Connect with us

Події

Допит та підслідність. Проблемні аспекти розслідування і судового розгляду справ у період воєнного стану

Опубліковано

Третього травня відбувся круглий стіл «Проблемні аспекти розслідування та судового розгляду справ у період воєнного стану: допит та підслідність», організований спільно Національною школою суддів України, Тренінговим центром прокурорів України, Консультативною місією Європейського Союзу (КМЄС) в Україні та проектом Ради Європи «Зміцнення прав людини в системі кримінальної юстиції України».

Читайте також: Допит у суді особи, яка набула статусу потерпілого, за правилами допиту свідка не є істотним порушенням вимог КПК

Вітальними промовами фахову дискусію відкрили начальниця відділу наукових досліджень проблем судочинства та науково-методичного забезпечення суддівської освіти Національної школи суддів України Тетя на Фулей , директорка Тренінгового центру прокурорів України Олеся Отраднова і керівник відділу з питань прокуратури та судової влади Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) в Україні Гідо Острайш. Робота круглого столу складалася з двох тематичних сесій, під час яких його учасники мали можливість прослухати доповіді запрошених експертів. Модерацію сесій здійснювали заступник директора Тренінгового центру прокурорів України Андрій Орлеан та суддя Жовтневого районного суду міста Дніпра, викладач НШСУ Максим Ходаківський.

У ході першої сесії начальники відділів Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора Станіслав Петренко та Владислав Ігнатенко докладно висвітлили проблемні питання щодо допиту в кримінальному процесі в період воєнного стану, визначення підслідності, застосування частини 4 статті 28 КПК.

Читайте також: Довічне позбавлення волі жінкам – лише за сукупністю вироків

Другу сесію круглого столу організатори присвятили обговоренню виключно однієї важливої й актуальної теми – «OSINT: автоматизований збір інформації, використання віртуальної особистості». Спікерами цієї частини фахової дискусії виступили судді Владислав Овсянніков та Михайло Зімін. Додамо, що після кожної тематичної сесії учасники мали змогу обговорити зі спікерами питання, які були предметом їхніх виступів.

У круглому столі взяли участь судді, представники Тренінгового центру прокурорів України, Національної школи суддів України, департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора, Консультативної місії Європейського Союзу в Україні та проекту Ради Європи «Зміцнення прав людини в системі кримінальної юстиції України». Від Національної школи суддів України в організації та проведенні круглого столу також взяли участь працівниці установи Тамара Закревська та Юлія Найденко.

Підготував Максим Бондар,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.