Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Події

Правовий диктант для всіх охочих

Опубліковано

on

25 та 26 квітня 2018 р. проходив Всеукраїнський правовий диктант. Перевірити свої знання у найбільш поширених галузях права змогли школярі, студенти, громадські активісти та всі бажаючі.

Правовий диктант відбувався у вигляді тестування з 5 публічних сфер права:

  1. здоров’я;
  2. фінансів;
  3. безпеки;
  4. особистої;
  5. соціальної.

При проходженні тестування, всі бажаючі мали унікальну можливість правильно визначити свій особистий рівень правової обізнаності.

Невдовзі команда експертів, проаналізувавши відповіді, зможе встановити реальний рівень правової культури в регіоні. Індивідуально для кожного учасника, експертна група визначить рівень «правового здоров’я».

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Події

У Дніпрі обговорили питання підготовки майбутніх правоохоронців

Опубліковано

on

У Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ відбувся дводенний семінар-нарада з керівниками закладів вищої освіти Міністерства внутрішніх справ та центральних органів виконавчої влади. У ньому взяли участь представники МВС, Національної поліції України, ректори, проректори та керівники кафедр профільних закладів вищої освіти.

Відкрив семінар-нараду директор департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС, полковник поліції Геннадій Доскевич. Як було зазначено, підготовка поліцейських на якісно новому рівні, гарантування їх компетентності — це одне з пріоритетних завдань Міністерства внутрішніх справ. «Тож будемо вдячні за ваші конструктивні пропозиції. Нагадую, що основна мета заходу — удосконалення різноманітних напрямів діяльності Міністерства внутрішніх справ», — зазначив Г. Доскевич.

У рамках семінару відбулася й презентація інноваційної та невід`ємної на сьогодні частини освітнього процесу в ДДУВС — інформаційно-технічної платформи навчань «Лінія-102». Як розповів присутнім завідувач кафедри економічної та інформаційної безпеки Едуард Рижков, «Лінія-102» — це ділова професійно-орієнтована рольова гра, завдяки якій викладачам вдалося підвищити якість знань курсантів за базовими напрямами поліцейської діяльності. «Унікальність цієї гри перш за все в тому, вона представляє собою замкнуте коло дій із залученням усіх служб та етапів діяльності поліції, починаючи від реагування на екстрений дзвінок і закінчуючи взаємодією з черговою частиною, практичними діями поліцейських та залученням медиків для надання першої допомоги», — сказав Е. Рижов.

Після загального опису професійно-орієнтованої рольової гри розпочалося практичне заняття «Лінія-102». В онлайн-режимі учасники семінар-наради спостерігали за тим, як диспетчер отримує повідомлення про викрадення автомобіля, а поліцейські поетапно виконують оперативний план. Далі на очах гостей університету відбулося затримання озброєних правопорушників, які викрали автомобіль. Таким чином, кажуть організатори «Лінії-102», курсанти не лише відчувають себе в ролі справжніх поліцейських, але й власноруч керують службовими автомобілями.

Наступна локація — «Тактичний майданчик». Саме тут курсанти під керівництвом викладачів відпрацювали штурм будівлі, у якій влаштував засідку «злочинець». Поранення заручника, постріли та вибух гранати, — організатори «Лінії-102» зробили все для того, щоби штурм виглядав максимально наближеним до реальності.

Наступний етап ділової рольової гри — робота слідчо-оперативної групи. Тут відбувся огляд місця злочину, де курсанти застосовували комплексні практичні навички та знання з базових дисциплін — тактико-спеціальної підготовки, адміністративної діяльності, криміналістики, оскільки в ході практичного заняття потрібно було здійснити оцінку місця злочину, позначити межі, з’ясувати в потерпілого подробиці вчинення кримінального правопорушення, скласти відповідний протокол. Курсанти також надали домедичну допомогу, застосовуючи знання з тактичної медицини.

Керівники вишів та представники Національної поліції України мали змогу поспостерігати й за тим, як діє слідчий при пропозиції неправомірної вигоди, а також як студенти ДДУВС моделюють судове засідання. Крім цього, учасники навчання на практиці продемонстрували результати впровадження євростандартів у процес охорони прав і свобод людини під час мирних зібрань. Ними була змодельована робота «поліції діалогу», створеної за скандинавською моделлю охорони публічного порядку стосовно мирних зібрань.

Серед локацій, які відвідали учасники семінару-наради після завершення ділової гри «Лінія-102», — тренажерна зала, мультимедійний тир, аудиторія тактичної медицини, навчальний полігон для підготовки фахівців із запобігання та протидії домашньому насильству. Гості університету також мали змогу ознайомитися з матеріально-технічною базою вузу, оцінити практичні навички, які щодня відпрацьовують у закладі майбутні поліцейські, а також обмінювалися практичним досвідом.

Ішлося на семінарі й про особливості проведення профорієнтаційних заходів у профільних закладах вищої освіти. За словами заступника директора Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС — начальника управління професій- ної освіти та науки Антона Сизоненка, систематична організація таких заходів дозволила збільшити кількість бажаючих навчатися у вузах системи МВС.

Свою доповідь щодо результатів профорієнтаційної роботи презентував і ректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, полковник поліції Андрій Фоменко. Він розповів про вдосконалення усіх напрямів профорієнтаційної роботи в ДДУВС, їх плановість та системність, а також розширення географічних меж. Також у рамках семінару-наради було обговорено стан актуалізації практичних знань атестованим складом закладів вищої освіти МВС. Учасники заходу докладно зупинилися й на питаннях перехресного набору та іноземної мови, зокрема, були внесені пропозиції щодо покращення рівня викладання мови у профільних вишах.

Завершився семінар-нарада підбиттям підсумків 2017–2018 навчального року та вступної кампанії 2018-го в закладах вищої освіти Міністерства внутрішніх справ. Також було визначено напрями вдосконалення добору й прийому абітурієнтів у 2019 році.

Підготував Ілля Мороз,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

Черкаський окружний адмінсуд відзначив 10-річчя діяльності

Опубліковано

on

У Черкаському окружному адміністративному суді відбулися урочисті збори з нагоди відзначення 10-ї річниці процесуальної діяльності суду.

Як зазначив голова суду Сергій Гарань, попри всі труднощі, які доводилося долати на шляху становлення й утвердження адміністративної юстиції, судді та працівники апарату продемонстрували яскравий приклад високого професіоналізму й відданості справі.

З нагоди професійного свята колектив суду привітали голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, начальник Територіального управління ДСА України в Черкаській області Світлана Шевченко, заступник голови Київського апеляційного адміністративного суду Василь Ключкович, та член Ради суддів України, суддя Городищенського райсуду Черкаської області Оксана Савенко.

Під час урочистих зборів за сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм, проявлену ініціативу, творчий підхід до виконання службових завдань та з нагоди 10-ї річниці процесуальної діяльності Черкаського окружного адміні- стративного суду суддів у відставці та працівників апарату суду відзначено почесними грамотами та подяками.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

Українські реформи: внесок юристів

Опубліковано

on

На минулому тижні відбулися урочисті збори Національної академії правових наук України з нагоди 25-річчя з дня заснування НАПрНУ. В урочистостях з цього приводу взяли участь Президент України Петро Порошенко, глава Адміністрації Президента Ігор Райнін, заступник керівника апарату Верховної Ради України — керівник головного юридичного управління Михайло Теплюк, голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична, голова Північно-східного центру Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України Володимир Семиноженко, народний депутат України Ірина Луценко, представники держорганів, галузевих академій наук, члени і співробітники НАПрНУ та інші поважні персони.

Варто відзначити, що за останні 15 років це було перше побачення глави держави та юридичної еліти країни, так би мовити, очі в очі. «Харківщина — лідер у галузі освіти і науки, один із найпотужніших юридичних наукових центрів. І тому невипадково, що ініціатива створення вищої галузевої наукової установи, яка об’єднала правову науку всієї держави, зародилася саме тут», — відзначив Президент України. Він підкреслив, що становлення цієї важливої інституції співпало з початком відтворення незалежності України. Фахівці академії відіграли провідну роль у формуванні наукових засад національної правової системи. Всі минулі роки вчені-юристи забезпечували експертний супровід розробки й прийняття законодавства незалежної України, вони складали основу робочих груп з розробки Конституції України 1996 року, найважливіших нормативно-правових актів та кодексів, які зараз становлять базу сучасного національного законодавства. У залі запанувала тиша, коли Петро Порошенко торкнувся теми російської агресії проти України та її наслідків. Як було наголошено, внаслідок цього країна втратила 20% свого промислового потенціалу, що не могло не спровокувати ефект доміно для вітчизняної економіки, а та ж Харківщина стала по суті прифронтовим регіоном. Це головна причина того, чому більшість українців сьогодні не відчувають добробуту, а їх рівень життя відновлюється повільно й нерівномірно.

Як прозвучало далі, завдяки українським юристам, що працюють в органах влади, створено антикорупційну інфраструктуру. В нові органи вкладено суттєві фінансові ресурси, але поки що коефіцієнт їх корисної дії не задовольняє суспільство. Практично завершена судова реформа і вже настає час із засіяного в цій реформі в якості врожаю отримувати довіру і повагу до судів. Помітним є внесок юристів і в розвиток економіки. «Здавалося, наша економіка мала б бути вічно прикутою до російської «газової голки». Та вже два роки як ми не купуємо газ у Росії, а Нафтогаз виграв позов проти Газпрому на 4,6 мільярди доларів у Стокгольмському арбітражі. Таким чином, з нас знято тягар кабальних газових угод 2009 року, завдяки яким Україна переплатила Кремлю не один десяток мільярдів доларів. Окрема важлива тема — балансування країни на межі дефолту. Завдяки перемовинам наприкінці 2016 року нам вдалося його уникнути. А в нинішньому році економіка демонструє зростання на рівні 3,8%. І хоча такий рівень нікого не влаштовує, але це твердий показник нашого руху вперед», — сказав глава держави.

Зазначимо, в рейтингу Doing Business Україна за п’ять років піднялася на шістдесят одну сходинку. Це зростання, не в останню чергу, відбувається завдяки новому законодавству, що безпосереднім чином впливає на покращення інвестиційного клімату в країні. Це — закони про приватизацію, про валюту, про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю, про «єдине вікно» на митниці. В минулому році було прийнято розроблений в Адміністрації Президента Закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Таким чином було вибито козирі в путінського режиму, який стверджує, що Україна нездатна управляти на Донбасі. Зараз нам треба готуватися до розгортання миротворчої місії під егідою ООН на окупованих територіях. Про це йшлося в Нью-Йорку на Генеральній асамблеї Організації Об’єднаних Націй. Ця місія має бути розгорнута на всій поки що непідконтрольній території України й обов’язково з її виходом на українсько-російський кордон. Це дозволить створити умови для виконання частини Мінських домовленостей, включно з виведенням російських військ з окупованої української території. Якщо цього не станеться, закон про особливий порядок місцевого самоврядування так і не запрацює. Тому вся відповідальність за зрив мінського процесу точно має лягти на Росію.

Ще один плюс — в Україні на сьогодні, добре чи погано, але працює система стримувань і противаг у владі, яка не дозволяє якійсь одній політичній силі створювати монополію на урядування. Й сама влада по суті має коаліційний характер. Тому потрібно знаходити спільну мову, ухвалювати необхідні реформаторські рішення. Проте деякі правові ініціативи українських політиків викликають відвертий сум. Навряд чи суспільство сприйме пропозиції, які просувають недемократичні моделі на кшталт «освіченого авторитаризму» або «парламентаризм канцлерського типу». Безумовно, що демократичні засади сприятимуть розвиткові держави і суспільства краще ніж однопартійна система або режим одноосібної влади. Це треба запам’ятати всім і кожному.

Віктор Ковальський,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді