Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Події

Сучасна правова освіта і наука: тенденції розвитку

Опубліковано

on

Двадцять третього лютого в Навчально-науковому юридичному інституті НАУ вже традиційно за участі провідних вітчизняних та зарубіжних фахівців у сфері права — вчених, представників дипломатичних структур, керівників та фахівців юридичних установ, суддів відбулася VІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна університетська правова освіта і наука», приурочена до 85-річчя університету.

Відкриваючи конференцію, директор інституту Ірина Сопілко наголосила на важливості актуалізації питань модернізації правничої освіти та визначення основних сучасних тенденцій розвитку світового наукового й освітнього простору. «Вироблені в ході конференції пропозиції і рекомендації допоможуть усім успішно подолати проблеми, пов’язанні зі складним періодом реформування та створити всі необхідні умови для того, аби випускники університету були готові до виходу в глобалізований світ високих компетентностей і гострої конкуренції», – зазначила І. Сопілко.

Варто зазначити, що в конференції взяли участь Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Туреччина в Україні Йонет Джан Тезель, аташе з питань оборони Посольства США в Україні Квіне Уоффорде, аташе з питань оборони Посольства Казахстану в Україні Бекмуратов Саботе, аташе посольства Болгарії в Україні Любомир Родопскі. У своїх виступах дипломати наголошували на тому, що співпраця із посольствами й надалі сприятиме налагодженню освітніх і наукових зв’язків університету з вищими навчальними закладами зарубіжних країн.

Про підвищення якості юридичної освіти, яка залежить не лише від вищого навчального закладу, а й від шкільної підготовки майбутніх студентів, говорив у своєму виступі Юрій Завалевський – перший заступник директора Інституту модернізації змісту освіти МОН України, доктор педагогічних наук, професор.

Натомість директор Інституту законодавства Верховної Ради України, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрНУ Олександр Копиленко відзначив, що формування єдиного європейського дослідницького й освітянського простору передбачає зближення національних освітніх програм, їх приведення у відповідність з європейськими цінностями та законодавством, вимогами європейського ринку праці.

Перший дискусійний майданчик конференції передбачав обговорення тенденцій розвитку світового наукового та освітнього простору. У цьому форматі виступили професор (h.c.), президент Континентального клубу Європейського Союзу в Києві Олів’є Ведрін (Франція), який проаналізував вплив глобалізації на освітні процеси; Грієрсон Лорен – президент, директор програми Левітт інституту міжнародного розвитку в Україні (США) зупинився на проблемах, пов’язаних із практичною підготовкою юристів; Тадеуш Попковський – керівник навчальних програм Міжнародного університету логістики і транспорту у Вроцлаві поділився з присутніми досвідом польських ВНЗ по підготовці конкурентоздатних фахівців для сучасного ринку праці; Нурул Ашікін Шамсурі – програмний директор Фонду Ювіта (JUWITA), магістр міжнародного господарського права змістовно розповіла про внесок системи вищої освіти Малайзії в реалізацію державної програми розвитку «Transformasi Nasional 2050» (TN50), а Йозеф Зятько – президент Європейського інституту безперервної освіти, проректор з міжнародних зв’язків високої школи менеджменту і зв’язку ознайомив учасників конференції з особливостями організації наукових заходів у Словаччині.

Другий дискусійний майданчик передбачав обговорення проблем університетської юридичної науки і практики в контексті європейської інтеграції. У цьому форматі були заслухані ґрунтовні доповіді Михайла Шумила – доктора юридичних наук, старшого наукового співробітника Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАНУ, який розповів про перепони на шляху пенсійної реформи в Україні; Володимира Удовиченка – керівника Офісу реформ Київської області (експерта з питань децентралізаційної реформи), представника України в конгресі місцевих та регіональних влад Європи, доктора економічних наук, який переконував учасників конференції у перевагах децентралізації та ділився власним «рецептом», як стати мером.

Третій дискусійний майданчик передбачав обмін думками щодо модернізації правничої освіти. У цьому форматі виступили: Антон Монаєнко – директор Центру східноєвропейського права Інституту законодавства Верховної Ради України, доктор юридичних наук, професор, Оксана Музика-Стефанчук – доктор юридичних наук, професор, провідний науковий співробітник НДЧ Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У подальшій дискусії взяли участь провідні вітчизняні вчені в галузі юриспруденції, зокрема, Анатолій Колодій – директор Навчально-наукового юридичного інституту Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, доктор юридичних наук, член-кореспондент НАПрНУ, академік Академії наук вищої школи України; Михайло Лошицький – ректор Національної академії прокуратури України, доктор юридичних наук, професор; Юрій Волошин – завідувач кафедри міжнародного права Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Національного авіаційного університету, доктор юридичних наук, професор; Андрій Новицький — доктор юридичних наук, професор Університету державної фіскальної служби України; Наталя Новицька — доктор юридичних наук, старший науковий співробітник Університету державної фіскальної служби України; Вікторія Вовк – доктор юридичних наук, професор Хмельницького університету управління та права.

Загалом же в конференції взяли участь 350 вчених, представників дипломатичних структур та юристів-практиків із 30 країн світу. Завдяки роботі конференції відбувся конструктивний діалог й обмін досягненнями, що є важливим кроком на шляху подолання кризових явищ у складний період реформування усіх сфер суспільного життя, сприяє розвитку відкритого і демократичного суспільства.

Підготував Ілля Мороз,

ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Події

Освітній семінар “Швеція – відкриті торгові ворота”

Опубліковано

on

От

Представляєте креативні індустрії та бажаєте вийти зі своїм продуктом на ринки Швеції?

Запрошуємо виробників меблів, домашнього декору, одягу, посуду, взуття та аксесуарів на освітній семінар «Швеція – відкриті торгові ворота», що пройде в рамках 7-го Шведсько-українського бізнес-форуму* (Sweden-Ukraine Business Forum) у Києві.

Під час семінару ви отримаєте практичну інформацію стосовно експортних процедур, угод про торгівлю, правил і вимог ЄС, зокрема щодо походження товарів, сертифікатів і стандартів. Окрім того, дізнаєтеся більше про ринки Швеції, умови ведення бізнесу, основні позиції шведського імпорту, особливості попиту шведських споживачів, а також поради щодо маркетингу.

Також учасникам буде представлено сервіс «Швеція – відкритi ворота торгівлі». Даний сервіс є єдиним інформаційним центром, створеним шведським урядом для іноземних компаній, що зацікавлені у експорті до Швеції та країн ЄС і бажають отримати прикладні знання стосовно питань, пов’язаних із виходом на ринок Швеції та Євросоюзу.

КОЛИ: 14 червня, 14:30 – 16:30

ДЕ: Київ, вул. Алли Тарасової, 5 (Hyatt Regency Kyiv)

ДЛЯ КОГО:

Виключно для малих та середніх підприємств, які працюють в підсекторах:

  • Мода та одяг (взуття, одяг, торби, сумки, наплічники, аксесуари);
  • Домашній декор (предмети побуту, предмети інтер’єру, посуд);
  • Меблі (дерев’яні для спальні, кухні та їх запчастин; стільці з дерева або металу, в тому числі – розкладні).

РЕЄСТРАЦІЯ – до 11 червня 2018 включно через особистий кабінет на сайті

ІНСТРУКЦІЯ з реєстрації на захід через особистий кабінет

Підтвердження Вашої участі ви отримаєте 12 червня на вказану в реєстраційній формі електронну пошту. Заявки на участь у заході, отримані після завершення реєстрації, не будуть розглядатись.

Джерело: Національна платформа МСБ

Читати далі

Події

Бізнес-Форум «Україна 2018: виклики та можливості»

Опубліковано

on

От

21-22 червня 2018 року у Харкові в конференц-секторі стадіону «Металіст», під оновленим брендом, вже вп’яте пройде Східноєвропейський Бізнес-Форум «Україна 2018: виклики та можливості».

У програмі форуму дві головні панельні дискусії. 

Перша розкриє головні тенденції, куди рухається європейський бізнес і як ці тенденції можна й треба використовувати українським підприємцям.

Друга дискусія – дискусія успішних українських підприємців. Ми запросили 7 спікерів із ТОР-20 списку FORBES України, які поділяться своїми історіями і секретами успіху.

Також буде проведено окремі панельні дискусії на найбільш гарячі для української економіки теми.

Крім того, учасники форуму матимуть змогу ознайомитися з виставковим майданчиком бізнес-інновацій, який стане платформою для B2B переговорів; взяти участь в Інвестиційному Салоні, який відвідають щонайменше 10 представників інвестиційних фондів та банків; послухати понад 40 спікерів і поспілкуватися з ними; познайомитися з 500+ іншими учасниками форуму і 1000+ відвідувачами виставки.

У рамках Форуму буде проведено також ЕнергоФорум, який продемонструє можливості залучення внутрішніх і зовнішніх інвестицій у проекти зеленої енергетики різного рівня.

Ще однією новинкою Форуму стане автоматична реєстрація його учасників на новому міжнародному інтернет-ресурсі для малого й середнього бізнесу – маркетплейсі 4biz2.biz, який буде презентовано окремо.

І це далеко не все).

Уся інформація та реєстрація на Форум

Джерело: Національна платформа МСБ

Читати далі

Події

У київському ботсаду презентували «Парк корупції»

Опубліковано

on

У Національному ботанічному саду імені Гришка в Києві презентували проект «Парк корупції», який було профінансовано Європейським Союзом.

Організатори проекту, зокрема, представили журналістам першу конструкцію — 100-метровий надувний золотий батон. Усього в парку буде розміщено дев’ять таких надувних наметів загальною площею 700 кв. м, а також інтерактивні зони, зімбабвійські трильйони, український бурштин та інші експонати.

Як відзначається цей проект покликаний привернути увагу широкої аудиторії до проблеми корупції в Україні та в освітньо-розважальному форматі розповісти про її історії та про успішні кейси боротьби з нею. Відвідувачі «Парку корупції» також зможуть дізнатися про найяскравіші приклади боротьби з корупцією в світі і як працюють антикорупційні органи в інших країнах, за допомогою шолома віртуальної реальності опинитися в кімнаті, де необхідно провести обшук, знайти докази корупції й заарештувати підозрюваного, а також побачити вилучені спеціальними антикорупційними органами артефакти: автомобіль, який існує в єдиному екземплярі, танковий двигун, статуетку птаха вартістю понад 30 тисяч євро тощо.

Офіційно «Парк корупції» відкриється 1 червня і працюватиме впродовж трьох тижнів. Вхід у парк безкоштовний, але щоб у нього потрапити, необхідно оплатити вхід у ботанічний сад.

Підготував Кирило Ткаченко,
спеціально для ЮВУ

Читати далі

В тренді