Адвокати активно долучаються до співпраці із системою БПД - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Події

Адвокати активно долучаються до співпраці із системою БПД

Дата публікації:

Підбито підсумки ХІІI конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги, у Києваі та областях. За результатами конкурсу 627 правозахисників включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. Загалом на сьогодні в реєстрі 8 171 адвокат.

Читайте також: Система безоплатної правової допомоги запускає проєкт «Волонтер БПД»

Конкурс проходив відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 24.05.2021 р. № 1687/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги» з 28 травня по 2 серпня 2021 року. Це вже 13-ий такий відбір, проведений у межах залучення адвокатів до надання БВПД, починаючи із 2012 року. «Постійне проведення конкурсів із відбору адвокатів надзвичайно важливе для системи безоплатної правової допомоги. У нас є окремі райони, де взагалі немає адвокатів або є один. І коли виникає потреба в правовій допомозі, вони приїжджають до клієнтів із сусідніх районів. Якщо в певних категоріях цивільних та адміністративних справ ми можемо залучати до надання правової допомоги наших юристів, то в кримінальному процесі виключно адвокати можуть захищати клієнта», — зазначив виконувач обов’язків директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Як було уточнено, з 1 січня 2013 по 1 серпня цього року адвокати отримали 705,8 тис. доручень для захисту в кримінальних справах та у випадках затримання й арешту. Щодо представництва інтересів у судах або складання процесуальних документів у цивільних та адміністративних справах, то з 1 липня 2015 по 1 серпня 2021 року адвокати отримали 201,1 тис. доручень. У доробку правозахисників, які співпрацюють із системою БПД, — 1 276 випадків винесення виправдувального вироку або скасування обвинувального вироку та закриття провадження судом апеляційної (касаційної) інстанції. Є також чимало задоволених позовів про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, зміну розміру аліментів, усиновлення, встановлення фактів, що мають юридичне значення, стягнення моральної та матеріальної шкоди, завданої злочином, оскарження стягнення заборгованості за кредитом та багато інших справ.

«Ми постійно ведемо роботу з адвокатським середовищем, роз’яснюємо, що таке система безоплатної правової допомоги, які переваги співпраці з нами. Проводимо тренінги, семінари, організовуємо зустрічі та дискусії, що сприяють комунікації всередині правової спільноти», — додав Олександр Баранов.

Як відомо, Кабінет Міністрів України постановою від 12 травня 2021 року № 464 вніс зміни до Порядку і умов проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги. Серед змін — можливість проводити засідання конкурсної комісії дистанційно в режимі відеоконференції за умови наявності технічної можливості. Крім того, за рішенням комісії співбесіда з адвокатом може проводитися дистанційно в режимі відеоконференції за умови наявності технічної можливості.

Відповідно до Порядку сам конкурс проходив у два етапи, а обов’язковою умовою участі в ньому було проходження дистанційного курсу «Вступ до системи надання безоплатної правової допомоги».

Загалом для участі у конкурсі зареєструвалися 766 адвокатів, документи яких відповідають встановленим вимогам. Дистанційний курс успішно пройшли 704 з них (оцінка за результатами його проходження формується автоматично). Конкурсні комісії, окрім того, що розглянули документи адвокатів, також оцінили за критеріями стажу їх практичну діяльність, наявність або відсутність застосування до них дисциплінарних стягнень, а також результати проходження дистанційного курсу.

Другий етап конкурсу передбачав індивідуальні співбесіди адвокатів з конкурсною комісією. Ключовим при оцінюванні готовності претендентів до надання безоплатної правової допомоги стала їх мотивація, а також емоційна врівноваженість, комунікабельність та вміння представити приклади надання правової допомоги. Цього року вперше в деяких регіонах конкурс адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги, проходив у змішаному форматі — як офлайн, так і онлайн. Зокрема, в Києві, Донецькій, Луганській, Миколаївській, Волинській, Одеській областях адвокатам була надана можливість взяти участь у співбесіді дистанційно в режимі відеоконференції. За підсумками проходження дистанційного курсу, індивідуальних співбесід із конкурсними комісіями в регіонах та з урахуванням наданих оригіналів документів 627 адвокатів включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Події

Засвідчення співпраці з проектом пробації NORLAU

Опубліковано

on

От

Двадцять дев’ятого вересня в Києві ректор Національної школи суддів Микола Оніщук взяв участь у ІІІ Щорічній міжнародній конференції кримінальної юстиції «Покарання, яке змінює», спільно організованій проектом міжнародної технічної допомоги «Підтримка судової реформи в Україні через повномасштабне впровадження пробації в Україні» (далі — Проект пробації NORLAU), який діє за фінансової підтримки Королівства Норвегія, та Міністерством юстиції України з метою обговорення питань застосування альтернативних покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, ролі системи кримінальної юстиції та необхідних змін у законодавстві, зокрема, щодо умовно– дострокового звільнення, передових практик пробації і сучасних форм ресоціалізації засуджених.

Читайте також: Для ухвалення рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням думка потерпілої особи та висновок органу пробації не є вирішальними

Під час конференції відбулося урочисте підписання ректором Миколою Оніщуком та керівницею Проекту пробації NORLAU Сірі Фйортофт Меморандуму про співпрацю між Національною школою суддів України та Проектом пробації NORLAU. Зокрема, в межах угоди представники обох сторін домовилися про координацію спільних дій щодо професійного навчання та підвищення кваліфікації українських суддів у сфері пробації та застосування альтернативних видів покарань; надання експертної підтримки у розробці відповідних навчальних курсів для суддів; проведення лекцій з питань пробації у рамках існуючих навчальних програм НШСУ, сприяння обміну досвідом та ведення регулярного діалогу між сторонами.

На міжнародній конференції виступили Посол Норвегії в Україні Його Високоповажність Ерік Сведал, Міністр юстиції України Денис Малюська, Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова та Генеральний прокурор Норвегії Йорн Сігурд Меуруд, інші українські та іноземні представники і партнери Проєкту пробації NORLAU, науковці та міжнародні експерти.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

Турнір юних правознавців

Опубліковано

on

От

Міністерство освіти України продовжує активну роботу з обдарованою активною молоддю, учнями середньої школи. В рамках цієї співпраці 6—10 листопада в Одесі (на базі Національного університету «Одеська юридична академія», вул. Академічна, 2) відбудеться XIX Турнір юних правознавців. Запрошуємо до участі й нижче подаємо тематику турніру.

Читайте також: По 10 мінімальних зарплат отримають переможці конкурсу «Учитель року»

ЗАВДАННЯ XIX Всеукраїнського турніру
юних правознавців (2021—2022 навчальні роки)

1. Критерії ефективності закону: досконалості немає меж?

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

2. Обов’язки людини і громадянина: теоретичні моделі правового забезпечення та реалізації.

3. Розгляд справ незначної складності Верховним Судом: процесуальні умови та обмеження.

4. Енергія як об’єкт цивільних прав: проблеми правового регулювання.

5. Трансплантація та біоетика: взаємозв’язок VS взаємовиключення.

6. Договори у сфері інтелектуальної власності: особливості застосування.

7. Право на доступ до правосуддя: європейські стандарти та проблеми забезпечення в Україні.

8. Проблеми врегулювання спору за участю судді: вітчизняний і зарубіжний досвід.

9. Критика адвокатом учасників судового процесу: реалізація права на захист чи неповага до суду?

10. Кондикція і віндикація: проблеми співвідношення та розмежування.

11.Фідуціарні договори: гарантії забезпечення прав та законних інтересів сторін.

12.Майнові правовідносини подружжя в сучасному міжнародному сімейному праві: переваги і недоліки.

13. Неупереджений судовий розгляд як гарантія забезпечення прав людини: практичні аспекти реалізації.

14.Захист сімейних прав та інтересів дитини в цивільному судочинстві: перспективи і проблеми.

15. Нове районування областей України: успішне завершення реформи децентралізації публічної влади чи нові проблеми розвитку місцевого самоврядування?

Читайте також: Ще одна «освітня революція» — реформа освіти чи її руйнування?

Завдання на фінальний бій

1. 30-а річниця незалежності України: історико-правове значення та нові державотворчі виклики.

2. Діджиталізація публічного управління: стан і проблеми.

3. Суб’єкт права в мережі Інтернет: проблеми правового статусу.

4. Українське право й світові правові системи: взаємозв’язок національного та універсального. Директорат дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

«Марш за Київ»

Опубліковано

on

От

На минулому тижні в столиці пройшов об’єднаний «Марш за Київ» — акція за створення комфортних умов у місті для всіх.

Спочатку учасники маршу зібралися на площі Конституції біля Верховної Ради. Далі колони демонстрантів пішли повз урядовий квартал та Офіс Президента до будівлі КМДА. Загалом колон налічувалося 18, серед них колони за транспортну мобільність, за побудову велодоріжки, екологічна, антизабудовна тощо. Загалом організатори заявляли про участь в акції близько 2-х тисяч осіб.

Читайте також: У столиці пройшов «кліматичний марш»

Як ми уточнили, понад 40 громадських організацій Києва та міських ініціатив, які й організували перший об’єднаний «Марш за Київ», вимагали реалізувати в місті близько 100 реформ. Своїми спільними вимогами вони називали припинення незаконної забудови, реформу громадського транспорту та мобільності, розвиток самоврядування районних рад, чисту воду та повітря, а також новий Генеральний план.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

За словами організаторів, ця акція є громадянською та позапартійною, а тому на ній була заборонена будь-яка партійна символіка, прапори, згадки партій та прізвищ їхніх лідерів. На закінчення маршу його учасники організували рейв під Київською міською державною адміністрацією.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link