Connect with us

Події

Сучасна правова освіта і наука: тенденції розвитку

Опубліковано

Двадцять третього лютого в Навчально-науковому юридичному інституті НАУ вже традиційно за участі провідних вітчизняних та зарубіжних фахівців у сфері права — вчених, представників дипломатичних структур, керівників та фахівців юридичних установ, суддів відбулася VІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна університетська правова освіта і наука», приурочена до 85-річчя університету.

Відкриваючи конференцію, директор інституту Ірина Сопілко наголосила на важливості актуалізації питань модернізації правничої освіти та визначення основних сучасних тенденцій розвитку світового наукового й освітнього простору. «Вироблені в ході конференції пропозиції і рекомендації допоможуть усім успішно подолати проблеми, пов’язанні зі складним періодом реформування та створити всі необхідні умови для того, аби випускники університету були готові до виходу в глобалізований світ високих компетентностей і гострої конкуренції», – зазначила І. Сопілко.

Варто зазначити, що в конференції взяли участь Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Туреччина в Україні Йонет Джан Тезель, аташе з питань оборони Посольства США в Україні Квіне Уоффорде, аташе з питань оборони Посольства Казахстану в Україні Бекмуратов Саботе, аташе посольства Болгарії в Україні Любомир Родопскі. У своїх виступах дипломати наголошували на тому, що співпраця із посольствами й надалі сприятиме налагодженню освітніх і наукових зв’язків університету з вищими навчальними закладами зарубіжних країн.

Про підвищення якості юридичної освіти, яка залежить не лише від вищого навчального закладу, а й від шкільної підготовки майбутніх студентів, говорив у своєму виступі Юрій Завалевський – перший заступник директора Інституту модернізації змісту освіти МОН України, доктор педагогічних наук, професор.

Натомість директор Інституту законодавства Верховної Ради України, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрНУ Олександр Копиленко відзначив, що формування єдиного європейського дослідницького й освітянського простору передбачає зближення національних освітніх програм, їх приведення у відповідність з європейськими цінностями та законодавством, вимогами європейського ринку праці.

Перший дискусійний майданчик конференції передбачав обговорення тенденцій розвитку світового наукового та освітнього простору. У цьому форматі виступили професор (h.c.), президент Континентального клубу Європейського Союзу в Києві Олів’є Ведрін (Франція), який проаналізував вплив глобалізації на освітні процеси; Грієрсон Лорен – президент, директор програми Левітт інституту міжнародного розвитку в Україні (США) зупинився на проблемах, пов’язаних із практичною підготовкою юристів; Тадеуш Попковський – керівник навчальних програм Міжнародного університету логістики і транспорту у Вроцлаві поділився з присутніми досвідом польських ВНЗ по підготовці конкурентоздатних фахівців для сучасного ринку праці; Нурул Ашікін Шамсурі – програмний директор Фонду Ювіта (JUWITA), магістр міжнародного господарського права змістовно розповіла про внесок системи вищої освіти Малайзії в реалізацію державної програми розвитку «Transformasi Nasional 2050» (TN50), а Йозеф Зятько – президент Європейського інституту безперервної освіти, проректор з міжнародних зв’язків високої школи менеджменту і зв’язку ознайомив учасників конференції з особливостями організації наукових заходів у Словаччині.

Другий дискусійний майданчик передбачав обговорення проблем університетської юридичної науки і практики в контексті європейської інтеграції. У цьому форматі були заслухані ґрунтовні доповіді Михайла Шумила – доктора юридичних наук, старшого наукового співробітника Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАНУ, який розповів про перепони на шляху пенсійної реформи в Україні; Володимира Удовиченка – керівника Офісу реформ Київської області (експерта з питань децентралізаційної реформи), представника України в конгресі місцевих та регіональних влад Європи, доктора економічних наук, який переконував учасників конференції у перевагах децентралізації та ділився власним «рецептом», як стати мером.

Третій дискусійний майданчик передбачав обмін думками щодо модернізації правничої освіти. У цьому форматі виступили: Антон Монаєнко – директор Центру східноєвропейського права Інституту законодавства Верховної Ради України, доктор юридичних наук, професор, Оксана Музика-Стефанчук – доктор юридичних наук, професор, провідний науковий співробітник НДЧ Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У подальшій дискусії взяли участь провідні вітчизняні вчені в галузі юриспруденції, зокрема, Анатолій Колодій – директор Навчально-наукового юридичного інституту Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, доктор юридичних наук, член-кореспондент НАПрНУ, академік Академії наук вищої школи України; Михайло Лошицький – ректор Національної академії прокуратури України, доктор юридичних наук, професор; Юрій Волошин – завідувач кафедри міжнародного права Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Національного авіаційного університету, доктор юридичних наук, професор; Андрій Новицький — доктор юридичних наук, професор Університету державної фіскальної служби України; Наталя Новицька — доктор юридичних наук, старший науковий співробітник Університету державної фіскальної служби України; Вікторія Вовк – доктор юридичних наук, професор Хмельницького університету управління та права.

Загалом же в конференції взяли участь 350 вчених, представників дипломатичних структур та юристів-практиків із 30 країн світу. Завдяки роботі конференції відбувся конструктивний діалог й обмін досягненнями, що є важливим кроком на шляху подолання кризових явищ у складний період реформування усіх сфер суспільного життя, сприяє розвитку відкритого і демократичного суспільства.

Підготував Ілля Мороз,

ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.