Connect with us

Події

Стартувала Українська школа практичних знань з питань доступу до правосуддя

Опубліковано

Уже восени на базі Української школи практичних знань з питань доступу до правосуддя відбудеться Міжнародна конференція з безоплатної правової допомоги, а також розпочнеться реалізація програми практичного застосування кращих практик розвитку правової спроможності. Підготовка до цих заходів вже розпочалася.

Про це йшлося під час презентації Української школи практичних знань з питань доступу до правосуддя, що відбулася 4 червня у правовому клубі PRAVOKATOR (Київ). «Система безоплатної правової допомоги разом з міжнародними партнерами, громадськими організаціями напрацювала багато практик у сфері доступу до правосуддя. Ми хочемо їх систематизувати, поширювати. Українська школа практичних знань з питань доступу до правосуддя має стати майданчиком, який формуватиме державну політику у цій сфері», — зазначила заступник міністра юстиції України Іванна Смачило.

Для розповсюдження кращих практик у рамках діяльності школи щорічно проводитиметься Київська міжнародна конференція з безоплатної правової допомоги. «Зараз система безоплатної правової допомоги впроваджує кілька десятків проектів, тренінгових програм, які підтримують наші партнери. Школа доступу до правосуддя — це новий системний інструмент, що працює від задуму до реалізації та поширення кращих ідей у сфері доступу до правосуддя. Щоб потім втілювати їх на практиці та перетворювати на державну політику», — підкреслив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

Україну регулярно відвідують зарубіжні делегації для ознайомлення з досвідом розбудови ефективної системи надання БПД та підтримки її сталого розвитку. Необхідність поширення цих знань та практик є вкрай важливим. Серед таких прикладів — створення української правничої Вікіпедії — WikiLegalAid, напрацювання із забезпечення якості надання правової допомоги та багато інших. «Українська школа доступу до правосуддя стане дороговказом для багатьох інших країн, бо таких форм інституалізованої роботи, з такими глибокими практиками, з таким різноманітним ландшафтом провайдерів треба дуже ретельно пошукати», — зазначив директор програми «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» Роман Романов.

Натомість, президент та виконавчий директор Канадського бюро міжнародної освіти Лариса Бізо акцентувала увагу на демократичному підході у формуванні концепції школи, залучення партнерів. «Про створення Української школи доступу до правосуддя я розповіла головам канадських систем безоплатної правової допомоги. Вони зацікавилися цією ідеєю, зазначили, що це дуже інноваційний підхід. Вкрай важливо, що Школа концентрується на практиках, на тому, що можна справді використовувати у своїй роботі», — наголосила Лариса Бізо.

У рамках роботи школи впроваджуватиметься комплексна програма практичного застосування кращих практик розвитку правової спроможності громадян, громад та вразливих спільнот. Перший пілотний проект розпочнеться восени цього року. «У нас напрацьований багатий досвід у реалізації спільних проектів. Школа доступу до правосуддя — важливий крок для забезпечення дієздатності всіх цих продуктів. З одного боку, це важливо для української системи правосуддя. З іншого — для платників податків та урядів тих країн, які надають технічну допомогу Україні. Спільно з нашими міжнародними партнерами ми налаштовані на спів- працю зі школою», — підкреслила заступниця Голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко.

Українська школа практичних знань з питань доступу до правосуддя — це спільна ініціатива Міністерства юстиції України, Координаційного центру з надання правової допомоги, ВБО «Українська фундація правової допомоги», ГС «Мережа правового розвитку», ГО «Асоціація юридичних клінік» та міжнародних партнерів, у тому числі — МФ «Відродження», Канадського бюро міжнародної освіти, проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та Офісу Ради Європи в Україні.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.