Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Події

Сучасна правова освіта і наука: тенденції розвитку

Опубліковано

on

Двадцять третього лютого в Навчально-науковому юридичному інституті НАУ вже традиційно за участі провідних вітчизняних та зарубіжних фахівців у сфері права — вчених, представників дипломатичних структур, керівників та фахівців юридичних установ, суддів відбулася VІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна університетська правова освіта і наука», приурочена до 85-річчя університету.

Відкриваючи конференцію, директор інституту Ірина Сопілко наголосила на важливості актуалізації питань модернізації правничої освіти та визначення основних сучасних тенденцій розвитку світового наукового й освітнього простору. «Вироблені в ході конференції пропозиції і рекомендації допоможуть усім успішно подолати проблеми, пов’язанні зі складним періодом реформування та створити всі необхідні умови для того, аби випускники університету були готові до виходу в глобалізований світ високих компетентностей і гострої конкуренції», – зазначила І. Сопілко.

Варто зазначити, що в конференції взяли участь Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Туреччина в Україні Йонет Джан Тезель, аташе з питань оборони Посольства США в Україні Квіне Уоффорде, аташе з питань оборони Посольства Казахстану в Україні Бекмуратов Саботе, аташе посольства Болгарії в Україні Любомир Родопскі. У своїх виступах дипломати наголошували на тому, що співпраця із посольствами й надалі сприятиме налагодженню освітніх і наукових зв’язків університету з вищими навчальними закладами зарубіжних країн.

Про підвищення якості юридичної освіти, яка залежить не лише від вищого навчального закладу, а й від шкільної підготовки майбутніх студентів, говорив у своєму виступі Юрій Завалевський – перший заступник директора Інституту модернізації змісту освіти МОН України, доктор педагогічних наук, професор.

Натомість директор Інституту законодавства Верховної Ради України, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрНУ Олександр Копиленко відзначив, що формування єдиного європейського дослідницького й освітянського простору передбачає зближення національних освітніх програм, їх приведення у відповідність з європейськими цінностями та законодавством, вимогами європейського ринку праці.

Перший дискусійний майданчик конференції передбачав обговорення тенденцій розвитку світового наукового та освітнього простору. У цьому форматі виступили професор (h.c.), президент Континентального клубу Європейського Союзу в Києві Олів’є Ведрін (Франція), який проаналізував вплив глобалізації на освітні процеси; Грієрсон Лорен – президент, директор програми Левітт інституту міжнародного розвитку в Україні (США) зупинився на проблемах, пов’язаних із практичною підготовкою юристів; Тадеуш Попковський – керівник навчальних програм Міжнародного університету логістики і транспорту у Вроцлаві поділився з присутніми досвідом польських ВНЗ по підготовці конкурентоздатних фахівців для сучасного ринку праці; Нурул Ашікін Шамсурі – програмний директор Фонду Ювіта (JUWITA), магістр міжнародного господарського права змістовно розповіла про внесок системи вищої освіти Малайзії в реалізацію державної програми розвитку «Transformasi Nasional 2050» (TN50), а Йозеф Зятько – президент Європейського інституту безперервної освіти, проректор з міжнародних зв’язків високої школи менеджменту і зв’язку ознайомив учасників конференції з особливостями організації наукових заходів у Словаччині.

Другий дискусійний майданчик передбачав обговорення проблем університетської юридичної науки і практики в контексті європейської інтеграції. У цьому форматі були заслухані ґрунтовні доповіді Михайла Шумила – доктора юридичних наук, старшого наукового співробітника Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАНУ, який розповів про перепони на шляху пенсійної реформи в Україні; Володимира Удовиченка – керівника Офісу реформ Київської області (експерта з питань децентралізаційної реформи), представника України в конгресі місцевих та регіональних влад Європи, доктора економічних наук, який переконував учасників конференції у перевагах децентралізації та ділився власним «рецептом», як стати мером.

Третій дискусійний майданчик передбачав обмін думками щодо модернізації правничої освіти. У цьому форматі виступили: Антон Монаєнко – директор Центру східноєвропейського права Інституту законодавства Верховної Ради України, доктор юридичних наук, професор, Оксана Музика-Стефанчук – доктор юридичних наук, професор, провідний науковий співробітник НДЧ Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У подальшій дискусії взяли участь провідні вітчизняні вчені в галузі юриспруденції, зокрема, Анатолій Колодій – директор Навчально-наукового юридичного інституту Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, доктор юридичних наук, член-кореспондент НАПрНУ, академік Академії наук вищої школи України; Михайло Лошицький – ректор Національної академії прокуратури України, доктор юридичних наук, професор; Юрій Волошин – завідувач кафедри міжнародного права Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Національного авіаційного університету, доктор юридичних наук, професор; Андрій Новицький — доктор юридичних наук, професор Університету державної фіскальної служби України; Наталя Новицька — доктор юридичних наук, старший науковий співробітник Університету державної фіскальної служби України; Вікторія Вовк – доктор юридичних наук, професор Хмельницького університету управління та права.

Загалом же в конференції взяли участь 350 вчених, представників дипломатичних структур та юристів-практиків із 30 країн світу. Завдяки роботі конференції відбувся конструктивний діалог й обмін досягненнями, що є важливим кроком на шляху подолання кризових явищ у складний період реформування усіх сфер суспільного життя, сприяє розвитку відкритого і демократичного суспільства.

Підготував Ілля Мороз,

ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

Финансовый менеджмент 2.0: как взять финансы под контроль

Опубліковано

on

От

Приглашаем вас принять участие в интерактивной программе: Финансовый менеджмент 2.0: как взять финансы под контроль.

Которое состоится 20 – 21 апреля 2018 года в г. Харьков.

Авторская программа эксперта на рынке финансового менеджмента Любови Цымбал, основателя и генерального директора компании Finance Solutions Group.

Программа разработана для собственников, директоров и руководителей высшего звена, заинтересованных в развитие своего бизнеса.

На интенсиве Вы узнаете:

 1. Как управлять бизнесом при помощи ключевых финансовых показателях?
 2. Какие ошибки кроются в финансовой отчетности и какие последствия они приносят на принятие Вами управленческих решений?
 3. Как убедить сотрудников работать на финансовый результат бизнеса и научить их оценивать результативность и эффективность своих действий?

Поставьте себе вызов, и получите финансовые знания, благодаря которым ваш бизнес выйдет на новый уровень! Только знание базовых принципов и основных концепций финансового и бухгалтерского учета, способов составления основных форм финансовой отчетности, ключевых финансовых показателей и коэффициентов покажут реальную картину бизнеса на вчера, на сегодня и на завтра, а также предоставят возможность оперативно влиять на результативность и эффективность.

При раннем бронировании мест действует скидки!
Для всех участников до 01.04.18 действует скидка 15%!
А также, при бронировании участия в программе для трех участников от компании, четвертый БЕСПЛАТНО!

Внимание! Количество мест ограничено.

По всем вопросам обращайтесь к организатору мероприятия:
Анне Вирт, [email protected], 097 905 65 84,
viber: 38 067 442 42 66
Регистрация на интенсив доступна по ссылке:
http://fsg.ua/intensive

Приходите, будем рады вас видеть!

Читати далі

Події

Круглий стіл з онлайн-трансляцією на тему: “Сучасні загрози руйнування соціального страхування громадян в Україні”

Опубліковано

on

От

12 березня о 12:00 в Прес-центрі Інформаційного агентства “ЛігаБізнесІнформ” (Київ, вул. Парково-Сирецька, 23) відбудеться відкрите засідання Громадської ради Фонду соціального страхування України в форматі “круглий стіл” за участю представників регіональних управлінь та зацікавлених осіб на тему: “Сучасні загрози руйнування соціального страхування громадян в Україні”.

У заходах приймуть участь:

 1. Голова Громадської ради Фонду соціального страхування України Дмитро Сар’ян.
 2. Ілля Ківа, ГО “Всеукраїнський союз ветеранів АТО”.
 3. Сергій Павленко, Голова Всеукраїнської незалежної профспілки “Трудящі”.
 4. Народні депутати України.
 5. Представники Міністерства соціальної політики України.
 6. Представники Державної служби з питань праці.
 7. Представники Державної фіскальної служби.
 8. Члени Громадської ради Фонду соціального страхування України.
 9. Представники Правління та Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.
 10. Представники об’єднань роботодавців, профспілок і громадських організацій.
 11. Представники ініціативних груп від незаконно звільнених працівників Центрального апарату та обласних підрозділів ФССУ.
 12. Експерти з питань соціальної політики.

Громадська рада Фонду соціального страхування України під час заходу приверне увагу присутніх та громадськості до існуючих факторів, які загрожують руйнуванням соціального страхування громадян України: звільнення спеціалістів вузької кваліфікації та прийняття на роботу працівників без відповідної освіти та фаху, “привласнення” Фонду та ручний режим управління їм Головою Правління, корупція, беззвітність та безконтрольність.

Також присутнім буде запропоновано долучитись до спільного напрацювання “дорожньої карти” для приведення системи соціального страхування згідно стандартів Соціальної Європейської Хартії та норм ЄС.

Контактна інформація для ЗМІ:
Олена
+38 097 823 64 63
e-mail: [email protected]

Читати далі

Події

E-декларування: юристи пропонують змінити законодавство

Опубліковано

on

Система електронного декларування має серйозні вади, які загрожують декларантам. Про це йшлося під час прес-конференції «Без вини винуваті: електронні декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування очима адвокатів і юристів», яка відбулася в Києві за участі представників юридичної спільноти.

Як заявив керуючий партнер юридичної фірми «ІНТРАСТ», адвокат Максим Болдін, правоохоронці почали активно застосовувати антикорупційне законодавство в частині декларування, що підтверджується стрімким зростанням за 2017 р. в порівнянні з 2016-им, числа зареєстрованих кримінальних проваджень за статтею 366-1 КК України (зростання в 20 разів — зі 100 до 1 962 проваджень) і складених адміністративних протоколів за ст. 172-6 КУАП (зростання в 40 разів — із 43 до 2559 протоколів).

Натомість адвокат Денис Лупашко зазначив, що аналіз антикорупційного законодавства в процесі захисту клієнтів компанії показав існування численних проблем для декларантів, пов’язаних із недосконалістю законодавчих норм, зокрема, відсутністю умислу в діях особи, якій пред’явлено звинувачення в декларуванні недостовірної інформації. При цьому, як зазначив партнер ЮФ «ІНТРАСТ», адвокат Сергій Маковецький, проблемою для декларанта може стати не лише заниження, але й завищення реальної вартості об’єкта декларування. А його колега Леонід Покрова наголосив на нечіткості формулювань окремих норм антикорупційного законодавства, що призводить до зловживань з боку правоохоронців.

Юристи також звертали увагу на той факт, що в умовах безсилля правоохоронної системи, вільний доступ до персональних даних суб’єктів декларування може стати предметом уваги з боку злочинних елементів і висловилися за необхідність внесення змін до законодавства щодо персоніфікації осіб, які цікавляться деклараціями чиновників і фіксації інформації про них («електронний слід») протягом певного періоду. Зокрема, як зазначив М. Болдін, якщо врахувати членів сімей декларантів, то сьогодні в зоні ризику знаходяться близько мільйона громадян України, персональні дані, інформація про майновий та фінансовий стан яких стали доступні завдяки електронного декларування та відкритого доступу до реєстрів прав.

У свою чергу керівник Центру правового аналізу та дослідження політичних ризиків Михайло Дяденко зазначив, що система електронного декларування не стала ефективним механізмом протидії корупції, про що свідчать відповідні антикорупційні рейтинги, а також думка українського бізнесу і суспільства. За словами експерта, чиновники-корупціонери обходять закон, записуючи належне їм майно на третіх осіб, і щоб протидіяти цьому необхідно переходити до впровадження щорічного декларування майнового стану усіма громадянами, як це й передбачено статтею 67 Конституції України.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді

 

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.