Connect with us

Події

Мобільні телефони відслідковувати легко, месенджери – ні

Леонід Лазебний, журналіст, головний редактор інформаційно-правової платформи ActiveLex

Триває 9-й Kyiv Criminal Legal Forum Асоціації адвокатів України.

Впродовж першої сесії говорили про використання інфографіки під час розгляду кримінальних проваджень і правовий пуризм в заповненні адвокатських ордерів.

Одна з двох других сесій Форуму «Сучасні технології та комунікації у кримінальній юстиції» під модеруванням партнера АО «Barristers» Олексія Шевчука зібрала зірковий склад доповідачів з числа медійників і представників силових структур.

Генеральний продюсер телеканалу ZIK Наталія Влащенко докоряла силовикам за їхню войовничу пасивність у спілкуванні із засобами масової інформації – не йдуть на контакт і уникають відповідей, коли до них звертаються журналісти по коментарі.

В результаті – журналісти питають адвокатів, які відгукуються з більшим бажанням та гласно обстоюють свою позицію. Причому роблять це доказово і красномовно – чого не діждеш від прес-центрів силових структур. А потім останні закидають журналістам «однобоке» висвітлення.

Отже, органи досудового розслідування мають змінити своє ставлення, інакше їхній голос лишатиметься непочутим.

Власні ФБ-сторінки – тільки для обласних управлінь поліції

Заступник Міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко не спромігся навести статистики щодо того скільки притягнуто до відповідальності правоохоронців за порушення прав адвокатів і журналістів, хоча наголосив, що відновлено справу про побиття журналістів в Оболонському райвідділі поліції.

Всі гучні кримінальні справи обов’язково пов’язані з медіа, наголосив заступник Міністра, – якщо у підозрюваних чи обвинувачених є гроші і зв’язки з медіа, вони використовують для впливу на розслідування та досягнення певного юридичного результату, і кращим прикладом для цього є випадок із депутатом Р. Іванісовим, щодо якого в ЗМІ було організовано низку публікацій про його невинуватість, несправедливе засудження чи навіть відсутність події злочину.

Зі свого боку МВС намагається виключити будь-який вплив публічних висловлювань своїх співробітників на хід кримінальних проваджень, тому з наступного року ФБ-сторінки матимуть тільки обласні управління поліції, а нижчі ланки, і тим більше самі поліцейські, не матимуть можливості висловлюватися про винуватість підозрюваних, перебіг розслідувань чи рапортувати про свої успіхи.

Не проходять повз увагу МВС і прикрі випадки, коли співробітники системи на замовлення торгують інформацією, яку перехоплюють з каналів мобільного зв’язку. Нещодавно групу таких співробітників було викрито і затримано.

Досі не виконуються вимоги КПК про те, що особу необхідно впродовж року після прослуховування повідомляти особу, яку «слухали» про порушення її конституційних прав, зокрема осіб, які виявилися не причетними до злочинів.

Насамкінець А. Геращенко визнав, що 9 з 10-ти злочинів розкривають завдяки прослуховуванню.

9 з 10-ти злочинів розкриваються завдяки відслідковуванню мобільних телефонів

Тим часом, адвокат Amber Law Company Катерина Дробязко вважає, що електронні докази варто досліджувати більш ретельно, бо в контексті доказування створити такий доказ не складає проблеми. Будь-яка з програм, начебто, створена для жартів може прислужитися для підробки доказів. Приміром, існує додаток для підміни телефонного номера. Отримавши, вхідний дзвінок, абонент бачить певний вхідний номер, а насправді телефонують з іншого, причому у роздруку телефонних дзвінків також відображується «підроблений» номер. В таких випадках суддя попервах цілком підставно може вважати, що телефон «правильний».

Краще бути живим параноїком

Консультант ООН з питань інформаційної безпеки Володимир Безмалий додав, що нині, використовуючи сучасні технічні засоби (вартістю навіть не більше 2000 дол.) не складає проблеми підробити номер телефона  і навіть голос абонента, до чого доволі часто вдаються пранкери.

Тому цілком виправданою зараз є добре продумана «параноя» самозахисту в мобільній мережі. Особливо це стосується адвокатів, чиї розмови та маршрути пересування можуть цікавити багато кого і не для доброї справи.

Якщо адвокат має нещастя використовувати смартфон (як це роблять усі інші), то має блокувати його кодом як мінімум з 6 знаків, один з яких – буква. На додаток до цього слід використовувати дворівневу ідентифікацію кругом у комунікаційно-цифровому середовищі, в тому числі й щодо всіх адрес електронної пошти.

Під час важливих розмов слід складати всі телефони учасників у «чохол Фарадея», попередньо витягши батарею, бо сяде.

Обов’язково слід використовувати антивірус, бажано платний. А головне –  смартфон має бути як мінімум 2-річного віку. Старші моделі вже не дають можливість завантажувати програми, які гарантують повноцінний захист.

Цих правил варто дотримуватися і членам сім’ї, стосуються вони навіть собаки, адже дізнатися щоденний вечірній маршрут особи можна за інтернет-трекером домашнього улюбленця.

Форум триває. Докладніше про нього – читайте на LexInform наступного тижня.

Фото надане Асоціацією адвокатів України

Події

20-22 жовтня у Львівському палаці мистецтв відбудеться XIV спеціалізована виставка «Готельний та ресторанний бізнес»

Як відновлювати свою діяльність після повного або часткового простою у зв’язку з карантинними обмеження? Як працювати в сучасних умовах обмежень? Чи є перспективи розвитку ресторанного та готельного бізнесу в Україні? Які інновації та новинки з’явилися в часи пандемії та чи потрібні вони мені? Що роблять мої конкуренти і як просувати бізнес з обмеженими ресурсами? Напевно ці та інші запитання щодня виникають у власників, менеджерів та осіб, які бажають розпочати бізнес у сфері HoReCa і ми знаємо, як допомогти знайти на них відповіді.

Запрошуємо відвідати спеціалізовану виставку «Готельний та ресторанний бізнес» 20-22 жовтня у Львові, де в дружній атмосфері однодумців ви зможете отримати потрібну інформацію, подискутувати з колегами, дізнатися про тренди галузі.

Виставка об’єднає понад 100 експонентів зі всієї України, які презентують товари та послуги для готельного та ресторанного бізнесу, представлять новинки та запропонують вигідні пропозиції для відвідувачів. Також у конференц-залі будуть підняті актуальні питання індустрії гостинності.

Цільова аудиторія відвідувачів виставки: власники, менеджери та ключові працівники готелів, оздоровчих та санаторно-курортних комплексів та інших закладів розміщення, ресторатори, інвестори та інші професіонали індустрії гостинності.

Будемо раді бачити Вас на спеціалізованій виставці «Готельний та ресторанний бізнес»! Зі своєї сторони ми зробимо все залежне від нас, щоб забезпечити безпечні умови перебування учасників і відвідувачів в анонсованому місці проведення заходу.

Коли? 20-22 жовтня

Де? Львівський палац мистецтв

Вартість? Вхід на виставку безкоштовний за попередньої реєстрації на сайті

Дізнавайтеся новини на сайті та facebook-сторінці

Continue Reading

Події

Banking & Compliance 2020 A2B Forum вже на цьому тижні

Асоціація адвокатів України запрошує представників бізнесу, банків, фінансових установ та правників на новий форум ААУ – «A2B: Banking & Compliance» для обговорення найактуальніших фінансово-банківських питань.

У цьому році ми вирішили поєднати два формати проведення Форуму – це оффлайн та онлайн. Це зроблено нами для того, щоб учасники мали змогу бути присутніми на  «A2B: Banking & Compliance»  з будь-якого куточку світу, у зручній для себе обстановці, навіть не виходячи з офісу або з дому.

Дата: 14 серпня 2020 року

Місце проведення: Hyatt Regency Kyiv (вулиця Алли Тарасової, 5, Київ)

Час: 09:00 – 18:00

Для кого цей форум?

Форум є унікальнім майданчиком, що об’єднує як юристів, адвокатів, правників, науковців, так і представників бізнесу, фінансового та банківського сектору, та державних органів. Гроші і капітал вимагають як юридичного супроводу, так і професійного банкінгу та комплаєнсу. Тенденції останніх років такі, що банки фактично стали воротами для бізнесу, які можуть бути відкритими навстіж, або наглухо закритими. На цьому форумі ми будемо обговорювати практичні кейси та рекомендації про те, як створювати бізнес в умовах реалій сьогоднішніх  банківських обмежень. Крім того, на форумі планується обговорення останніх тенденцій, спрямованих на досягнення прозорості ведення бізнесу.

Серед спікерів:

 • Ірина Желтобрюх, Верховний Суд, суддя Касаційного адміністративного суду;
 • Олексій Бережний, член Правління, директор департаменту фінансового моніторингу АБ «УКРГАЗБАНК»;
 • Ольга Калюжна, Керівник проектів та програм «Знай свого кліента» АТ «ОТП Банк»;
 • Володимир Дубєй, Голова Правління «ТАСкомбанку»;
 • Ірина Мудра, Головний комплаєнс-офіцер ПАТ «ОЩАДБАНК»;
 • Людмила Слободник, Директор департаменту комплаєнс АТ «Райффайзен Банк Аваль»;
 • Андрій Сегал, магістр права, директор ЮК «Amber Law Company», Голова комітету ААУ з валютного регулювання та інвестування;
 • Данило Гетманцев, Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики – професор кафедри фінансового права юридичного факультету, Київський національний університет імені Тараса Шевченка;
 • Сергій Солодченко, виконуючий обов`язки Голови Державної фіскальної служби України;
 • Сусанна Міхонік, Начальник управління аудиту окремих об’єктів та категорій платників, Департамент аудиту ДФС у м. Києві;
 • Ольга Дмитрієва, Керуючий партнер ЮФ «Дмитрієва та партнери», Голова Наглядової ради ВГО «Асоціація адвокатів України»;
 • Наталія Блажівська, кандидат юридичних наук, доцент, Суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верхоаного Суду;
 • Даниїла Чорненька, Голова Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду;
 • Вероніка Зарубицька, юрист ЮК «Amber Law Company», адвокат, магістр права;
 • Андрій Валенко, юрист ЮК «Amber Law Company»;
 • Віра Михайленко, суддя Вищого антикорупційного суду, кандидат юридичних наук;
 • Ганна Бондаренко, суддя Господарського суду м.Києва;
 • Руслан Арсірій, суддя Окружного адміністративного суду м. Києва;
 • Руслан Яременко, керуючий партнер AIRVICE consulting;
 • Марина Зелена, старший судовий експерт відділу комп`ютерно-технічних досліджень лабораторії комп`ютерно-технічних та телекомунікаційних досліджень Київського НДЕКЦ МВС;
 • Аліна Порядіна, старший судовий експерт відділу комп`ютерно-технічних досліджень лабораторії комп`ютерно-технічних та телекомунікаційних досліджень Київського НДЕКЦ МВС;
 • Ігор Деркач, юрист ЮК «Amber Law Company», адвокат, магістр права;
 • Катерина Дробізко, юрист ЮК «Amber Law Company», адвокат, магістр права.

Модераторами заходу будуть:

 • Семен Ханін, керуючий партнер ЮК «Amber Law Company», член Правління ВГО «Асоціація адвокатів України», член Громадської ради при Головному управлінні ДПС у м. Києві;
 • Олександр Кузьменко,адвокат, керуючий партнер АО «МАКСО ТА ПАРТНЕРИ».

Поговоримо про наступне:

 • Правові наслідки порушення процедури податкових перевірок у практиці Верховного Суду;
 • Публічні особи в законодавстві України: еволюція та революція;
 • Ризик-орієнтований підхід банку при ідентифікації і проведенні операцій клієнтів в світлі прийняття закону 2179;
 • Підводні камені закону про фінансовий моніторинг;
 • Впровадження комплаєнс-функції в банку. Основні виклики та акценти;
 • Compliance. Застосування ризик-орієнтованого підходу під час встановлення/продовження ділових відносин з клієнтами;
 • Національні особливості комплаєнсу і ідентифікації клієнта;
 • Сучасні зміни в фінансовій, податковій та митній політиці України;
 • Кримінальна відповідальність за розкриття незадекларованих статків;
 • Трансферне ціноутворення – податкові ризики під час здійснення контрольованих та неконтрольованих операцій;
 • Регулювання КІКів – як працювати далі?
 • Актуальна судова практика Верховного Суду;
 • Практика антикорупційного суду;
 • Правове пігрунтя нульової декларації: якими можуть бути наслідки в умовах українських реалій;
 • Альтернативна податкова резидентність, як засіб оптимізації податкового навантаження;
 • Електронні докази у кримінальному провадженні: сучасний стан і перспективи розвитку;
 • Докази: нові джерела та критерії оцінки;
 • Відкриття матеріалів досудового розслідування. Електронні докази. Судова практика;
 • Електронні докази в епоху мобільності та Інтернет;
 • Ефективність залучення спеціаліста в сфері інформаційних технологій при проведенні слідчих дій;
 • Особливості вилучення та упакування об`єктів комп`ютерно-технічної експертизи. Втрата доказової бази, як результат неправильного упакування об`єктів;
 • Електронні докази в епоху діджеталізації. Проблематика швидкого розвитку галузі та інертності законодавства;
 • Можливі шляхи подолання проблемних питань при використанні електронних доказів.

До участі запрошені:

 • Представники українського та іноземного банківського сектору;
 • Представники великого українського бізнесу;
 • Представники аудиторських та консалтингових компаній;
 • Представники юридичних компаній;
 • Фахівці в області  комплаєнса;
 • Представники Національного Банку України;
 • Представники Державної Фіскальної служби України;
 • Представники Міністерства Фінансів України.

Генеральний партнер: Amber Law Company

Організатор: Асоціація адвокатів України 

Програма та реєстрація за посиланням

З приводу питань участі та оплат звертайтесь, будь ласка, за контактами:

e-mail: forum@uaa.org.ua 

З питань партнерства та виступу:

aksenova@uaa.org.ua

моб.:+38 (067) 441 10 27

rogach@uaa.org.ua

 моб.:+38 (067) 327 53 32

Continue Reading

Події

Захист прав дитини під час слідства

У Вінницькій та Дніпропетровській областях буде реалізовано пілотний проект із впровадження моделі Барнахус для захисту прав дитини під час слідства.

Днями відбулося установче засідання робочої групи щодо реалізації даного пілотного проекту в окремих регіонах України, створеної при Міжвідомчій координаційній раді з питань правосуддя щодо неповнолітніх, діяльність якої координується Міністерством юстиції України. В ньому взяли участь представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, суддівського корпусу, правоохоронних органів, міжнародних та громадських організацій. «Захист прав дітей, що контактують із законом, в якості обвинуваченого або свідка потребує особливої уваги з боку держави. Це є одним із пріоритетних напрямів у роботі створеної Кабінетом Міністрів України Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх, спрямованої на захист прав дітей, що контактують із законом», — про це під час засідання повідомив заступник міністра юстиції, голова Міжвідомчої координаційної ради Олександр Банчук. Він також зазначив, що коли дитина піддається насильству, низка різних суб’єктів, включаючи соціальні служби, медичні заклади, правоохоронні органи, прокурорів та суддів, зобов’язані сприяти дотриманню прав дитини та діяти в її інтересах. Якщо ці суб’єкти не працюють разом, дитина проходить через низку установ та має неодноразові бесіди (опитування) з різними особами, в різних місцях та в поєднанні з різними методами збору інформації. Як наслідок — покази дитини можуть бути дискредитовані, а сама вона підлягає повторній травматизації.

Для захисту дітей, які постраждали, або були свідками протиправних дій, під час кримінального розслідування та судових процесів необхідно застосовувати конкретні заходи й надавати комплексні та скоординовані послуги. Барнахус («дім для дітей») — це безпечне середовище для дітей, яке об’єднує відповідні служби під одним дахом із метою забезпечення для дитини узгодженої й ефективної реакції та недопущення повторного травмування під час слідства і судових проваджень. Отож, основна суть моделі полягає в тому, щоб уникнути повторної травматизації дитини та бути ефективними у вибудовуванні системи її захисту шляхом забезпечення співпраці між відповідними судовими, соціальними та медичними працівниками в дружньому для дитини середовищі — окремому облаштованому для цих цілей приміщенні. В різних національних контекстах створено різні типи послуг за моделлю Барнахус, залежно від правових систем, соціальних структур, культурних традицій та професійної практики.

На зустрічі обговорювалися питання співпраці на національному та місцевому рівнях щодо реалізації пілотного проекту з впровадження моделі Барнахус у Вінницькій та Дніпропетровській областях. Наприкінці зустрічі Олександр Банчук підкреслив: «Важливо, щоб система за принципом Барнахус мала можливість працювати й після закінчення строку пілоту, вже за підтримки місцевих органів влади. Сильна політична воля, відповідне залучення зацікавлених сторін та наявність дійових осіб, налаштованих на зміни, є необхідними передумовами для створення та ефективного функціонування моделі Барнахус в Україні. Тож сподіваємося на плідну співпрацю». Додамо, що дана ініціатива впроваджується за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Continue Reading

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Telegram