»

Генеральний партнер Церемонії: ЮФ «Ілляшев та Партнери»

Ексклюзивний партнер дослідження: GRACERS law firm

Традиційно форум завершить церемонія нагородження дослідження «50 провідних юридичних департаментів України» (Best Ligal Departments).

Ознайомитися з програмою форуму та заповнити анкету для участі дослідженні «50 провідних юридичних департаментів України» Ви можете за посиланням

У фокусі Форуму:

 • Бізнес на карантині
 • Юридична функція на карантині
 • Антикризові заходи
 • Дистрибуція, маркетинг, логістика
 • Кримінально-правові виклики бізнесу
 • Корпоративні відносини
 • Вирішення спорів

Контакти:

 • Наталія Булко, продаж квитків
  (067) 238-83-08, n.bulko@pravo.ua
 • Мар’яна Скорук, івент-менеджер
  (067) 292-38-72, m.skoruk@pravo.ua
 • Анатолій Гвоздецький, координатор Форуму
  (096) 372-49-69, a.gvozdetsky@pravo.ua
 • Дар’я Сваткова, з питань партнерства
  (050) 419-00-49, d.svatkova@pravo.ua

Читати далі

Події

Дізнайтесь, як врятувати юридичний бізнес в умовах кризи на Форумі ААУ “Адвокатура. Формула успіху”

Як «вижити» юридичному бізнесу під час пандемії, як зберегти клієнтів і де знайти нових?

Як зберегти робочі місця та не втратити ефективність при дистанційній роботі?

Це головні питання, які турбують представників юридичного бізнесу.

Саме про них ми будемо говорити на Форумі ААУ «Адвокатура. Формула успіху»

Коли? 25 вересня 2020 р., з 9:00-17:00

Де? online & offline (Київ, вул. Болсуновська 13-15,IQ Business Center)

Вартість участі:

 • offline – 1 500 грн
 • online – 800 грн

Форум об’єднує тих, хто є успішним гравцем на ринку юридичних послуг і бажає закріпити свої позиції, та початківців, що прагнуть дізнатися всі тонкощі, щоб уникнути помилок на старті.

Серед головних тем заходу:

 • Юридичний ринок: тренди та прогнози
 • Міняйся або помри: як вплинув карантин на юридичний бізнес
 • Тенденції злиття та поглинання юридичних фірм
 • Антикризовий менеджмент: лайфхаки «найсильніших»
 • Працюючі інструменти для залучення та утримання клієнтів
 • Юридичні рейтинги та конкурси: «за» і «проти»
 • «Не робіть цього!» — маркетингові інструменти, які не працюють
 • Операційка VS Стратегія. Що робити коли бізнес не росте?
 • Якщо вас немає в інтернеті, вас не існує: діджиталізація адвокатської діяльності
 • Побудова особистого бренду в онлайні
 • Кібербезпека: як захистити адвокатську таємницю.
  та ін.

Доповідачі: провідні адвокати та керуючі партнери юрфірм, експерти з розвитку бізнесу, PR-cпеціалісти, маркетологи, експерти з етикету та ділового протоколу, стратеги та футурологи, представники ЗМІ.

Чекаємо на заході як адвокатів і корпоративних юристів, так й представників інших професій, що прагнуть підвищити свій професійний рівень надання правових та консалтингових послуг.

Програма та реєстрація 

Професійний партнер: АО «Лещенко, Дорошенко і партнери»

Legaltech партнер: ЛІГА:ЗАКОН

Партнери: ЮК «Bossom Group», Pavlenko Legal Group, VB Partners, ЮК «DICTUM», L.I.Group

Залишились питання? Звертайтесь: +38 067 239 86 90, forum@uaa.org.ua

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Telegram