Connect with us

Події

Правосуддя в національних судах у справах про міжнародні злочини

Опубліковано

На минулому тижні Програма USAID «Справедливість для всіх» у співпраці з Консультативною місією Європейського Союзу в Україні (EUAM Ukraine), EU Project «PravoJustice», T.M.C. Asser Instituut, Global Rights Compliance, Вищою радою правосуддя, Радою суддів України, Державною судовою адміністрацією України, Національною школою суддів і Координаційним центром з надання правової допомоги у Львові провели міжнародну конференцію «Правосуддя в національних судах у справах про міжнародні злочини».

Читайте також: Хто може отримати статус «дитини війни»?

До участі в ній для обміну досвідом та обговорення найважливіших питань розгляду справ про воєнні злочини були запрошені колишні та діючі судді, голови міжнародних трибуналів, керівники органів суддівського врядування й самоврядування України, адвокати, прокурори, національні та іноземні експерти зі Сполучених Штатів Америки, Боснії і Герцеговини, Нідерландів, Швеції, Німеччини, Великої Британії, які мають досвід розгляду справ про воєнні злочини в міжнародних судах і трибуналах та в національних судах розглядають цю категорію справ.

НСШУ на конференції представляли в.о. ректор Наталія Шукліна, начальниця відділу науково-методичного забезпечення суддівської освіти Тетяна Фулей, директор Львівського регіонального відділення НШСУ Оксана Польна та суддя Жовтневого районного суду міста Дніпра Максим Ходаківський. Зокрема, Наталія Шукліна виступила модераторкою сесії 6 «Розвиток спроможності суддів дієво вирішувати справи про воєнні злочини», яка була присвячена темі посилення спроможності суддів забезпечувати справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд справ про воєнні злочини. А Тетяна Фулей модерувала сесію 10 «Гендерна чутливість під час розслідування та судового розгляду справ про міжнародні злочини», на якій учасники розглянули міжнародні злочини через призму гендерного аналізу.

Читайте також: Принаймні 315 цивільних затримань зафіксовано в Україні

На конференції також було обговорено роль системи правосуддя в забезпеченні притягнення до відповідальності винних у вчиненні міжнародних злочинів із забезпеченням права на справедливий суд та визначено подальші кроки із забезпечення справедливого, неупередженого та ефективного розгляду судами України справ про міжнародні злочини.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.