Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Події

Доступ до публічної інформації як інструмент забезпечення права на інформацію та свободу слова

Опубліковано

on

У Києві пройшов круглий стіл з питань застосування законодавства про доступ до публічної інформації, організований Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини спільно з Офісом Ради Європи в Україні та ГО «Платформа прав людини».

«Якщо суди не створять єдиної практики, законодавство про доступ до публічної інформації не стане дієвим», — з таким меседжем до присутніх звернулася Омбудсмен Валерія Лутковська.

У свою чергу Ірина Кушнір, представниця Уповноваженого з питань дотримання права на інформацію та представництва в Конституційному Суді окреслила основні проблеми в застосуванні норм Закону України «Про доступ до публічної інформації», балансування конкуруючих прав, звернула увагу на необхідність застосування «трискладового тесту» при визначенні того, чи підлягає інформація розкриттю.

Під час круглого столу були представлені результати проведених аналізів судових рішень у справах про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 212-3 КУпАП («Порушення права на інформацію та права на звернення») та рішень Вищого адміністративного суду з питань доступу до публічної інформації, здійснених медіа-юристами ГО «Платформа прав людини». Зокрема, Олександр Бурмагін проаналізував 363 рішення судів першої інстанції та 31 — апеляційної у справах про адміністративні правопорушення за 2016 рік, протоколи за якими складають представники Уповноваженого з прав людини (ч. 1,2,4,7,8 ст. 212-3 КУпАП). За його даними, в 63% (229) справ провадження було закрито у зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення, в 15% (55 справ) — зафіксовано відсутність складу або події адміністративного правопорушення, у 12 % — (43 справи) накладено стягнення у вигляді штрафу, в 7% (27 справ) — протоколи повернуто для належного оформлення, в 3% (9 справ) осіб звільнено від відповідальності за малозначністю або винесено усне попередження.

Проаналізувавши практику ВАСУ медіа-юристка Людмила Опришко дійшла до висновку, що належне вирішення спору залежить від застосування правила про «трискладовий тест». «Відмова в наданні інформації є обґрунтованою в разі, якщо розпорядник у листі вказує, якому саме з інтересів загрожує розголошення запитуваної інформації, в чому полягає істотність шкоди цим інтересам від її розголошення, чому шкода від оприлюднення такої інформації переважає право громадськості знати цю інформацію в інтересах національної безпеки, економічного добробуту чи прав людини», — до такого висновку прийшов ВАСУ (п. 5.5. постанови пленуму від 29.09.2016 р. No 10 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства про доступ до публічної інформації»).

Ірина Кушнір також наголосила на можливості поглибити свої знання з обговорюваних питань за допомогою безкоштовних онлайн курсів, доступних на платформі Прометеус https://prometheus.org.ua/, та збірника практики ЄСПЛ щодо доступу до публічної інформації.

 

Підготував Олександр Радковський,

спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Події

Финансовый менеджмент 2.0: как взять финансы под контроль

Опубліковано

on

От

Приглашаем вас принять участие в интерактивной программе: Финансовый менеджмент 2.0: как взять финансы под контроль.

Которое состоится 20 – 21 апреля 2018 года в г. Харьков.

Авторская программа эксперта на рынке финансового менеджмента Любови Цымбал, основателя и генерального директора компании Finance Solutions Group.

Программа разработана для собственников, директоров и руководителей высшего звена, заинтересованных в развитие своего бизнеса.

На интенсиве Вы узнаете:

 1. Как управлять бизнесом при помощи ключевых финансовых показателях?
 2. Какие ошибки кроются в финансовой отчетности и какие последствия они приносят на принятие Вами управленческих решений?
 3. Как убедить сотрудников работать на финансовый результат бизнеса и научить их оценивать результативность и эффективность своих действий?

Поставьте себе вызов, и получите финансовые знания, благодаря которым ваш бизнес выйдет на новый уровень! Только знание базовых принципов и основных концепций финансового и бухгалтерского учета, способов составления основных форм финансовой отчетности, ключевых финансовых показателей и коэффициентов покажут реальную картину бизнеса на вчера, на сегодня и на завтра, а также предоставят возможность оперативно влиять на результативность и эффективность.

При раннем бронировании мест действует скидки!
Для всех участников до 01.04.18 действует скидка 15%!
А также, при бронировании участия в программе для трех участников от компании, четвертый БЕСПЛАТНО!

Внимание! Количество мест ограничено.

По всем вопросам обращайтесь к организатору мероприятия:
Анне Вирт, [email protected], 097 905 65 84,
viber: 38 067 442 42 66
Регистрация на интенсив доступна по ссылке:
http://fsg.ua/intensive

Приходите, будем рады вас видеть!

Читати далі

Події

Круглий стіл з онлайн-трансляцією на тему: “Сучасні загрози руйнування соціального страхування громадян в Україні”

Опубліковано

on

От

12 березня о 12:00 в Прес-центрі Інформаційного агентства “ЛігаБізнесІнформ” (Київ, вул. Парково-Сирецька, 23) відбудеться відкрите засідання Громадської ради Фонду соціального страхування України в форматі “круглий стіл” за участю представників регіональних управлінь та зацікавлених осіб на тему: “Сучасні загрози руйнування соціального страхування громадян в Україні”.

У заходах приймуть участь:

 1. Голова Громадської ради Фонду соціального страхування України Дмитро Сар’ян.
 2. Ілля Ківа, ГО “Всеукраїнський союз ветеранів АТО”.
 3. Сергій Павленко, Голова Всеукраїнської незалежної профспілки “Трудящі”.
 4. Народні депутати України.
 5. Представники Міністерства соціальної політики України.
 6. Представники Державної служби з питань праці.
 7. Представники Державної фіскальної служби.
 8. Члени Громадської ради Фонду соціального страхування України.
 9. Представники Правління та Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.
 10. Представники об’єднань роботодавців, профспілок і громадських організацій.
 11. Представники ініціативних груп від незаконно звільнених працівників Центрального апарату та обласних підрозділів ФССУ.
 12. Експерти з питань соціальної політики.

Громадська рада Фонду соціального страхування України під час заходу приверне увагу присутніх та громадськості до існуючих факторів, які загрожують руйнуванням соціального страхування громадян України: звільнення спеціалістів вузької кваліфікації та прийняття на роботу працівників без відповідної освіти та фаху, “привласнення” Фонду та ручний режим управління їм Головою Правління, корупція, беззвітність та безконтрольність.

Також присутнім буде запропоновано долучитись до спільного напрацювання “дорожньої карти” для приведення системи соціального страхування згідно стандартів Соціальної Європейської Хартії та норм ЄС.

Контактна інформація для ЗМІ:
Олена
+38 097 823 64 63
e-mail: [email protected]

Читати далі

Події

E-декларування: юристи пропонують змінити законодавство

Опубліковано

on

Система електронного декларування має серйозні вади, які загрожують декларантам. Про це йшлося під час прес-конференції «Без вини винуваті: електронні декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування очима адвокатів і юристів», яка відбулася в Києві за участі представників юридичної спільноти.

Як заявив керуючий партнер юридичної фірми «ІНТРАСТ», адвокат Максим Болдін, правоохоронці почали активно застосовувати антикорупційне законодавство в частині декларування, що підтверджується стрімким зростанням за 2017 р. в порівнянні з 2016-им, числа зареєстрованих кримінальних проваджень за статтею 366-1 КК України (зростання в 20 разів — зі 100 до 1 962 проваджень) і складених адміністративних протоколів за ст. 172-6 КУАП (зростання в 40 разів — із 43 до 2559 протоколів).

Натомість адвокат Денис Лупашко зазначив, що аналіз антикорупційного законодавства в процесі захисту клієнтів компанії показав існування численних проблем для декларантів, пов’язаних із недосконалістю законодавчих норм, зокрема, відсутністю умислу в діях особи, якій пред’явлено звинувачення в декларуванні недостовірної інформації. При цьому, як зазначив партнер ЮФ «ІНТРАСТ», адвокат Сергій Маковецький, проблемою для декларанта може стати не лише заниження, але й завищення реальної вартості об’єкта декларування. А його колега Леонід Покрова наголосив на нечіткості формулювань окремих норм антикорупційного законодавства, що призводить до зловживань з боку правоохоронців.

Юристи також звертали увагу на той факт, що в умовах безсилля правоохоронної системи, вільний доступ до персональних даних суб’єктів декларування може стати предметом уваги з боку злочинних елементів і висловилися за необхідність внесення змін до законодавства щодо персоніфікації осіб, які цікавляться деклараціями чиновників і фіксації інформації про них («електронний слід») протягом певного періоду. Зокрема, як зазначив М. Болдін, якщо врахувати членів сімей декларантів, то сьогодні в зоні ризику знаходяться близько мільйона громадян України, персональні дані, інформація про майновий та фінансовий стан яких стали доступні завдяки електронного декларування та відкритого доступу до реєстрів прав.

У свою чергу керівник Центру правового аналізу та дослідження політичних ризиків Михайло Дяденко зазначив, що система електронного декларування не стала ефективним механізмом протидії корупції, про що свідчать відповідні антикорупційні рейтинги, а також думка українського бізнесу і суспільства. За словами експерта, чиновники-корупціонери обходять закон, записуючи належне їм майно на третіх осіб, і щоб протидіяти цьому необхідно переходити до впровадження щорічного декларування майнового стану усіма громадянами, як це й передбачено статтею 67 Конституції України.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді

 

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.