Connect with us

Події

Розпочався VІІ Національний конкурс на краще юридичне видання

Опубліковано

На третьому засіданні Організаційного комітету VІІ Національного конкурсу на краще юридичне видання (далі – Конкурс), що відбулось 1 травня 2024 року, уточнено терміни проведення окремих конкурсних заходів (нормативні документи – додаються), остаточно затверджено перелік конкурсних комісій та установ, на базі яких вони будуть працювати, обрано їх голів (співголів). Зокрема:

першої конкурсної комісії

(за номінаціями – юридичні колективні монографічні видання; юридичні індивідуальні монографічні видання)

Скрипнюка Олександра Васильовича, директора Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, доктора юридичних наук, професора, академіка Національної академії правових наук України, Заслуженого юриста України;

другої конкурсної комісії

(за номінаціями – юридичні підручники; навчальні посібники/практикуми, курси лекцій, хрестоматії та інше)

Бошицького Юрія Ладиславовича, ректора Київського університету права НАН України, кандидата юридичних наук, професора, Заслуженого юриста України;

Коваленка Валентина Васильовича, першого заступника голови Київської міської організації Союзу юристів України, доктора юридичних наук, професора, члена-кореспондента Національної академії правових наук України, Заслуженого юриста України;

третьої конкурсної комісії

(за номінаціями – збірники нормативних актів, коментарі, довідники та інше/науково-популярні, науково-практичні і довідкові видання у галузі права; періодичні юридичні видання/часописи тощо)

Мельничук Наталію Олексіївну, заступницю директорки Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, докториню юридичних наук, професорку, Заслуженого юриста України;

Демського Сергія Едуардовича, заступника директора державного підприємства «Голос України», Заслуженого юриста України;

четвертої конкурсної комісії

(за номінацією: аспірантські та студентські наукові публікації у періодичних юридичних виданнях)

Лазура Ярослава Володимировича, декана юридичного факультету Ужгородського національного університету, доктора юридичних наук, професора;

Костицького Василя Васильовича, народного депутата України І, ІІ, ІІІ скликань, доктора юридичних наук, професора, академіка Національної академії правових наук України, Заслуженого юриста України.

Керівникам конкурсних комісій рекомендовано провести до 20 травня 2024 року перші засідання конкурсних комісій, на яких затвердити: пропозиції щодо персонального складу конкурсних комісій; плани роботи конкурсних комісій; списки фахівців, що залучатимуться до експертизи юридичних видань; робочі групи з питань конкурсу (за необхідності) відповідно до Положення про конкурсні комісії по розгляду й оцінці юридичних видань.

Оприлюдненням в медіа юридичного спрямування, розміщенням на сайтах Світового конгресу українських юристів та Союзу юристів України повідомлення Оргкомітету про умови проведення VІІ Національного конкурсу на краще юридичне видання (додаються) останній вважається розпочатим.

 

О. Сухоруков,
секретар Оргкомітету конкурсу


Додаток 1
до постанови 2 засідання Оргкомітету
від 20.03.2024, пр. № 2 зі змінами від 01.05.2024

УМОВИ
проведення VІІ Національного конкурсу
на краще юридичне видання

VІІ Національний конкурс на краще юридичне видання (далі Конкурс) проводиться Світовим конгресом українських юристів спільно із Союзом юристів України при участі видавництв юридичної літератури, вищих навчальних закладів і наукових установ, юридичних фірм, громадсько-професійних об’єднань правників, благодійних організацій і фондів (за згодою).

Головною метою Конкурсу є сприяння розвитку української юридичної науки та освіти, підвищенню якості підготовки і видання наукової, навчальної, популярної і періодичної літератури в галузі права.

Конкурс вважається розпочатим після оприлюднення в медіа юридичного спрямування повідомлення Оргкомітету про умови його проведення.

На Конкурс приймаються опубліковані юридичні видання, а також видання, що оприлюднені за допомогою електронних засобів (інтернет) у 2020/2021/2022/2023/2024 роках  і висунуті на Конкурс вченими радами навчальних закладів та наукових установ, дирекціями видавництв і редакційними колегіями періодичних видань, колективами авторів, а також окремими авторами.

Заяви щодо участі в Конкурсі приймаються до 1 липня 2024 року.

Заява складається у довільній формі і підписується керівником установи чи організації, автором або авторами, що висувають видання на Конкурс.

Заява повинна містити: 1) відомості про юридичну чи фізичну особу (повна назва, або ж прізвище, ім’я, по батькові і адреса), що надсилає видання на Конкурс; 2) відомості про авторів видання за формою: прізвище, ім’я, по батькові, вчений ступінь і наукове звання, місце основної роботи, адресу за місцем проживання або роботи, контактний телефон, адресу електронної пошти; 3) висновок вченої ради навчального закладу або відповідної наукової установи, рішення громадсько-професійної організації, дирекції видавництва, редакційної колегії, автора чи колективу авторів, що подають видання на Конкурс, із викладенням мотивів його висування; 4) відомості про наявність друкованих рецензій на видання з посиланням на джерела, де вони опубліковані (збірник, часопис тощо), а також додаються фотокопії рецензій; 5) вебпосилання на інтернет-ресурс, де розміщено видання (додається тверда копія).

Заяву з поміткою “Конкурс на краще юридичне видання” надсилають за номінаціями:

  • юридичні колективні монографічні видання
  • юридичні індивідуальні монографічні видання

– на адресу: Інститут держави і права імені В.М.Корецького НАН України, вулиця Трьохсвятительська, 4В, Київ, 02000;

  • юридичні підручники
  • навчальні посібники (практикуми, курси лекцій, хрестоматії та ін.)

– на адресу: Київський університет права НАН України, вулиця Академіка Доброхотова, 7А, Київ, 03142;

  • науково-популярні, науково-практичні і довідкові видання у галузі права (збірники нормативних актів, коментарі, довідники та ін.)
  • періодичні юридичні видання, часописи тощо

– на адресу: Навчально-науковий інститут права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, вулиця Володимирська, 60, Київ, 01033;

  • аспірантські та студентські наукові публікації у періодичних юридичних виданнях

– на адресу: Ужгородський національний університет, юридичний факультет, вулиця Капітульна, 26, Ужгород, Закарпатська область, 88000.

До заяви додаються два примірника видання, що заявляється для участі в Конкурсі (для періодичних видань – два примірника видання; для робіт у періодичних виданнях – два примірника фотокопії; для розміщених за допомогою електронних засобів видань – 1 примірник друкованої копії та примірник на електронному носії).

Надіслані видання учасникам Конкурсу не повертаються.

Результати Конкурсу підсумовуються до 1 жовтня 2024 року (визначення переможців і лауреатів, затвердження протоколів конкурсних комісій, протоколу Оргкомітету).

Переможцями Конкурсу визнаються кращі видання (їх автори, видавництва), що відповідають концептуальним засадам гуманітарної науки та освіти України, типовим навчальним планам і програмам Міністерства освіти і науки України, вимогам вчених рад наукових і навчальних закладів щодо наукових правових досліджень, а також існуючим державним та визнаним міжнародним видавничим стандартам. При визначенні переможців Конкурсу у відповідних номінаціях враховуються  наукова і практична цінність видань, їх актуальність, доступність, видавнича і поліграфічна якість тощо.

Почесні відзнаки Конкурсу присуджуються юридичним виданням, у тому числі періодичним, які визнані переможцями Конкурсу. Їх автори нагороджуються Дипломами Світового конгресу і Союзу юристів України.

Переможці у номінації аспірантських та студентських наукових публікацій у періодичних юридичних виданнях відзначаються Дипломами Світового конгресу і Союзу юристів України.

Видання, що удостоєні Спеціальної відзнаки, є лауреатами Конкурсу і їх автори нагороджуються Дипломами Світового конгресу і Союзу юристів України.

Повідомлення про проведення церемонії нагородження, а також про підсумки VІІ Національного конкурсу на краще юридичне видання публікуються у періодичних юридичних виданнях напередодні Дня юриста.

Конкурс вважається закінченим після проведення церемонії нагородження переможців і лауреатів Конкурсу, яка відбувається під час відзначення професійного свята – Дня юриста.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.