Connect with us

Події

Мобільні телефони відслідковувати легко, месенджери – ні

Леонід Лазебний, журналіст, головний редактор інформаційно-правової платформи ActiveLex

Триває 9-й Kyiv Criminal Legal Forum Асоціації адвокатів України.

Впродовж першої сесії говорили про використання інфографіки під час розгляду кримінальних проваджень і правовий пуризм в заповненні адвокатських ордерів.

Одна з двох других сесій Форуму «Сучасні технології та комунікації у кримінальній юстиції» під модеруванням партнера АО «Barristers» Олексія Шевчука зібрала зірковий склад доповідачів з числа медійників і представників силових структур.

Генеральний продюсер телеканалу ZIK Наталія Влащенко докоряла силовикам за їхню войовничу пасивність у спілкуванні із засобами масової інформації – не йдуть на контакт і уникають відповідей, коли до них звертаються журналісти по коментарі.

В результаті – журналісти питають адвокатів, які відгукуються з більшим бажанням та гласно обстоюють свою позицію. Причому роблять це доказово і красномовно – чого не діждеш від прес-центрів силових структур. А потім останні закидають журналістам «однобоке» висвітлення.

Отже, органи досудового розслідування мають змінити своє ставлення, інакше їхній голос лишатиметься непочутим.

Власні ФБ-сторінки – тільки для обласних управлінь поліції

Заступник Міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко не спромігся навести статистики щодо того скільки притягнуто до відповідальності правоохоронців за порушення прав адвокатів і журналістів, хоча наголосив, що відновлено справу про побиття журналістів в Оболонському райвідділі поліції.

Всі гучні кримінальні справи обов’язково пов’язані з медіа, наголосив заступник Міністра, – якщо у підозрюваних чи обвинувачених є гроші і зв’язки з медіа, вони використовують для впливу на розслідування та досягнення певного юридичного результату, і кращим прикладом для цього є випадок із депутатом Р. Іванісовим, щодо якого в ЗМІ було організовано низку публікацій про його невинуватість, несправедливе засудження чи навіть відсутність події злочину.

Зі свого боку МВС намагається виключити будь-який вплив публічних висловлювань своїх співробітників на хід кримінальних проваджень, тому з наступного року ФБ-сторінки матимуть тільки обласні управління поліції, а нижчі ланки, і тим більше самі поліцейські, не матимуть можливості висловлюватися про винуватість підозрюваних, перебіг розслідувань чи рапортувати про свої успіхи.

Не проходять повз увагу МВС і прикрі випадки, коли співробітники системи на замовлення торгують інформацією, яку перехоплюють з каналів мобільного зв’язку. Нещодавно групу таких співробітників було викрито і затримано.

Досі не виконуються вимоги КПК про те, що особу необхідно впродовж року після прослуховування повідомляти особу, яку «слухали» про порушення її конституційних прав, зокрема осіб, які виявилися не причетними до злочинів.

Насамкінець А. Геращенко визнав, що 9 з 10-ти злочинів розкривають завдяки прослуховуванню.

9 з 10-ти злочинів розкриваються завдяки відслідковуванню мобільних телефонів

Тим часом, адвокат Amber Law Company Катерина Дробязко вважає, що електронні докази варто досліджувати більш ретельно, бо в контексті доказування створити такий доказ не складає проблеми. Будь-яка з програм, начебто, створена для жартів може прислужитися для підробки доказів. Приміром, існує додаток для підміни телефонного номера. Отримавши, вхідний дзвінок, абонент бачить певний вхідний номер, а насправді телефонують з іншого, причому у роздруку телефонних дзвінків також відображується «підроблений» номер. В таких випадках суддя попервах цілком підставно може вважати, що телефон «правильний».

Краще бути живим параноїком

Консультант ООН з питань інформаційної безпеки Володимир Безмалий додав, що нині, використовуючи сучасні технічні засоби (вартістю навіть не більше 2000 дол.) не складає проблеми підробити номер телефона  і навіть голос абонента, до чого доволі часто вдаються пранкери.

Тому цілком виправданою зараз є добре продумана «параноя» самозахисту в мобільній мережі. Особливо це стосується адвокатів, чиї розмови та маршрути пересування можуть цікавити багато кого і не для доброї справи.

Якщо адвокат має нещастя використовувати смартфон (як це роблять усі інші), то має блокувати його кодом як мінімум з 6 знаків, один з яких – буква. На додаток до цього слід використовувати дворівневу ідентифікацію кругом у комунікаційно-цифровому середовищі, в тому числі й щодо всіх адрес електронної пошти.

Під час важливих розмов слід складати всі телефони учасників у «чохол Фарадея», попередньо витягши батарею, бо сяде.

Обов’язково слід використовувати антивірус, бажано платний. А головне –  смартфон має бути як мінімум 2-річного віку. Старші моделі вже не дають можливість завантажувати програми, які гарантують повноцінний захист.

Цих правил варто дотримуватися і членам сім’ї, стосуються вони навіть собаки, адже дізнатися щоденний вечірній маршрут особи можна за інтернет-трекером домашнього улюбленця.

Форум триває. Докладніше про нього – читайте на LexInform наступного тижня.

Фото надане Асоціацією адвокатів України

Події

Презентація проекту «Надання консультацій громадянам вразливих груп населення із питань відновлення платоспроможності»

22 січня 2020 року о 12:30  відбудеться презентація проекту «Надання консультацій громадянам вразливих груп населення із питань відновлення платоспроможності» за адресою: «Укрінформ», вул. Богдана Хмельницького, 8/16, Київ.

Проект реалізовуватиметься Асоціацією правників України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранту, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору» (USAID FST).

Метою проекту є надання безкоштовних консультацій людям, які потребують підтримки із питань неплатоспроможності; підвищення поінформованості соціально вразливих категорій про процедури відновлення платоспроможності та про реструктуризацію кредитної заборгованості фізичних осіб; посилення залучення правничої спільноти до надання безкоштовної правничої допомоги соціально вразливим верствам населення; підготовка пропозицій щодо вдосконалення законодавства з питань неплатоспроможності фізичних осіб; передача напрацювань в рамках проекту представникам системи надання безоплатної правової допомоги та юридичним клінікам для врахування при консультуванні населення.

Модератор:

Юліан Хорунжий, керівник проекту, член Правління Асоціації правників України, старший партнер АО «Юридична фірма «Аріо».

До участі у заході запрошено:

Денис Малюська, Міністр юстиції України;

Валерія Коломієць, заступник Міністра юстиції України;

Роберт Бонд, керівник Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору»

Дмитро Наталуха, голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку;

Олександр Баранов, в.о. директора Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги;

Сергій Жуков, суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду;

Микола Лукашук, Голова Ради арбітражних керуючих України.

Увага! Попередня реєстрація та акредитація ЗМІ обов’язкова.

За додатковою інформацією звертайтесь за тел.: +380 (44) 492-88-48, або пишіть на e-mail: project@uba.ua. Контактна особа – Олександра Мотрич, менеджерка проекту.

План заходу буде надано пізніше, перелік запрошених уточняється та може бути доповнено.

Читати далі

Події

Залишилося 8 днів до найбільшої юридичної події України – освітнього курсу «Побудова системної юридичної фірми»

30 – 31 січня та 1 лютого 2020 року Leadership in Law проведе в Києві освітній курс «Побудова системної юридичної фірми».

Освітній курс для Партнерів юрфірм, юристів, директорів з розвитку, фінансів, маркетингу та PR.

Курс розробили та проведуть: Партнери, директори з розвитку, фінансів, маркетингу та PR Asters, Sayenko Kharenko, Ілляшев та Партнери, Advanter Group, LCF Law Group, TOTUM, ADER HABER, Pavlenko Legal Group, Evris, Ario Law Firm, Філіп Морріс Україна, Sofiya Law Firm та Lavrynovych & Partners Law Firm, ZAKONONLINE.

Теми:

 • “Основи побудови системного юрбізнесу” – Партнер ТОП-ової юрфірми,
 • “Маркетинг та маркетингові комунікацію юридичної фірми” – Андрій Длігач (Advanter Group),
 • “Клієнтоорієнтованість” – Віталій Бурдак (Pavlenko Legal Group),
 • “Як маркетинг впливає на прибуток юриста: лайфхаки від маркетолога лідера ринку” – Вікторія Єсауленко (Asters),
 • “Принципи побудови команди” – Ірина Чегринцева (Evris),
 • “Бренд юридичної фірми та створення цінності” – Юлія Фурманова (LCF) та Олександра Павленко (Pavlenko Legal Group),
 • “Портфель послуг та розвиток практик” – Євгеній Солодко (Sayenko Kharenko) та Елеонора Салова (ADER HABER),
 •  “Маркетолог та продажі в юридичній фірмі” – Катерина Андреєва («Ілляшев та Партнери»),
 • “Портфель послуг та розвиток практики” – Юрій Хапко (ЮФ TOTUM),
 • “Партнерство та організаційна структура юридичної фірми” – Олександр Поліводський (Sofiya Law Firm),
 • “PR та маркетинг: синергія для зростання” – Анастасія Жуліна (Evris),
 •  “Управління репутацією юрфірми” – Володимир Бойко (Ario Law Firm),
 • “Як зберегти та утримати клієнта: інсайти від корпорацій” – Тетяна Скупова (Філіп Морріс Україна),
 •  “Керуючий партнер: функції, роль та призначення” – Максим Лавринович (Lavrynovych & Partners Law Firm),
 • “Ідеальний спікер: як юристу стати медійним обличчям?” – Ірина Главацька (Радіо «Київ»),
 • “Як юристу максимально ефективно використовувати соцмережі для розбудови особистого бренду” – Олег Киричук (Asters),
 • “ІТ інновації для підвищення ефективності діяльності юридичної фірми”. – Олександр Берназюк (ZAKONONLINE).

 

ДЕТАЛІ, РОЗКЛАД та РЕЄСТРАЦІЯ

Читати далі

Події

Трансформація лідерства та нові інструменти управління. Майстер-клас ААУ

Шановні колеги!

Комітет ААУ з медіаправа запрошує жінок-керівників на майстер-клас “Трикстер: лідерство в епоху змін”, під час якого Ви дізнаєтесь про трансформацію лідерства та нові інструменти управління.

Сьогодні трикстерами називають лідерів нового покоління. Місія трикстера – нести нове і міняти систему.

У бізнесі трикстери – це трабл-шутери і менеджери змін, провокатори, які не визнають правил, ініціюють зміни навколо себе, для яких все “неможливоє можливо”, це масштабні особистості з глобально-детальним мисленням – в кращому своєму прояві.

Під час майстер-класу Ви дізнаєтесь про: 

 • Трикстер – як новий тип лідера і чому за ним майбутнє?
 • Стратегії та інструменти управління, які допомагають генерувати нові продукти в епоху змін.
 • Трансформацію лідерства або як вести команду до нових високих результатів?

Дата: 18  січня 2020 р.
Час: 11.00 – 15.00
Місце: вул. В.Васильківська, 30 «Часопис»

Модератор заходу:  Олена Адамантіс, голова Комітету ААУ з медіаправа, провідний PR, GR -менеджер, юрист з питань захисту ділової репутації.

Спікер: Ольга Чибісова, медіа-менеджер, менеджер змін, автор теорії «трикстер – як новий тип керівника».

У медіабізнесі з 1998 року. Екс-виконавчий директор ЛІГАМЕДІА (ГК ЛІГА). Спеціаліст із антикризової комунікації. Бізнес-коуч (ICF), ведуча блогу на Телеканалі “Київ”, співзасновник школи розвитку бізнес-навичок для молоді “Star-up”.

Вартість участі для членів ААУ: 0 грн.

Для інших учасників: 500 грн.

Кількість місць: 15

Реєстрація за цим посиланням

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.