Connect with us

Події

«Барнахус» запрацював у Миколаєві

Опубліковано

Пілотний проект із впровадження моделі «Барнахус» для дітей, які постраждали від насильства, стартував у Миколаєві. Це друге місто в Україні, де відкрився Центр захисту та соціально-психологічної підтримки в процесі правосуддя дітей, які постраждали або стали свідками насильства, що працюватиме за моделлю Барнахус. Перший такий заклад почав роботу у червні цього року на Вінниччині.

Читайте також: Захист прав дитини під час слідства

«Діти, які стали потерпілими або свідками злочину, потребують особливої підтримки. Тож проект «Барнахус» має на меті забезпечити: 1) безпечне середовище для дітей і підлітків, що стали потерпілими або свідками злочину; 2) необхідні умови в одному місці для надання медичної, психологічної, правової допомоги, соціального супроводу, забезпечення інших потреб та інтересів дітей; 3) атмосферу, з урахуванням вікових та психологічних особливостей, що сприяє зниженню психологічної напруги та захищає дитину від повторної травматизації під час здійснення необхідних дій у межах кримінального процесу, зокрема під час співбесід зі слідчими. Адже психологічний стан дитини часто має вирішальне значення для успішного отримання необхідної інформації від неї», — зазначає заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць.

Презентація ініціативи в Миколаєві відбулася у форматі круглого столу, де говорили про мету та перспективи проекту, його першочергові та довгострокові завдання. Керівниця програми захисту дітей Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Наїра Аветісян зауважила, що в Україні є багато різних організацій та установ, які надають послуги для попередження чи захисту від насильства, в тому числі щодо дітей. Однак коли ці суб’єкти не діють разом — дитина проходить через кілька установ і змушена щоразу розповідати травматичну ситуацію різним особам, в різних місцях та у поєднанні з різними методами збору інформації. Як наслідок — покази дитини можуть відрізнятися й надалі бути дискредитовані, а сама дитина зазнає повторної травматизації.

На вирішення цього питання, серед іншого, й спрямоване створення центру за моделлю Барнахус. Його ідея полягає в міждисциплінарності — для захисту прав разом працюють спеціалісти різних сфер, надаючи необхідну підтримку дитині, яка стала свідком або постраждала від насильства. Йдеться, в першу чергу, про психологічну, медичну, соціальну і юридичну підтримку. Разом із тим, спеціалісти центру будуть сприяти правосуддю, дружньому до дитини, — створювати максимально нетравматичне середовище, в якому вона зможе надати повну інформацію, необхідну для розслідування.

Як зазначив виконувач обов’язків директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов, захист прав дитини є одним із ключових питань у роботі системи безоплатної правової допомоги. Діти є однією з категорій осіб, що мають право на безоплатне отримання всіх видів правових послуг. Для них проводиться багато правопросвітницьких заходів, а з 2019 року на базі системи реалізується пілотний проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення». «Ми бачимо впровадження моделі Барнахус як продовження орієнтації на дитиноцентричність послуг. Це — можливість захистити дітей, які постраждали від насильства, від зайвого травматизму. Їм не потрібно буде ходити від однієї організації до іншої, адже зацікавлені сторони самі приходитимуть до неї, щоб вирішити її проблеми. Це — проект, який, у першу чергу, захищає інтереси дитини. Тож ми докладаємо всіх зусиль для його успішної реалізації, в тому числі і в напрямі проведення навчальних заходів для партнерів», — зауважив Олександр Баранов.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.