Connect with us

Події

Адміністративна процедура: нові правила взаємодії між владою і громадянами

У Дніпрі науковці, представники облдержадміністрації, міськрад та ЦНАП обговорили законопроект № 9456 «Про адміністративну процедуру».

Відповідно до Стратегії реформування державного управління одним із ключових законодавчих актів, який має з’явитися, визначено Закон «Про адміністративну процедуру». Й хоча сам законопроект розроблявся майже 20 років, небагато людей знає, для чого він потрібен і як будуть працювати його норми. Семінар-тренінг «Адміністративна процедура: нові правила взаємодії між владою і громадянами» організував Центр політико-правових реформ за участі Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN. Метою цього заходу є підготовка насамперед науковців та викладачів, а також ключових фахівців юридичних підрозділів органів влади, до перспектив ухвалення цього закону.

«Законопроект про адмінпроцедуру покликаний врегулювати процедурні дії, встановити загальні правила відносин публічної адміністрації і громадян та бізнесу. Проекту всі бояться, оскільки кажуть, що текст дуже важкий. Але в документі міститься багато норм, спрямованих на врегулювання тих питань, про які нічого не сказано в спеціальних законах», — зазначив Олександр Каменчук, керівник експертної групи координації адміністративних послуг та адміністративних процедур директорату публічної адміністрації Секретаріату Кабінету Міністрів України.

На думку експерта, працювати із законом після його прийняття повинні будуть насамперед держслужбовці, службовці органів місцевого самоврядування. А громадяни лише отримають додаткові можливості реалізації і захисту своїх прав. Крім того, вони й надалі будуть користуватися правилами закону про адмінпослуги, бо їх зазвичай цікавить питання доступності і комфорту отримання послуг.

Більшість прав, свобод і обов’язків людини реалізується у відносинах з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування й іншими суб’єктами, які здійснюють управлінські функції, тобто те, що ми називаємо публічною адміністрацією. Тому важливо розробити і прийняти такі правила, аби публічна адміністрація зважала на потреби людей. «Хотілося б, щоб був закон, який прописаний так, аби служіння адміністративного органу людині було реальністю. А для цього треба адміністрацію зв’язати правилами, щоб вони діяли так, як прописано в законі», — зазначила Ірина Бойко, кандидат юридичних наук, доцент кафедри адміністративного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Зазначимо, що починаючи з 2001 року, документ п’ять разів вносився до Верховної Ради, але лише один раз — у 2009 — його довели до розгляду в сесійній залі. Тоді під час голосування в першому читанні документ підтримали 219 народних депутатів.

За словами Віктора Тимощука, експерта ЦППР, останні міністри юстиції говорили: «Я не розумію, про що цей законопроект, він складно написаний, спростіть його». Але після чергового «спрощення» законопроект стає ширшим, детальнішим, адже коли фахівці починають над ним повторно працювати, додаються ще якісь нюанси і деталі. Проте концептуально цей законопроект останні 10 років не змінюється. Він написаний у дусі відповідних європейських стандартів регулювання відносин між адміністрацією та громадянами.

Голландці готували подібний закон 40 років — вдвічі довше ніж ми зараз. І експерти тоді прорахували, що його прийняття додало країні 2% ВВП. Але найбільша цінність закону — заповнити прогалини чинного правового поля. Громадяни і бізнес повинні отримати право бути вислуханими в разі загрози прийняття негативного рішення. Це стосується не лише сфери адмінпослуг (розгляду заяв), а й інспекційних перевірок та іншого втручання держави. Органи влади натомість повинні мотивувати свої рішення та зазначати порядок їх оскарження. Цей закон — це справжня євроінтеграція, дійсні стандарти взаємодії держави і громадян.

Під час обговорення законопроекту учасники семінару наголошували, що його прийняття має надзвичайно важливе значення. Він потрібен як громадянам, тому що він їх захищає, так і чиновникам, адже впорядковує і їхню діяльність. Для прискорення прийняття відповідного закону потрібно активізувати й наукову думку, й тих, хто знаходиться в колі інтересів. І, звичайно, має бути політична воля.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Події

«Школа безпеки»

Як краще за все зустріти новий навчальний рік? Звісно ж, у компанії людей, які дбають про безпеку, рятують і допомагають. Тому херсонська юстиція долучилася до акції «Школа безпеки», яку організувала патрульна поліція. Яскраві розмальовки, фотозони та правові вікторини — очікували на дітей будь-якого віку.

Крім фахівців Головного територіального управління юстиції у Херсонській області та Національної поліції області до заходу долучилися кінологи, представники аварійно-рятувального загону спеціального призначення УМНС, загону швидкого реагування обласної організації Товариства Червоного Хреста України та міського осередку Міжнародної антинаркотичної асоціації.

Від фахівців юстиції школярі дізналися про цікавий проект #Херсонська_юстиція_дітям, отримали розмальовки на правову тематику та охоче відповідали на питання правової вікторини — про дитячі права та обов’язки, про булінг і методи боротьби з ним.

Дорослі ж могли ознайомитись із всеукраїнським правопросвітницьким проектом «Я МАЮ ПРАВО!», отримати інформаційні буклети та фахові правові консультації. «Наша мета й мета нашого проекту «Херсонська юстиція — дітям» — підвищити рівень правової культури населення. І починати це потрібно з найменших наших громадян. Адже хлопчики та дівчата змалечку мають розуміти, які в них є права та обов’язки, як захищати свої права та не порушувати права інших, — зазначив керівник херсонської юстиції Костянтин Хутковський.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

Міжнародне податкове планування

Шановні пані та панове!

Раді повідомити, що інтенсив «Міжнародне податкове планування», що відбудеться 16–20 вересня 2019 року на базі освітньої платформи Legal High School, акредитовано Національною асоціацією адвокатів України!*

Модуль 1. BEPS та міжнародне структурування бізнесу (16.09, 10:00–13:30)

 • Україна та план BEPS: прогрес імплементації
 • Оподаткування КІК: на що очікувати Україні
 • Судова практика щодо подвійного оподаткування

Модуль 2. Алгоритми вибору юрисдикції (17.09, 10:00–13:30)

 • Огляд перспективних юрисдикцій
 • Україна в міжнародному податковому плануванні
 • Резидентність у податкових відносинах

Модуль 3. Управління податковими ризиками (19.09, 10:00–13:30)

 • Ризик-орієнтований підхід до міжнародного податкового планування
 • Практичні поради щодо мінімізації ризиків
 • Межі надання інформації податковим органам

Модуль 4. Оподаткування зарубіжних активів (20.09, 10:00–13:30)

 • Податковий аспект інвестування
 • Оподаткування пасивних доходів
 • Спори щодо доходів нерезидентів

СПІКЕРИ:

 • Ольга АНУФРІЄВА, Tax Director SoftServe
 • Володимир БЕВЗА, заступник керівника судової практики Юридичної групи EUCON
 • Мирослав ГНИДКА, директор юридичного департаменту Merx
 • Світлана ГОЛЯН, партнер практики міжнародного бізнес-адміністрування АО Juscutum
 • Оксана КОБЗАР, партнер Axon Partners
 • Ігор КРИЖАНОВСЬКИЙ, керуючий партнер TEFFI Law Firm
 • Карина ПАВЛЮК, керівник міжнародної податкової практики МЮГ Eterna Law
 • Ірина ПЕДЬ, керуючий партнер Експертної групи S&D, судовий експерт — економіст, д.е.н.
 • Наталія РАДЧЕНКО, СЕО Legal House
 • Вікторія ФОМЕНКО, партнер, керівник практики податкового і митного права МЮФ Integrites

* За проходження всього блоку ви маєте можливість отримати 10 адвокатських балів. Бали нараховуються за проходження навчання у таких форматах: заняття у залі, онлайн-доступ та відеозапис.

Окремо на модулі акредитація не поширюється. Пропозиція діє за умови придбання повного блоку (10 годин = 10 балів).

Для успішного отримання адвокатських балів необхідно пройти процедуру реєстрації (про що буде надано інструкцію під час реєстрації на захід).

На квитки, придбані за акційними пропозиціями або до акредитації заходу, сертифікація не поширюється.

Вартість одного блоку:

 • Відвідування заняття в залі — 2 300 грн
 • Онлайн-доступ і відеозапис — 3 200 грн
 • Один блок з повним доступ (заняття у залі, онлайн-доступ і відеозапис) — 4 200 грн

Будемо раді зустріти вас у Legal High School
м. Київ, вул. Микільсько-Ботанічна, 14/7, 1-й поверх

За детальною інформацією звертайтеся за тел.: (050) 449-01-09
Техпідтримка: (050) 460-40-06
E-mail: [email protected]

Читати далі

Події

Перша міжнародна конференція з безоплатної правової допомоги у Києві

10-12 вересня 2019 року проходитиме перша Київська міжнародна конференція «Безоплатна правова допомога як інструмент соціальної справедливості».

Під час конференції буде презентований українських та міжнародний досвід з надання безоплатної правової допомоги, розглядатимуться моделі доступу до правової допомоги та правосуддя різних країн, відбудеться обмін кращими практиками у цій сфері. Обговорюватимуться тенденції розвитку систем правової допомоги та правові інновації, перспективи розбудови партнерських мереж заради покращення надання безоплатної правової допомоги та доступу до правосуддя у цілому світі.

У конференції візьмуть участь:

 • Денис Малюська, Міністр юстиції України
 • Роман Ващук, Посол Канади в Україні
 • Олексій Бонюк, директор Координаційного центру з надання правової допомоги
 • Лариса Бізо, президентка Канадського бюро міжнародної освіти, директорка проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні»
 • провідні експерти з надання правової допомоги та представники систем БПД України, а також Канади, Грузії, Ізраїлю, Німеччини, Нідерландів, Шотландії та Латвії
 • представники громадських організацій, правозахисники та адвокати, міжнародні партнери .

Організатори конференції:

Міністерство юстиції України,

Координаційний центр з надання правової допомоги,

Канадське бюро міжнародної освіти/проект «Доступна та якісна правова допомога в Україні».

Акредитація ЗМІ до 14:00 9 вересня за e-mail: [email protected] або за тел. (044) 481 71 06, (067) 411 52 92 (Тетяна Збиківська).

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.