Адвокати активно долучаються до співпраці із системою БПД - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Події

Адвокати активно долучаються до співпраці із системою БПД

Дата публікації:

Підбито підсумки ХІІI конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги, у Києваі та областях. За результатами конкурсу 627 правозахисників включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. Загалом на сьогодні в реєстрі 8 171 адвокат.

Читайте також: Система безоплатної правової допомоги запускає проєкт «Волонтер БПД»

Конкурс проходив відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 24.05.2021 р. № 1687/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги» з 28 травня по 2 серпня 2021 року. Це вже 13-ий такий відбір, проведений у межах залучення адвокатів до надання БВПД, починаючи із 2012 року. «Постійне проведення конкурсів із відбору адвокатів надзвичайно важливе для системи безоплатної правової допомоги. У нас є окремі райони, де взагалі немає адвокатів або є один. І коли виникає потреба в правовій допомозі, вони приїжджають до клієнтів із сусідніх районів. Якщо в певних категоріях цивільних та адміністративних справ ми можемо залучати до надання правової допомоги наших юристів, то в кримінальному процесі виключно адвокати можуть захищати клієнта», — зазначив виконувач обов’язків директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Як було уточнено, з 1 січня 2013 по 1 серпня цього року адвокати отримали 705,8 тис. доручень для захисту в кримінальних справах та у випадках затримання й арешту. Щодо представництва інтересів у судах або складання процесуальних документів у цивільних та адміністративних справах, то з 1 липня 2015 по 1 серпня 2021 року адвокати отримали 201,1 тис. доручень. У доробку правозахисників, які співпрацюють із системою БПД, — 1 276 випадків винесення виправдувального вироку або скасування обвинувального вироку та закриття провадження судом апеляційної (касаційної) інстанції. Є також чимало задоволених позовів про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, зміну розміру аліментів, усиновлення, встановлення фактів, що мають юридичне значення, стягнення моральної та матеріальної шкоди, завданої злочином, оскарження стягнення заборгованості за кредитом та багато інших справ.

«Ми постійно ведемо роботу з адвокатським середовищем, роз’яснюємо, що таке система безоплатної правової допомоги, які переваги співпраці з нами. Проводимо тренінги, семінари, організовуємо зустрічі та дискусії, що сприяють комунікації всередині правової спільноти», — додав Олександр Баранов.

Як відомо, Кабінет Міністрів України постановою від 12 травня 2021 року № 464 вніс зміни до Порядку і умов проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги. Серед змін — можливість проводити засідання конкурсної комісії дистанційно в режимі відеоконференції за умови наявності технічної можливості. Крім того, за рішенням комісії співбесіда з адвокатом може проводитися дистанційно в режимі відеоконференції за умови наявності технічної можливості.

Відповідно до Порядку сам конкурс проходив у два етапи, а обов’язковою умовою участі в ньому було проходження дистанційного курсу «Вступ до системи надання безоплатної правової допомоги».

Загалом для участі у конкурсі зареєструвалися 766 адвокатів, документи яких відповідають встановленим вимогам. Дистанційний курс успішно пройшли 704 з них (оцінка за результатами його проходження формується автоматично). Конкурсні комісії, окрім того, що розглянули документи адвокатів, також оцінили за критеріями стажу їх практичну діяльність, наявність або відсутність застосування до них дисциплінарних стягнень, а також результати проходження дистанційного курсу.

Другий етап конкурсу передбачав індивідуальні співбесіди адвокатів з конкурсною комісією. Ключовим при оцінюванні готовності претендентів до надання безоплатної правової допомоги стала їх мотивація, а також емоційна врівноваженість, комунікабельність та вміння представити приклади надання правової допомоги. Цього року вперше в деяких регіонах конкурс адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги, проходив у змішаному форматі — як офлайн, так і онлайн. Зокрема, в Києві, Донецькій, Луганській, Миколаївській, Волинській, Одеській областях адвокатам була надана можливість взяти участь у співбесіді дистанційно в режимі відеоконференції. За підсумками проходження дистанційного курсу, індивідуальних співбесід із конкурсними комісіями в регіонах та з урахуванням наданих оригіналів документів 627 адвокатів включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Події

Нашумілий Закон №5572 про роялті. Руйнування міфів, розвіювання брехні. У Києві відбудеться пресконференція представників авторської організації та об’єднаної музичної індустрії

Опубліковано

on

От

24 січня 2022 року відбудеться пресконференція на тему «Перезапуск сфери зі збору та розподілу роялті за використання музики після прийняття закону України №5572». В рамках заходу представники авторської організації креативної індустрії, що представляє в Україні більше 100 млн творів світу і права біля 4 млн авторів – ГО «УААСП», та представники користувачів музичного контенту зустрінуться з медіа для розвінчання міфів щодо закону, який стосується авторських прав та виплати роялті, а також для оголошення про початок співпраці та підписання нових меморандумів щодо співпраці в сфері виплати винагороди.

На конференції будуть розглянуті такі питання:

 • переваги закону №5572 для українського шоу-бізнесу;
 • важливі кроки для належного впровадження закону;
 • співпраця з представниками користувачів музичного контенту та підписання меморандумів;
 • знищення корупції у сфері колективного управління та отримання роялті.

Мета зустрічі – простими словами пояснити, що відбувається навколо прийняття закону №5572, чому декотрі представники українського шоу-бізнесу виступають проти, для чого потрібно впровадити зміни в існуюче законодавство та яку вигоду від того отримають як автори, так і користувачі музики. Організаторами конференції буде оголошено бачення щодо впровадження прозорої системи ідентифікації, формування звітностей використаних творів, збору та розподілу роялті за використання музики.

Спікери та учасники:

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
 • Валерій Харчишин, генеральний директор ГО «УААСП», лідер гурту «Друга Ріка»;
 • Тарас Тополя, віце-президент Авторської ради ГО «УААСП», лідер гурту «Антитіла»;
 • Катерина Мяснікова, виконавчий директор Незалежної асоціації мовників України;
 • Яків Матвійчук, головний організатор та засновник фестивалю «Західфест»;
 • Максим Шульженко, керуючий партнер Stereo Plaza;
 • Наталія Петрівська, керівник GR-напрямку Асоціації рітейлерів України;
 • Дмитро Сидоренко, засновник фестивалю Atlas Weekend;
 • Ростислав Плахцінський, співзасновник фестивалю «Файне місто».

Місце проведення: Український кризовий медіа центр (УКМЦ)

Дата і час проведення: 24 січня 2022 року, з 11:00 до 12:30

Онлайн-трансляція буде відбуватися на сайті  Прес-центру УКМЦ.

Для акредитації представникам ЗМІ необхідно заповнити форму за посиланням та на місці при собі мати посвідчення журналіста. Якщо ви плануєте акредитуватися на місці – попередьте нас, будь ласка.

Контакти:

+380637635169 Анастасія Лавриненко

+380630625078 Анастасія Волокіта

Читати далі

Події

У Херсоні розпочав роботу перший фронт-офіс поліції

Опубліковано

on

От

Днями начальник Головного управління Національної поліції в Херсонській області Олександр Прокудін презентував перший фронт-офіс поліції в регіоні.

Читайте також: ЄС передав Нацполіції 10 мобільних лабораторій для інспекторів-криміналістів

Важливою особливістю нового фронт-офісу є його безбар’єрність, він адаптований під потреби всіх громадян, які бажають отримати якісний поліцейський сервіс. Олександр Прокудін розповів гостям, журналістам та представникам місцевої виконавчої влади про переваги фронт-офісу. Він розташований на першому поверсі Херсонського районного управління поліції, куди надходить більшість заяв та повідомлень від жителів обласного центру про злочини та правопорушення. Саме сюди цілодобово звертаються найбільше громадян і за консультаційною допомогою.

Читайте також: У регіонах України бракує поліцейських

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Фронт-офіс — це прозорий відкритий простір, облаштований приймальнею, черговою частиною, кімнатами для проведення слідчих дій, а також доставлення осіб. Працівники фронт-офісу пройшли спеціальне навчання й можуть швидко та професійно надати необхідну консультацію, записати людину на особистий прийом, сприяти у видачі довідок або витягів із реєстрів, прийняти звернення тощо. Окрім того є зручне ігрове місце для дітей, щоб батьки могли комфортно взаємодіяти з поліцією. Для громадян з інвалідністю облаштовано пандуси. Таким чином відвідувачі бачитимуть, як працюють поліцейські. Крім того, в приміщенні встановлена система відеомоніторингу Custody Records, що дасть змогу на належному рівні забезпечити дотримання прав громадян та ефективно реагувати на можливі порушення як з боку відвідувачів, так і поліцейських. «Довіра громадян є основним критерієм оцінки нашої діяльності. Переконаний, що робота фронт-офісу буде максимально результативною, а громадяни в комфортних умовах отримуватимуть якісні поліцейські послуги та за результатами звернення зможуть дати високу оцінку новому поліцейському сервісу», — підсумував Олександр Прокудін.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

VIII Legal Banking Forum відбудеться 16 лютого 2022 року в Києві

Опубліковано

on

От

Як банки та фінансові установи адаптувались до обмежень,  карантинів на інших викликів?

16 лютого на VIII Legal Banking Forum та Церемонії нагородження «Банки року — 2022» можна знайти відповіді на ці питання, зустріти професіоналів банківської галузі та отримати поради від юристів, що спеціалізуються на банківському праві.

На Форумі головний фокус обговорення буде зосереджений на темах:

 • інновацій;
 • регуляторної політики;
 • роботи з проблемними активами;
 • відповідальності в банківському секторі.

Тож, якщо ви:

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
 • спеціаліст з диджиталізації та IT;
 • представник банківського сектору;
 • юрист, який працює з банками, їх засновниками та клієнтами;
 • топ-менеджер чи акціонер банку,

цей Форум для вас!

Програма за посиланням

Дата проведення: 16 лютого 2022 року

Час проведення: 9:30–21:00

Місце проведення: готель «Прем’єр Палац» (м. Київ, бульв. Т.Шевченка / вул. Пушкінська, 5-7/29) / онлайн

Організатор: газета «Юридична практика»

Співорганізатор: «Фінансовий клуб»

Контакти:

Наталiя Булко, оплата участі

(067) 238-83-08, [email protected]

Марина Бахолдіна, координатор Форуму

(063) 344-23-43, [email protected]

Мар’яна Скорук, керівник івент-відділу

(067) 292 38 72, [email protected]

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link