Connect with us

Події

Суддівський корпус готовий забезпечити розгляд виборчих спорів

Про це заявив голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович під час зустрічі з представниками місії для спостереження за черговими президентськими виборами в Україні міжнародної неурядової організації «CANADEM».

Як нагадав М. Смокович, Касаційний адміністративний суд розглядає виборчі спори в апеляційному порядку, а також є судом першої інстанції для розгляду спорів щодо встановлення результатів виборів. А оскільки сам виборчий процес є швидкоплинним, строки розгляду справ незначні (2 дні), тому суд працює не лише в робочі години, а й уночі, у вихідні та святкові дні.

Окрім того, значна робота проводиться з надання методичної допомоги суддям, і не лише Касаційного адміністративного суду, а й апеляційних, окружних та місцевих судів, які розглядають виборчі справи на місцях. Допомогу у підвищенні професійного рівня суддів надають і міжнародні організації, зокрема Офіс Ради Європи, ОБСЄ, які сприяють проведенню семінарів, а в Національній школі суддів України розроблено навчальний курс щодо розгляду виборчих спорів, який обов’язково вивчають усі судді адміністративних судів. Відтак, суддівський корпус на 100 відсотків готовий забезпечити судовий розгляд виборчих справ, запевнив голова КАС ВС.

Відповідаючи на запитання представників місії, Михайло Смокович пояснив, що виборче законодавство України фактично не змінилося з 2014 року, тому воно стабільне й апробоване, а предмети позовів практично не змінюються. За його словами, на сьогодні до КАС ВС уже надійшло понад 6 десятків апеляційних скарг й вони розглянуті з дотриманням законодавчо встановленого дводенного строку. Відзначив голова КАС ВС і те, що під час нинішнього виборчого процесу помітно підвищився рівень юридичного обслуговування кампаній кандидатів у Президенти України і що, важливо, значно покращила роботу Центральна виборча комісія.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі
Клікніть для коментування

You must be logged in to post a comment Login

Залишати коментар

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.